Komunikaty PR

Ponad 800 czujników czadu dla mieszkańców Gdyni od Stena Recycling

2022-01-07  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Paweł Świąder
Prepare Sp. z o.o.

Świętokrzyska 18
00-052 Warszawa
pawel.swiader|prepare.pl| |pawel.swiader|prepare.pl
783917437
www.prepare.pl

Ponad 800 czujników czadu dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Gdyni od Stena Recycling

W ramach programu „CZADakcja”, mieszkańcy Gdyni otrzymają ponad 800 czujników czadu. W porozumieniu z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni, urządzenia kupiła Stena Recycling – firma zajmująca się profesjonalnym przetwarzaniem odpadów przemysłowych. W akcję zaangażowany jest także Urząd Miasta Gdyni. Czad to silnie trujący, bezwonny gaz, który powstaje w wyniku niepełnego spalenia się niektórych substancji, najczęściej w starych lub niesprawnych urządzeniach. W poprzednim sezonie grzewczym z powodu zatrucia czadem zmarły w Polsce 43 osoby a 1187 zostało poszkodowanych.

Każdego roku w Polsce notowanych jest kilka tysięcy przypadków zatrucia tlenkiem węgla. Przyczyny są różne, jednak najczęściej jest to korzystanie z niesprawnych lub wyeksploatowanych urządzeń grzewczych. Takim sytuacjom można zapobiec, a jednym z rozwiązań jest montaż czujników czadu, monitorujących ilość tlenku węgla w powietrzu. Stena Recycling, która od lat blisko współpracuje z lokalnymi jednostkami straży pożarnej i samorządami, zdecydowała o wsparciu najbardziej potrzebujących mieszkańców Gdyni i wyposażeniu ich w czujniki czadu. Wspólnie z Urzędem Miasta Gdyni i Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni ustalono, że na terenie miasta może znajdować się nawet 2000 obiektów mieszkalnych z piecami starego typu.

- Dzięki współpracy z gdyńskim Urzędem Miasta oraz korzystając z wiedzy i zaangażowania pracowników Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych, mamy możliwość dotarcia do osób, które posiadają na przykład piece na paliwo stałe, kotły lub inne urządzenia gazowe. To im czujniki czadu pomogą zapewnić bezpieczeństwo. W ramach inicjatywy, planujemy również działania edukacyjne, związane z potrzebą stałego monitorowania tlenku węgla w domach przez mieszkańców – mówi Maciej Patora, dyrektor oddziału Stena Recycling w Gdyni.

Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Gdyni, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni oraz Zarządem Budynków i Lokali Komunalnych, zostały wytypowane lokale, które są najbardziej narażone na zagrożenie. To pracownicy Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych, przekażą czujniki potrzebującym mieszkańcom. Program „CZADakcja” rozpocznie się 5 stycznia i od tego dnia, w każdą środę, w godzinach od 8:00 do 13:00, osoby, które dostały pisemne zaproszenie po odbiór czujnika, będą mogły zgłosić się po niego do ZBiLK. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów.

- Zatrucie tlenkiem węgla to bardzo poważne zagrożenie. Dlatego gdyński samorząd w trosce o zdrowie mieszkańców, od lat podnosi świadomość gdynian w tym zakresie. Przeprowadzamy kampanie edukacyjne dot. tego cichego zabójcy m.in. gdyńscy strażacy uczą, jak zabezpieczyć swoje mieszkanie przed tlenkiem węgla, a strażnicy miejscy pokazują jak prawidłowo, bezpiecznie i wydajnie palić w piecu. Ma to wpływ także na jakość powietrza w naszym mieście. Teraz dzięki zaangażowaniu firmy Stena Recycling, te działania będą jeszcze bardziej skuteczne. Rozpoczyna się bowiem program „CZADakcja”, w ramach którego gdynianie otrzymają 800 czujników czadu – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia.

Wśród częstych przyczyn powstawania czadu są: brak dostępu powietrza do urządzenia grzewczego, nieszczelne przewody kominowe lub instalacja gazowa, słaba wentylacja, nieprawidłowo wyregulowany lub zużyty palnik gazowy. Najczęstsze objawy zatrucia czadem to: osłabienie, ból głowy, mdłości, trudności z oddychaniem, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia świadomości i utrata równowagi, drgawki, utrata przytomności. Zapobieganie zagrożeniu polega na regularnym kontrolowaniu instalacji grzewczej, wentylacyjnej oraz przewodów kominowych. Instalacje powinny być sprawdzane przez wykwalifikowaną osobę. Rekomendowany jest montaż czujników czadu, które stale kontrolują poziom tlenku węgla w powietrzu. Ważne jest również wietrzenie pomieszczeń mieszkalnych, aby dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza było one wolne od niepożądanych substancji.

Stena Recycling obchodzi właśnie 20-lecie działalności na polskim rynku. W tym czasie przeszła drogę od kilkuosobowej firmy skoncentrowanej na skupie i przetwarzaniu złomu, do lidera kompleksowych rozwiązań w dziedzinie gospodarowania odpadami oraz usług środowiskowych. Stena Recycling korzysta z najlepszych, skandynawskich wzorców, inwestuje w nowoczesne technologie przetwarzania odpadów, a także aktywnie działa w obszarze edukacji i promowania rozwiązań z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego. Oddziały Stena Recycling są zlokalizowane w większości dużych miast w Polsce, firma zatrudnia ponad 500 osób i obsługuje kilka tysięcy przedsiębiorstw.

***

Stena Recycling jest liderem kompleksowych rozwiązań w dziedzinie gospodarowania odpadami oraz usług środowiskowych na rynku polskim i skandynawskim. Przetwarza wszystkie rodzaje odpadów w ramach kilku obszarów biznesowych: metali żelaznych i nieżelaznych, papieru i plastiku, elektroniki oraz odpadów niebezpiecznych i innych.

Celem działań Stena Recycling jest podniesienie poziomu recyklingu oraz ograniczenie ilości odpadów zmieszanych. We wszystkich działaniach firma kieruje się filozofią CARE – dbałości o Klientów, Pracowników, Biznes i Zasoby oraz Środowisko i Społeczeństwo. W Polsce Stena Recycling jest obecna od 20 lat. Współpracując z ponad 2000 przedsiębiorstw, przetwarza łącznie ponad 800 tys. ton odpadów w ciągu roku.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Prepare Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-06-20 | 12:00

Early Stage ponownie wspiera Fundację Dajemy Dzieciom Siłę 


Early Stage, szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, już po raz trzeci  organizuje akcję "Move Your Heart", aby wspierać Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. W ramach tej inicjatywy, każdy przebyty kilometr - na
Problemy społeczne Unia Europejska zaczyna widzieć potrzeby seniorów, Polska jeszcze nie
2024-06-15 | 06:00

Unia Europejska zaczyna widzieć potrzeby seniorów, Polska jeszcze nie

W ostatnich latach demografia Europy uległa istotnej zmianie, a starzejące się społeczeństwo stawia przed Unią Europejską nowe wyzwania. Według najnowszych danych unijnych liczba
Problemy społeczne Jak firmy dbają o zdrowie pracowników? Firma WIŚNIOWSKI podpowiada
2024-06-06 | 11:59

Jak firmy dbają o zdrowie pracowników? Firma WIŚNIOWSKI podpowiada

Mówi się, że maj to „miesiąc zdrowia”. To właśnie wtedy świętujemy najważniejsze dni związane z profilaktyką chorób. Wiele firm wzmacnia swoją aktywność w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.