Komunikaty PR

Protest 2119pln - stanowisko Zarządu Fundacji Avalon!

2023-02-17  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Niepełnosprawność nie może odbierać równych szans! Nie może prowadzić do wykluczenia i dyskryminacji! Nie może wpychać nikogo w sferę ubóstwa ani społecznie degradować!  

Ogromna większość problemów osób z niepełnosprawnościami nie wynika z ich niepełnosprawności, ale z tego, jak do tej niepełnosprawności podchodzimy my wszyscy, a w szczególności – jak podchodzi do niej nasze państwo. To właśnie państwo ma bowiem szczególny obowiązek zadbać o to, by osoby z niepełnosprawnościami mogły żyć tak jak każdy inny Polak, korzystając z pełni wolności, praw obywatelskich, równych szans i możliwości.  

Dla wielu osób z niepełnosprawnościami próba uzyskania należnej pozycji w społeczeństwie nie jest możliwa bez codziennego wsparcia ze strony opiekunów, którzy ogromną część swojego życia poświęcają dla ich wsparcia i pomocy. W takich przypadkach – polskie państwo ma szczególny obowiązek zadbać właśnie o nich - opiekunów osób z niepełnosprawnościami, dając im szansę na godne życie bez uszczerbku dla ich życiowej postawy i decyzji o poświęceniu dla bliskiej osoby! 

Nie ma żadnego wytłumaczenia dla takiej polityki państwa, która z jednej strony - nie zapewnia opiekunom godnego, odpowiadającego realnym potrzebom wsparcia socjalnego, a z drugiej – nie daje możliwości podjęcia dodatkowej pracy, która pomogłaby zabezpieczyć ich ekonomiczny status. Jest to rażący przykład społecznej niesprawiedliwości, czy wręcz dyskryminacji.  

Jako Fundacja Avalon, wspierająca od ponad 16 lat osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, docierająca z pomocą do ponad 13 tysięcy osób, znająca ich trudną z wielu przyczyn sytuację życiową i materialną oraz mająca świadomość niedostatków wsparcia ze strony polskiego państwa – W PEŁNI POPIERAMY postulat opiekunów OzN, protestujących i walczących o prawo do podjęcia pracy mimo pobieranego świadczenia pielęgnacyjnego. Teraz wynosi ono miesięcznie trochę więcej, bo 2458 zł. Nadal jednak udzielane jest bez prawa do podjęcia pracy. A ma być odpowiedzią na obciążenie finansowe związane z codziennym życiem oraz dodatkowo opieką nad osobą z niepełnosprawnością! Powiedzieć, że to stawka głodowa – to nic nie powiedzieć.  

Szanowni Politycy! Niezależnie od tego, jaką partię reprezentujecie i jaki macie wpływ na rządy w Polsce – prosimy Was w imieniu wszystkich osób z niepełnosprawnościami korzystających ze wsparcia opiekunów, w imieniu tych, o których powinniście szczególnie zadbać – zmieńcie to! Dajcie opiekunom OzN możliwość pracy! Zróbcie to skutecznie, szybko, ponad podziałami i bez zbędnych politycznych targów. Nie raz już widzieliśmy, że aparat ustawodawczy potrafi działać bardzo sprawnie, wprowadzając rewolucyjne zmiany w błyskawicznym tempie. W naszej ocenie ta sprawa jest tak ewidentna, a niesprawiedliwość tak rażąca – że zasługuje na najwyższy priorytet i tempo Waszych prac.  Pomóżcie opiekunom osób z niepełnosprawnościami. Możliwość podjęcia pracy im się po prostu należy!  Zarząd Fundacji Avalon  


Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Organizacja powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon aktualnie wspiera blisko 13 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 300 mln złotych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Mustang Kaczkowskiego: Nowy właściciel i szlachetny cel Biuro prasowe
2024-08-21 | 01:00

Mustang Kaczkowskiego: Nowy właściciel i szlachetny cel

Mustang Kaczkowskiego: Nowy właściciel i szlachetny cel Legendarny Ford Mustang Mach 1 z 1969 roku, znany jako #MustangKaczkowskiego, znalazł nowy dom. Aukcja, która rozpoczęła się
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-07-31 | 11:00

Pracownicy systemu ochrony zdrowia w obronie dzieci: jak reagować na przemoc?

  Dzięki codziennym kontaktom z dziećmi, personel medyczny i pozamedyczny ma wyjątkową szansę zauważania i identyfikacji przypadków przemocy. Teraz, dzięki obowiązkowi wdrożenia przez podmioty prowadzące
Problemy społeczne 7 na 10 młodych Polaków na garnuszku u rodziców
2024-07-30 | 15:02

7 na 10 młodych Polaków na garnuszku u rodziców

Młodzi Polacy w wieku od 18 do 34 lat coraz częściej pozostają w domu rodzinnym. Ze statystyk Eurostatu za 2023 rok wynika, że odsetek młodych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.