Komunikaty PR

Pomoc szyta na miarę: Panattoni BTS z Dekpol Budownictwo wspierają schronisko

2023-01-20  |  10:20
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Oddział Panattoni BTS rozpoczyna długoterminową akcję pomocy schroniskom dla bezdomnych zwierząt. W lokalizacjach, w których realizowane są inwestycje szyte na miarę, zespół we współpracy z klientami i generalnymi wykonawcami będzie wspierać najbardziej potrzebujące placówki zapewniające azyl poszkodowanym zwierzętom. Pilotażowy projekt objął schronisko OTOZ Animals w Tczewie, gdzie deweloper obecnie rozbudowuje kompleks dla firmy Flex, a generalnym wykonawcą jest Dekpol Budownictwo.

W Polsce funkcjonuje obecnie około 230 schronisk dla zwierząt. Większość z nich prowadzona jest przez gminy, część przez firmy i organizacje ochrony zwierząt. Według danych z raportu Głównego Inspektoratu Weterynarii w 2020 roku w schroniskach przebywały 92 242 psy oraz 32 507 kotów. Tworzenie schronisk to jedna z podstawowych form pomocy bezdomnym zwierzętom domowym – w tych placówkach porzucone czworonogi znajdują nie tylko bezpieczne schronienie, ale też kompleksową pomoc medyczną i behawioralną. Schroniska nie są docelowym domem, przede wszystkim mają dawać szansę na adopcję i nowe, lepsze życie dla skrzywdzonych przez los zwierząt. Choć w większości przypadków podstawowe potrzeby bytowe są zaspokojone, to wiele placówek wymaga bardzo poważnego wsparcia, by móc należycie wypełniać swoją niezwykle ważną misję.

Na los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny Panattoni BTS. Z inicjatywy zespołu, który na co dzień zajmuje się realizacją szytych na miarę powierzchni przemysłowych, powołany został program, w ramach którego pomoc uzyskają schroniska zlokalizowane w pobliżu danej inwestycji. Zaangażowanie klientów i generalnych wykonawców pozwoli na zebranie środków, a także da możliwości techniczne do realizacji działań budowlanych czy remontowych.

– Adopcja to nie jedyna forma pomocy bezdomnym, porzuconym lub okrutnie traktowanym zwierzętom. Realizując projekty w całej Polsce możemy również pomagać na miejscu, tam, gdzie zwierzęta tej pomocy potrzebują. W pierwszej kolejności przeprowadzamy wizję lokalną. Staramy się wyszukiwać mniejsze organizacje, które często są słabiej lub w ogóle nie są dotowane i nie mają dostępu do regularnej pomocy jak większe schroniska. Konsultacje z opiekunami takich placówek pozwalają określić najpilniejsze potrzeby, ocenić nasze możliwości działania. Następnie przygotowywany jest plan realizacji – mówi Karolina Kukulska, BTS Marketing Manager z Panattoni. - W przypadku schroniska w Tczewie, w trakcie wizji lokalnej okazało się, że stare zadaszenie jest w złym stanie i już nie spełnia swojej funkcji, wymaga natychmiastowego remontu. Dzięki świetnej, otwartej współpracy z generalnym wykonawcą – firmą Dekpol Budownictwo – udało się zrobić projekt, zakupić materiały i sprawnie przeprowadzić prace budowlane, dzięki czemu już przed świętami schronisko dysponowało zupełnie nowym zadaszeniem – dodaje Tomasz Harasimowicz, BTS Project Manager, Panattoni.

Remont tczewskiego schroniska zrealizowała pro bono firma Dekpol Budownictwo, która wraz z Panattoni wspólnie sfinansowała przedsięwzięcie. Oprócz prac budowlanych, OTOZ Animals w Tczewie uzyskało wsparcie również w postaci zakupów zrealizowanych przez Panattoni, Dekpol Budownictwo i Flex. Najpotrzebniejsze produkty na kwotę ponad 1 000 euro zostały przekazane bezpośrednio do dyspozycji placówki.

 Gdy zespół Panattoni BTS zaproponował nam wspólne działanie na rzecz lokalnego schroniska, nie wahaliśmy się ani chwili. Jedną z głównych wartości naszej firmy jest odpowiedzialność i cieszę się, że mogliśmy przyczynić się do realizacji tego szczytnego celu, tym razem wspierając czworonożnych potrzebujących. To nie pierwsze nasze działania na rzecz społeczności w Tczewie i zapewne nie ostatnie w naszym województwie. Dziękuję pracownikom, którzy zaangażowali się w akcję. Jestem przekonany, że razem zdziałamy jeszcze wiele dobrego m.in. dla bezdomnych zwierząt. – mówi Michał Skowron, Prezes Dekpol Budownictwo.

