Komunikaty PR

Protest 2119pln - stanowisko Zarządu Fundacji Avalon!

2023-02-17  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Niepełnosprawność nie może odbierać równych szans! Nie może prowadzić do wykluczenia i dyskryminacji! Nie może wpychać nikogo w sferę ubóstwa ani społecznie degradować!  

Ogromna większość problemów osób z niepełnosprawnościami nie wynika z ich niepełnosprawności, ale z tego, jak do tej niepełnosprawności podchodzimy my wszyscy, a w szczególności – jak podchodzi do niej nasze państwo. To właśnie państwo ma bowiem szczególny obowiązek zadbać o to, by osoby z niepełnosprawnościami mogły żyć tak jak każdy inny Polak, korzystając z pełni wolności, praw obywatelskich, równych szans i możliwości.  

Dla wielu osób z niepełnosprawnościami próba uzyskania należnej pozycji w społeczeństwie nie jest możliwa bez codziennego wsparcia ze strony opiekunów, którzy ogromną część swojego życia poświęcają dla ich wsparcia i pomocy. W takich przypadkach – polskie państwo ma szczególny obowiązek zadbać właśnie o nich - opiekunów osób z niepełnosprawnościami, dając im szansę na godne życie bez uszczerbku dla ich życiowej postawy i decyzji o poświęceniu dla bliskiej osoby! 

Nie ma żadnego wytłumaczenia dla takiej polityki państwa, która z jednej strony - nie zapewnia opiekunom godnego, odpowiadającego realnym potrzebom wsparcia socjalnego, a z drugiej – nie daje możliwości podjęcia dodatkowej pracy, która pomogłaby zabezpieczyć ich ekonomiczny status. Jest to rażący przykład społecznej niesprawiedliwości, czy wręcz dyskryminacji.  

Jako Fundacja Avalon, wspierająca od ponad 16 lat osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, docierająca z pomocą do ponad 13 tysięcy osób, znająca ich trudną z wielu przyczyn sytuację życiową i materialną oraz mająca świadomość niedostatków wsparcia ze strony polskiego państwa – W PEŁNI POPIERAMY postulat opiekunów OzN, protestujących i walczących o prawo do podjęcia pracy mimo pobieranego świadczenia pielęgnacyjnego. Teraz wynosi ono miesięcznie trochę więcej, bo 2458 zł. Nadal jednak udzielane jest bez prawa do podjęcia pracy. A ma być odpowiedzią na obciążenie finansowe związane z codziennym życiem oraz dodatkowo opieką nad osobą z niepełnosprawnością! Powiedzieć, że to stawka głodowa – to nic nie powiedzieć.  

Szanowni Politycy! Niezależnie od tego, jaką partię reprezentujecie i jaki macie wpływ na rządy w Polsce – prosimy Was w imieniu wszystkich osób z niepełnosprawnościami korzystających ze wsparcia opiekunów, w imieniu tych, o których powinniście szczególnie zadbać – zmieńcie to! Dajcie opiekunom OzN możliwość pracy! Zróbcie to skutecznie, szybko, ponad podziałami i bez zbędnych politycznych targów. Nie raz już widzieliśmy, że aparat ustawodawczy potrafi działać bardzo sprawnie, wprowadzając rewolucyjne zmiany w błyskawicznym tempie. W naszej ocenie ta sprawa jest tak ewidentna, a niesprawiedliwość tak rażąca – że zasługuje na najwyższy priorytet i tempo Waszych prac.  Pomóżcie opiekunom osób z niepełnosprawnościami. Możliwość podjęcia pracy im się po prostu należy!  Zarząd Fundacji Avalon  


Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Organizacja powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon aktualnie wspiera blisko 13 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 300 mln złotych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-04-25 | 15:00

ZNAMY NOMINOWANYCH DO NAGRODY KORCZAKA W 2024 ROKU

ZNAMY NOMINOWANYCH DO NAGRODY KORCZAKA W 2024 ROKU   W tym roku do Nagrody Korczaka wypłynęło wyjątkowo dużo zgłoszeń – 147 osoby i instytucje z całego kraju. Jak podkreśla Uczelnia Korczaka – organizator konkursu
Problemy społeczne ŁOWCY METEORYTÓW W NOWYM PROGRAMIE EDUKACYJNYM DLA SZKÓŁ
2024-04-22 | 11:00

ŁOWCY METEORYTÓW W NOWYM PROGRAMIE EDUKACYJNYM DLA SZKÓŁ

Warszawa, 18 kwietnia 2024 Fundacja Nauka. To Lubię ogłosiła dzisiaj uruchomienie nowego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych i średnich pt. „Łowcy
Problemy społeczne Mieszkańcy Pomorza wypożyczą nieodpłatnie sprzęt rehabilitacyjny .
2024-04-12 | 06:00

Mieszkańcy Pomorza wypożyczą nieodpłatnie sprzęt rehabilitacyjny .

Szacuje się, że w Polsce żyje ponad 4 miliony osób z niepełnosprawnościami i ograniczeniami ruchowymi. Z tej liczby około 200.000 osób, to mieszkańcy Pomorza. Dlatego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Problemy społeczne

Duża część ukraińskich uchodźców w Polsce wciąż potrzebuje wsparcia. Szczególnie osoby starsze i z niepełnosprawnościami

Do Polski cały czas napływają kolejni uchodźcy z Ukrainy, a ci, którzy są u nas już ponad dwa lata, nadal potrzebują wsparcia – oceniają eksperci IOM Poland i UNHCR. Szacuje się, że ok. 200 tys. osób nadal mieszka w miejscach zakwaterowania zbiorowego. To często osoby starsze i z niepełnosprawnościami, którym trudno się usamodzielnić. Uchodźcy nadal potrzebują wsparcia związanego ze znalezieniem zatrudnienia, dostępu dzieci do edukacji czy nauki języka polskiego. Eksperci podkreślają, że integracja ekonomiczna Ukraińców to duża korzyść dla polskiej gospodarki. Tylko w 2023 roku udział pracowników z Ukrainy przełożył się na ok. 1 proc. krajowego PKB.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.