Komunikaty PR

Ponad 6 milionów dzieci w Syrii nie zna innej rzeczywistości niż wojna

2021-05-25  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Kacprzak
Stowarzyszenie UNICEF Polska

ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/

Wojna w Syrii to jeden z najtragiczniejszych konfliktów na świecie. 90% dzieci w tym kraju potrzebuje pomocy i codziennie walczy o przetrwanie. UNICEF Polska apeluje o pomoc i uruchamia specjalną kampanię „Pomoc dzieciom w Syrii” na stronie unicef.pl/syria. Akcję wspierają Artur Żmijewski i Piotr Polk.

 

W tym roku UNICEF w Syrii odnotował najwyższą liczbę osób potrzebujących pomocy humanitarnej od początku konfliktu – ponad 13 mln ludzi, z czego połowa to dzieci. Miliony najmłodszych mieszkańców Syrii nie znają innej rzeczywistości niż przemoc i strach. Konflikt spowodował masowe wysiedlenia, brak dostępu do czystej wody, głód i choroby. Czysta woda i pomoc żywnościowa są niezbędne do przetrwania, a sytuację pogarsza pandemia COVID-19.

Dziesięć lat - tyle trwa już wojna w Syrii. W tym czasie urodziło się tam sześć milionów dzieci. To dzieci, które nawet nie wiedzą, że istnieje świat bez karabinów i bomb, podkreśla Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, który wystąpił w specjalnym spocie. Jako Ambasador Dobrej Woli byłem świadkiem wielu zatrważających sytuacji, w wyniku których cierpieli najmłodsi. Niedożywienie, brak dostępu do czystej wody czy edukacji to jedynie niewielka część problemów, jakie na co dzień utrudniają funkcjonowanie dzieciom i ich najbliższym. Wierzę, że wielu z nich można uniknąć, jeżeli połączymy siły we wspólnych działaniach, dodaje.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat niemal 12 tysięcy dzieci w Syrii zostało zabitych lub rannych. To co najmniej troje dzieci dziennie. Niestety to jedynie dane, które ONZ był w stanie zweryfikować. Rzeczywista liczba może być o wiele wyższa. Jednym z największych wyzwań w Syrii jest zapewnienie czystej wody. Szacuje się, że niemal 11 mln ludzi w Syrii potrzebuje dostępu do pomocy wodno-sanitarnej.

Liczy się każdy dzień, bo już dziś pół miliona dzieci jest skrajnie niedożywionych, a brak wody zagraża ich zdrowiu i życiu. W tym roku chcemy dostarczyć czystą wodę, leki i żywność dla ponad pięciu milionów małych Syryjczyków, mówi Piotr Polk, który razem z Arturem Żmijewskim wystąpił w spocie kampanii. Wspieram działania UNICEF, bo chcę, aby każde dziecko na świecie mogło cieszyć się zdrowym i bezpiecznym dzieciństwem. Każdy z nas może uratować zdrowie i życie dziecka przekazując nawet drobną kwotę na rzecz UNICEF Polska. Naprawdę warto!, apeluje Piotr Polk.

 

Jak pomóc?

W ramach działań pomocowych UNICEF w Syrii dostarcza czystą wodę, buduje i odbudowuje urządzenia wodno-kanalizacyjne, dystrybuuje środki higieniczne, uzdatnia wodę, zapewnia sanitariaty w szkołach i obozach dla uchodźców oraz promuje właściwe praktyki higieniczne. Jednak potrzeby są wciąż ogromne, a środki niewystarczające.

Dostęp do czystej wody to prawo, a nie przywilej. Dzieci w Syrii go nie mają, a czysta woda jest luksusem. Dlatego UNICEF Polska apeluje o pomoc. Celem kampanii „Pomoc dzieciom w Syrii” jest zebranie środków na pomoc wodno-sanitarną, żywnościową i zestawy ratunkowe. Już za 90 zł organizacja będzie mogła dostarczyć aż 6 tysięcy tabletek do uzdatniania wody. Każda tabletka uzdatnia nawet 5 litrów wody. Z kolei za 153 zł można ufundować 10 puszek mleka terapeutycznego, które ratuje życie niedożywionych dzieci. UNICEF Polska wraz z Arturem Żmijewskim i Piotrem Polkiem apelują: pomóż dzieciom w Syrii przeżyć wojnę! Przekaż darowiznę przez stronę unicef.pl/syria i uratuj życie dziecka.

 

O UNICEF

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa od 75 lat działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa. Więcej informacji na stronie unicef.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Stowarzyszenie UNICEF Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Pierwsza Gwiazdka Samodzielności zaświeci dla wychowanków pieczy zastępczej Biuro prasowe
2024-11-26 | 09:40

Pierwsza Gwiazdka Samodzielności zaświeci dla wychowanków pieczy zastępczej

Nowy świąteczny projekt Fundacji Dobrych Inicjatyw Fundacja Dobrych Inicjatyw (FDI) zaprasza firmy oraz osoby prywatne do włączenia się w wyjątkowy projekt „Pierwsza Gwiazdka
Problemy społeczne 25.11 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ELIMINACJI PRZEMOCY WOBEC KOBIET
2024-11-22 | 15:00

25.11 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ELIMINACJI PRZEMOCY WOBEC KOBIET

Co roku 25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. W obliczu statystyk, które alarmują o skali przemocy fizycznej i psychicznej, trudno pozostać
Problemy społeczne Urodziny Kanga Foundation – nowoczesna dobroczynność w działaniu
2024-11-18 | 15:15

Urodziny Kanga Foundation – nowoczesna dobroczynność w działaniu

29 listopada w Gdańsku Kanga Foundation zaprasza Przyjaciół Fundacji na wyjątkową uroczystość urodzinową. To wydarzenie będzie okazją, by podsumować dotychczasowe sukcesy oraz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.