Komunikaty PR

Razem mogą więcej – Ceramika Paradyż i Grupa Selena wprowadzają bajkowy klimat w

2021-06-15  |  17:30

Ceramika Paradyż oraz Grupa Selena połączyły siły, angażując się w pomoc małym pacjentom największego szpitala dziecięcego w Polsce. Firmy wsparły budowę „Strefy Wind” wraz z klatką schodową przeznaczonych dla personelu i pacjentów jadących na Blok Operacyjny oraz wydały specjalną książkę z bajkami „Współcześni Tytani i inne kolorowe opowieści”.

 

Tytani Ceramiki to wspólna inicjatywa Grupy Selena i Ceramiki Paradyż mająca na celu dostarczanie wykonawcom innowacyjnych rozwiązań dostępnych w branży. Dla obu przedsiębiorstw, odpowiedzialność społeczna stanowi istotną część działalności, dlatego też chętnie podejmują się różnych inicjatyw z obszaru CSR-u. Tym razem firmy zaangażowały się w wyjątkowy projekt na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Paradyż i Selena przekazały na budowę bajkowego szybu windowego 8 ton kleju i 72 litry emulsji gruntującej oraz 1353 m2 gresów ceramicznych. Powstała konstrukcja o wysokości ponad 46 m składa się z 13 kondygnacji, w tym 12 pięter użytkowych. Ogromna inwestycja warta 8,7 mln miała za zadanie nie tylko usprawnienie komunikacji i zwiększenie bezpieczeństwa, ale również poprawy komfortu pacjentów, ich rodziców oraz personelu. Specjalnie do tego projektu stworzono grafiki pt.: „Bajkowa Kraina”, które pozwalają dzieciom zapomnieć o stresie związanym z podróżą na Blok Operacyjny. Na każdym z pięter znajduje się inna bajkowa kraina m.in.: Daleki Wschód, Meksyk, Dżungla, Madagaskar, Mars, czy Kocie Miasto.

Nowa „Strefa Wind” to wyjątkowy projekt, który dzięki cudownym przestrzeniom pozwala naszym pacjentom chociaż na chwilę zapomnieć o stresie związanym z nadchodzącymi operacjami – powiedziała Katarzyna Gardzińska, rzecznik prasowy Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka. – Dziękujemy wszystkim podmiotom, dzięki którym realizacja inwestycji była możliwa – dodała.

Tytani Ceramiki postanowili dołożyć kolejną cegiełkę do projektu. Na podstawie stworzonych grafik, wspólnymi siłami zainicjowali wydanie bajek, które będą wręczane małym pacjentom po przebytym zabiegu. Bajki specjalnie na potrzeby tego projektu napisała Ula Buyuly. Każda z przedstawionych opowieści odnosi się do innego piętra z szybu wind. Książki zostały przekazane Centrum Zdrowia Dziecka 14 czerwca.

Tworząc „Współczesnych Tytanów i inne kolorowe opowieści” zależało nam na podarowaniu dzieciom historii, dzięki którym w każdej chwili będą mogły oderwać się od trudnej rzeczywistości i przenieść się w podróż po wyjątkowej krainie bajek – skomentowała Ilona Gajewska, PR & Corporate Communication Executive Manager w Grupie Selena. – Wspólna akcja społeczna, której liderem jest Ceramika Paradyż, to fantastyczna inicjatywa wspierająca najmłodszych w potrzebie. Razem możemy zdziałać dużo więcej.

Za pomysł, projekt i wykonanie aranżacji graficznej strefy wind odpowiadał zespół Medical Design Studio z Poznania, którego członkowie dodatkowo pro bono dokonali składu książki, przenosząc na jej karty bajkowe grafiki.  Rolę tytułowych Tytanów pełnią zwierzęta, Wszystkowiedzący Robocik czy Ufo-ludeuszek. Bohaterowie opowieści mierzą się z najróżniejszymi przygodami i wyzwaniami. Główną ideą książek, było podarowanie dzieciom uśmiechu.

 

Zaangażowanie w prospołeczne działania lokalne i ogólnopolskie inicjatywy wpisane jest DNA naszej firmy. Wspieramy działalność organizacji pozarządowych, szkół, placówek społecznych i szpitali w całej Polsce. Nie tak dawno przekazaliśmy nasze produkty na rzecz Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, dziś po raz kolejny angażujemy się w pomoc dla największego szpitala dziecięcego w kraju. – wskazał Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż. – Ten projekt jest dla nas wyjątkowy, bo skierowany do małych, dzielnych bohaterów. Współpraca z Grupą Selena pozwoliła na realizację wielowymiarowej akcji charytatywnej, dzięki której pomogliśmy w ich walce o życie i zdrowie – dodał.

Całościowa realizacja inwestycji budowlanej była możliwa dzięki wsparciu finansowym prywatnej osoby, która przekazała na ten cel 6,2 mln zł, a także następujących firm i organizacji: Towarzystwo Przyjaciół CZD, Fundacja K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, Bryła. Artur Jagodziński oraz firma Rockfon. W tworzeniu książki oprócz Tytanów Ceramiki, uczestniczył zespół projektowy Medical Design Studio.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków Biuro prasowe
2024-12-18 | 16:10

Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków

Jedynie 21 proc. mężczyzn i aż dwukrotnie większy odsetek kobiet (45 proc.) deklaruje, że wykonuje większość prac domowych. Z kolei co trzecia przedsiębiorczyni także przyznaje, że
Problemy społeczne Burger King wchodzi do Zgorzelca
2024-12-18 | 16:00

Burger King wchodzi do Zgorzelca

W najbliższy piątek Burger King oficjalnie otworzy swoje drzwi dla mieszkańców Zgorzelca. Pierwsza w mieście, wolnostojąca restauracja marki powstała obok Centrum Handlowego Zgorzelec
Problemy społeczne Pudliszki wspierają Szlachetną Paczkę
2024-12-15 | 13:10

Pudliszki wspierają Szlachetną Paczkę

Pudliszki, znana marka sosów i ketchupów, ponownie angażuje się w działalność charytatywną i przekazuje 200 tys. zł na wsparcie Szlachetnej Paczki. Marka dołącza do ponad

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.