Co ważne, plan pomocy schroniskom dla zwierząt realizowany przez Panattoni BTS ma charakter długofalowy i będzie obejmował kolejne inwestycje. Najbliższe działania pomocowe przeprowadzone będą w schronisku w Boguchwale pod Rzeszowem, gdzie wykonane będą nowe chodniki z kostki brukowej, bramki wejściowe, nowy boks a także niwelacja i humusowanie terenu. Panattoni BTS przygotowuje się także do rozpoczęcia prac na rzecz schroniska w Żarach, w styczniu przeprowadzona będzie również wizja lokalna, która pozwoli zidentyfikować potrzeby schroniska w Korabiewicach.

– Za każdym projektem deweloperskim, który tworzymy, stoją ludzie – ich pasja, zaangażowanie i doświadczenie. Jestem dumny, że w tym przypadku, obok działań biznesowych, zapał i wrażliwość zespołu doprowadziły do stworzenia długofalowego planu pomocy dla schronisk w lokalizacjach, w których powstają nasze obiekty BTS – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne ŁOWCY METEORYTÓW W NOWYM PROGRAMIE EDUKACYJNYM DLA SZKÓŁ Biuro prasowe
2024-04-22 | 11:00

ŁOWCY METEORYTÓW W NOWYM PROGRAMIE EDUKACYJNYM DLA SZKÓŁ

Warszawa, 18 kwietnia 2024 Fundacja Nauka. To Lubię ogłosiła dzisiaj uruchomienie nowego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych i średnich pt. „Łowcy
Problemy społeczne Mieszkańcy Pomorza wypożyczą nieodpłatnie sprzęt rehabilitacyjny .
2024-04-12 | 06:00

Mieszkańcy Pomorza wypożyczą nieodpłatnie sprzęt rehabilitacyjny .

Szacuje się, że w Polsce żyje ponad 4 miliony osób z niepełnosprawnościami i ograniczeniami ruchowymi. Z tej liczby około 200.000 osób, to mieszkańcy Pomorza. Dlatego
Problemy społeczne Dziecięcy oddział rehabilitacji w Jaworzu w nowych kolorach
2024-04-11 | 12:00

Dziecięcy oddział rehabilitacji w Jaworzu w nowych kolorach

PPG podsumowała realizację kolejnego projektu COLORFUL COMMUNITIES®, w ramach którego wykonała remont na Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Beskidzkiego Zespołu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.

Ochrona środowiska

Trwają prace nad szczegółami ścisłej ochrony 20 proc. lasów. Prawie gotowy jest także projekt ws. kontroli społecznej nad lasami

Postulat ochrony najcenniejszych lasów w Polsce znalazł się zarówno w „100 konkretach na pierwsze 100 dni rządów”, jak i w umowie koalicyjnej zawartej po wyborach 15 października 2023 roku. W wyznaczonym terminie nie udało się dotrzymać wyborczej obietnicy, ale prace nad nowymi regulacjami przyspieszają. Wśród priorytetów jest objęcie ochroną 20 proc. lasów najbardziej cennych przyrodniczo i ustanowienie kontroli społecznej nad lasami. Ministerstwo Klimatu i Środowiska konsultuje swoje pomysły z przedstawicielami różnych stron, m.in. z leśnikami, ekologami, branżą drzewną i samorządami.

Motoryzacja

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do sprzedaży w Polsce. Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut

Według danych IBRM Samar w Polsce w pierwszych dwóch miesiącach 2024 roku zarejestrowano 533 auta chińskich producentów. Jednak niedługo mogą się one pojawiać na polskich drogach znacznie częściej, ponieważ swoją obecność na tutejszym rynku zapowiedziało już kilku kolejnych producentów z Państwa Środka. Chińskich samochodów, przede wszystkim elektryków, coraz więcej sprzedaje się również w Europie. Prognozy zakładają, że ich udział w europejskim rynku do 2025 roku ma zostać niemal podwojony. – Jakość produktów dostarczanych przez chińskich producentów jest dzisiaj zdecydowanie lepsza i dlatego one z powodzeniem konkurują z producentami europejskimi – mówi Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM Samar.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.