Rusza Program Matchmakingu World For Ukraine Summit
Już 7-9 grudnia międzynarodowy szczyt World for Ukraine w Rzeszowie-Jasionce zjednoczy świat wokół pomocy dla Ukrainy. Każda firma - bez względu na jej wielkość i skalę zaangażowania - będzie mogła podzielić się swoją historią oraz zainspirować innych.
Program matchmakingu realizowany jest w ramach szczytu World For Ukraine Summit. Stanowi on unikatową okazję dla organizacji pozarządowych i biznesu, aby połączyć siły na rzecz pomocy Ukrainie. Pozwala również opowiedzieć o swoich działaniach, inspirować innych i dzielić się doświadczeniem. Projekty humanitarne, rekonstrukcyjne, edukacyjne i kulturowe mogą stać się rzeczywistością i poprawić położenie milionów Ukrainek i Ukraińców dotkniętych skutkami wojny. – Idea matchmakingu W4UA jest prosta. NGO zgłasza projekt humanitarny, np. odbudowa dachu szkoły, darczyńcy biznesowi reagują na zgłoszenie. „Match” czyli sparowanie oznacza nawiązanie konkretnej współpracy, dzięki której szkoła będzie mogła znowu przyjąć uczniów – wyjaśnia rzecznik prasowy G2A Arena, Dariusz Aleksandrowicz – dodatkowo każda organizacja, która przekaże środki na pomoc Ukrainie, otrzyma status Partnera-Filantropa oraz możliwość zaprezentowania swoich dokonań podczas szczytu.
Projekty wspierane przez Fundację W4UA koncentrują się na jednym z trzech obszarów: (1) pomoc humanitarna dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie i uchodźców w sąsiadujących krajach; (2) projekty odbudowy obszarów miejskich i infrastruktury; oraz (3) projekty edukacyjne i kulturowe. Wszystkie projekty wspierane przez Fundacje są realizowane przez sprawdzonych partnerów pozarządowych. Konkretny wykaz kosztów każdego projektu będzie dostępny na prośbę potencjalnego partnera.
Szczyt W4UA będzie także oferował możliwość zaprezentowania działań na rzecz Ukrainy zarówno przez biznes, samorządy i organizacje pozarządowe. Share Your Story Zone („podziel się swoją historią”) będzie przestrzenią, w której każda organizacja będzie mogła opowiedzieć o swoich działaniach związanych ze wsparciem dla Ukrainy.
Międzynarodowy szczyt World for Ukraine w G2A Arena w Rzeszowie-Jasionce połączy siły rządów i samorządów, organizacji pozarządowych i biznesu, aby wspólnie jeszcze lepiej reagować na ukraiński apel o pomoc. Jest to szczególnie ważne dziś, gdy rosyjska kampania terroru pogłębia kryzys humanitarny na Ukrainie i może doprowadzić do kolejnej fali uchodźców podczas nadchodzącej zimy.
Szczyt W4UA, międzynarodowe wydarzenie organizowane zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Ukrainą, w Rzeszowie-Jasionce w dn. 7-9.12.2022, ma na celu wypracowanie i wdrożenie lepszych rozwiązań pomocowych dla ukraińskiego społeczeństwa. Strona wydarzenia: www.w4ua.com
Więcej informacji o matchmakingu: www.w4ua.com/pl/matchmaking-pl/
W4UA: 7–9 grudnia 2022 r., G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego, Rzeszów-Jasionka, Polska.
Wydarzenie organizowane przez Fundację World For Ukraine (W4UAF), finansowane ze środków organizatora, sprzedaży biletów oraz z wpłat od sponsorów.
Rejestracja na wydarzenie: www.w4ua.com/registration
Więcej informacji: www.w4ua.com
Biuro prasowe W4UA: media@w4ua.com tel. +48 602 474 843

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.