Rusza Program Matchmakingu World For Ukraine Summit
Już 7-9 grudnia międzynarodowy szczyt World for Ukraine w Rzeszowie-Jasionce zjednoczy świat wokół pomocy dla Ukrainy. Każda firma - bez względu na jej wielkość i skalę zaangażowania - będzie mogła podzielić się swoją historią oraz zainspirować innych.
Program matchmakingu realizowany jest w ramach szczytu World For Ukraine Summit. Stanowi on unikatową okazję dla organizacji pozarządowych i biznesu, aby połączyć siły na rzecz pomocy Ukrainie. Pozwala również opowiedzieć o swoich działaniach, inspirować innych i dzielić się doświadczeniem. Projekty humanitarne, rekonstrukcyjne, edukacyjne i kulturowe mogą stać się rzeczywistością i poprawić położenie milionów Ukrainek i Ukraińców dotkniętych skutkami wojny. – Idea matchmakingu W4UA jest prosta. NGO zgłasza projekt humanitarny, np. odbudowa dachu szkoły, darczyńcy biznesowi reagują na zgłoszenie. „Match” czyli sparowanie oznacza nawiązanie konkretnej współpracy, dzięki której szkoła będzie mogła znowu przyjąć uczniów – wyjaśnia rzecznik prasowy G2A Arena, Dariusz Aleksandrowicz – dodatkowo każda organizacja, która przekaże środki na pomoc Ukrainie, otrzyma status Partnera-Filantropa oraz możliwość zaprezentowania swoich dokonań podczas szczytu.
Projekty wspierane przez Fundację W4UA koncentrują się na jednym z trzech obszarów: (1) pomoc humanitarna dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie i uchodźców w sąsiadujących krajach; (2) projekty odbudowy obszarów miejskich i infrastruktury; oraz (3) projekty edukacyjne i kulturowe. Wszystkie projekty wspierane przez Fundacje są realizowane przez sprawdzonych partnerów pozarządowych. Konkretny wykaz kosztów każdego projektu będzie dostępny na prośbę potencjalnego partnera.
Szczyt W4UA będzie także oferował możliwość zaprezentowania działań na rzecz Ukrainy zarówno przez biznes, samorządy i organizacje pozarządowe. Share Your Story Zone („podziel się swoją historią”) będzie przestrzenią, w której każda organizacja będzie mogła opowiedzieć o swoich działaniach związanych ze wsparciem dla Ukrainy.
Międzynarodowy szczyt World for Ukraine w G2A Arena w Rzeszowie-Jasionce połączy siły rządów i samorządów, organizacji pozarządowych i biznesu, aby wspólnie jeszcze lepiej reagować na ukraiński apel o pomoc. Jest to szczególnie ważne dziś, gdy rosyjska kampania terroru pogłębia kryzys humanitarny na Ukrainie i może doprowadzić do kolejnej fali uchodźców podczas nadchodzącej zimy.
Szczyt W4UA, międzynarodowe wydarzenie organizowane zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Ukrainą, w Rzeszowie-Jasionce w dn. 7-9.12.2022, ma na celu wypracowanie i wdrożenie lepszych rozwiązań pomocowych dla ukraińskiego społeczeństwa. Strona wydarzenia: www.w4ua.com
Więcej informacji o matchmakingu: www.w4ua.com/pl/matchmaking-pl/
W4UA: 7–9 grudnia 2022 r., G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego, Rzeszów-Jasionka, Polska.
Wydarzenie organizowane przez Fundację World For Ukraine (W4UAF), finansowane ze środków organizatora, sprzedaży biletów oraz z wpłat od sponsorów.
Rejestracja na wydarzenie: www.w4ua.com/registration
Więcej informacji: www.w4ua.com
Biuro prasowe W4UA: media@w4ua.com tel. +48 602 474 843
Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków
Burger King wchodzi do Zgorzelca
Pudliszki wspierają Szlachetną Paczkę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.