Komunikaty PR

Ponad 800 czujników czadu dla mieszkańców Gdyni od Stena Recycling

2022-01-07  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Paweł Świąder
Prepare Sp. z o.o.

Świętokrzyska 18
00-052 Warszawa
pawel.swiader|prepare.pl| |pawel.swiader|prepare.pl
783917437
www.prepare.pl

Ponad 800 czujników czadu dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Gdyni od Stena Recycling

W ramach programu „CZADakcja”, mieszkańcy Gdyni otrzymają ponad 800 czujników czadu. W porozumieniu z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni, urządzenia kupiła Stena Recycling – firma zajmująca się profesjonalnym przetwarzaniem odpadów przemysłowych. W akcję zaangażowany jest także Urząd Miasta Gdyni. Czad to silnie trujący, bezwonny gaz, który powstaje w wyniku niepełnego spalenia się niektórych substancji, najczęściej w starych lub niesprawnych urządzeniach. W poprzednim sezonie grzewczym z powodu zatrucia czadem zmarły w Polsce 43 osoby a 1187 zostało poszkodowanych.

Każdego roku w Polsce notowanych jest kilka tysięcy przypadków zatrucia tlenkiem węgla. Przyczyny są różne, jednak najczęściej jest to korzystanie z niesprawnych lub wyeksploatowanych urządzeń grzewczych. Takim sytuacjom można zapobiec, a jednym z rozwiązań jest montaż czujników czadu, monitorujących ilość tlenku węgla w powietrzu. Stena Recycling, która od lat blisko współpracuje z lokalnymi jednostkami straży pożarnej i samorządami, zdecydowała o wsparciu najbardziej potrzebujących mieszkańców Gdyni i wyposażeniu ich w czujniki czadu. Wspólnie z Urzędem Miasta Gdyni i Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni ustalono, że na terenie miasta może znajdować się nawet 2000 obiektów mieszkalnych z piecami starego typu.

- Dzięki współpracy z gdyńskim Urzędem Miasta oraz korzystając z wiedzy i zaangażowania pracowników Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych, mamy możliwość dotarcia do osób, które posiadają na przykład piece na paliwo stałe, kotły lub inne urządzenia gazowe. To im czujniki czadu pomogą zapewnić bezpieczeństwo. W ramach inicjatywy, planujemy również działania edukacyjne, związane z potrzebą stałego monitorowania tlenku węgla w domach przez mieszkańców – mówi Maciej Patora, dyrektor oddziału Stena Recycling w Gdyni.

Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Gdyni, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni oraz Zarządem Budynków i Lokali Komunalnych, zostały wytypowane lokale, które są najbardziej narażone na zagrożenie. To pracownicy Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych, przekażą czujniki potrzebującym mieszkańcom. Program „CZADakcja” rozpocznie się 5 stycznia i od tego dnia, w każdą środę, w godzinach od 8:00 do 13:00, osoby, które dostały pisemne zaproszenie po odbiór czujnika, będą mogły zgłosić się po niego do ZBiLK. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów.

- Zatrucie tlenkiem węgla to bardzo poważne zagrożenie. Dlatego gdyński samorząd w trosce o zdrowie mieszkańców, od lat podnosi świadomość gdynian w tym zakresie. Przeprowadzamy kampanie edukacyjne dot. tego cichego zabójcy m.in. gdyńscy strażacy uczą, jak zabezpieczyć swoje mieszkanie przed tlenkiem węgla, a strażnicy miejscy pokazują jak prawidłowo, bezpiecznie i wydajnie palić w piecu. Ma to wpływ także na jakość powietrza w naszym mieście. Teraz dzięki zaangażowaniu firmy Stena Recycling, te działania będą jeszcze bardziej skuteczne. Rozpoczyna się bowiem program „CZADakcja”, w ramach którego gdynianie otrzymają 800 czujników czadu – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia.

Wśród częstych przyczyn powstawania czadu są: brak dostępu powietrza do urządzenia grzewczego, nieszczelne przewody kominowe lub instalacja gazowa, słaba wentylacja, nieprawidłowo wyregulowany lub zużyty palnik gazowy. Najczęstsze objawy zatrucia czadem to: osłabienie, ból głowy, mdłości, trudności z oddychaniem, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia świadomości i utrata równowagi, drgawki, utrata przytomności. Zapobieganie zagrożeniu polega na regularnym kontrolowaniu instalacji grzewczej, wentylacyjnej oraz przewodów kominowych. Instalacje powinny być sprawdzane przez wykwalifikowaną osobę. Rekomendowany jest montaż czujników czadu, które stale kontrolują poziom tlenku węgla w powietrzu. Ważne jest również wietrzenie pomieszczeń mieszkalnych, aby dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza było one wolne od niepożądanych substancji.

Stena Recycling obchodzi właśnie 20-lecie działalności na polskim rynku. W tym czasie przeszła drogę od kilkuosobowej firmy skoncentrowanej na skupie i przetwarzaniu złomu, do lidera kompleksowych rozwiązań w dziedzinie gospodarowania odpadami oraz usług środowiskowych. Stena Recycling korzysta z najlepszych, skandynawskich wzorców, inwestuje w nowoczesne technologie przetwarzania odpadów, a także aktywnie działa w obszarze edukacji i promowania rozwiązań z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego. Oddziały Stena Recycling są zlokalizowane w większości dużych miast w Polsce, firma zatrudnia ponad 500 osób i obsługuje kilka tysięcy przedsiębiorstw.

***

Stena Recycling jest liderem kompleksowych rozwiązań w dziedzinie gospodarowania odpadami oraz usług środowiskowych na rynku polskim i skandynawskim. Przetwarza wszystkie rodzaje odpadów w ramach kilku obszarów biznesowych: metali żelaznych i nieżelaznych, papieru i plastiku, elektroniki oraz odpadów niebezpiecznych i innych.

Celem działań Stena Recycling jest podniesienie poziomu recyklingu oraz ograniczenie ilości odpadów zmieszanych. We wszystkich działaniach firma kieruje się filozofią CARE – dbałości o Klientów, Pracowników, Biznes i Zasoby oraz Środowisko i Społeczeństwo. W Polsce Stena Recycling jest obecna od 20 lat. Współpracując z ponad 2000 przedsiębiorstw, przetwarza łącznie ponad 800 tys. ton odpadów w ciągu roku.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Prepare Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków Biuro prasowe
2024-12-18 | 16:10

Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków

Jedynie 21 proc. mężczyzn i aż dwukrotnie większy odsetek kobiet (45 proc.) deklaruje, że wykonuje większość prac domowych. Z kolei co trzecia przedsiębiorczyni także przyznaje, że
Problemy społeczne Burger King wchodzi do Zgorzelca
2024-12-18 | 16:00

Burger King wchodzi do Zgorzelca

W najbliższy piątek Burger King oficjalnie otworzy swoje drzwi dla mieszkańców Zgorzelca. Pierwsza w mieście, wolnostojąca restauracja marki powstała obok Centrum Handlowego Zgorzelec
Problemy społeczne Pudliszki wspierają Szlachetną Paczkę
2024-12-15 | 13:10

Pudliszki wspierają Szlachetną Paczkę

Pudliszki, znana marka sosów i ketchupów, ponownie angażuje się w działalność charytatywną i przekazuje 200 tys. zł na wsparcie Szlachetnej Paczki. Marka dołącza do ponad

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.