PPG: Laboratorium Politechniki Śląskiej zyskało nowe kolory!
GLIWICE, Polska, 9 sierpnia, 2022 - PPG (NYSE:PPG) ogłosiło dziś, że Laboratorium chemiczne Katedry Technologii Chemicznej, Organicznej i Petrochemii na Politechnice Śląskiej w Gliwicach przeszło metamorfozę. W ramach projektu COLORFUL COMMUNITIES® pracownia została w całości wyremontowana i wyposażona w nowe meble
i sprzęty laboratoryjne. Dodatkowo, dzięki muralom, wnętrze zyskało nowe kolory. Projekt renowacji laboratorium rozpoczął się w 2017 i realizowany był w kilku etapach. Łączna wartość inwestycji wyniosła 420 tys. zł, a jej fundatorem była firma PPG, która od lat współpracuje z Uczelnią na różnych polach.
- Wieloletnia współpraca z firmą PPG obejmuje zarówno obszar dydaktyczny, jak i badawczy. Ta kooperacja jest dla nas bardzo ważna, nie tylko ze względu na wsparcie finansowe. Cieszymy się, że dzięki wspólnemu działaniu nasza Uczelnia ma możliwość uczestnictwa w tzw. edukacji nieformalnej. Program Colorful Communities jest niezwykle inspirujący. Daje możliwość do integracji, a w efekcie stworzenia nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni, która na lata posłuży studentom – mówi, dr hab. inż. profesor Politechniki Śląskiej, Beata Orlińska, kierownik Katedry Technologii Chemicznej, Organicznej
i Petrochemii.
Remont laboratorium na Politechnice Śląskiej – współpraca uczelni i firmy PPG
PPG w swojej strategii zobowiązuje się do aktywnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Firma od rozpoczęcia działalności realizuje tę zasadę, także poprzez zaangażowanie w kwestie społeczne i wspieranie ważnych, perspektywicznych inicjatyw. W tym celu PPG współpracuje z godnymi zaufania partnerami, wnoszącymi właściwą wiedzę merytoryczną
i doświadczenie.
- Głównym celem dofinansowania uczelni przez PPG we wcześniejszych latach było doposażanie laboratoriów w ramach działań wspierających rozwój STEM. Dotacja na lata 2020-2022 przeznaczona została na remont jednego z najgorzej wyglądających laboratoriów, w którym docelowo znalazły się ufundowane wcześniej sprzęty – mówi Magdalena Olszewska, Corporate Communications and PR Manager, PPG & Tikkurila.
Finalnym elementem gliwickiego projektu było wspólne malowanie murali przez pracowników-wolontariuszy z firmy PPG oraz przedstawicieli uczelni. Do ich wykonania użyto farb SIGMA COATINGS™ oraz DEKORAL® Professional - serii wyrobów opracowanych z myślą o profesjonalnych wykonawcach, które dzięki zaawansowanym rozwiązaniom gwarantują doskonałą ochroną oraz trwałość powłoki. Prace nadzorowała artystka Magdalena Kapela.
- Zależało mi, aby finalnie stworzyć projekt, który będzie inspirował młodych chemików do działania i twórczej pracy,
a jednocześnie wpisywał się w atmosferę miejsca. Dlatego na muralach pojawiły się elementy wyposażenia pracowni. Intensywne barwy, duże formy i szerokie kąty dodatkowo wpływają na pobudzenie wyobraźni. Pomocne w realizacji zamysłu artystycznego były specjalnie wyselekcjonowane farby PPG. Farby mają bardzo mocny pigment, to bardzo ważne z uwagi na jakość pracy i finalnego odbioru – komentuje pani Magdalena Kapela.
Stworzenie murali na uczelni wpisało się w kampanię „New Paint for a New Start”, dedykowaną placówkom edukacyjnym, a będącą częścią globalnego programu PPG Colorful Communities. W ramach projektu, tylko w lipcu br. pomalowanych zostało 25 szkół na całym świecie. Celem akcji jest ułatwienie uczniom i studentom powrotu do nauki stacjonarnej po pandemii.
Startuje 3. edycja konkursu CSR Poland Awards!
Ponad 60 tys. zł na wsparcie dzieci w pieczy zastępczej i usamodzielnionych
FUNDACJA ZIKO DLA ZDROWIA WSPIERA DZIECI DOTKNIĘTE POWODZIĄ
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.