Rusza Program Matchmakingu World For Ukraine Summit
Już 7-9 grudnia międzynarodowy szczyt World for Ukraine w Rzeszowie-Jasionce zjednoczy świat wokół pomocy dla Ukrainy. Każda firma - bez względu na jej wielkość i skalę zaangażowania - będzie mogła podzielić się swoją historią oraz zainspirować innych.
Program matchmakingu realizowany jest w ramach szczytu World For Ukraine Summit. Stanowi on unikatową okazję dla organizacji pozarządowych i biznesu, aby połączyć siły na rzecz pomocy Ukrainie. Pozwala również opowiedzieć o swoich działaniach, inspirować innych i dzielić się doświadczeniem. Projekty humanitarne, rekonstrukcyjne, edukacyjne i kulturowe mogą stać się rzeczywistością i poprawić położenie milionów Ukrainek i Ukraińców dotkniętych skutkami wojny. – Idea matchmakingu W4UA jest prosta. NGO zgłasza projekt humanitarny, np. odbudowa dachu szkoły, darczyńcy biznesowi reagują na zgłoszenie. „Match” czyli sparowanie oznacza nawiązanie konkretnej współpracy, dzięki której szkoła będzie mogła znowu przyjąć uczniów – wyjaśnia rzecznik prasowy G2A Arena, Dariusz Aleksandrowicz – dodatkowo każda organizacja, która przekaże środki na pomoc Ukrainie, otrzyma status Partnera-Filantropa oraz możliwość zaprezentowania swoich dokonań podczas szczytu.
Projekty wspierane przez Fundację W4UA koncentrują się na jednym z trzech obszarów: (1) pomoc humanitarna dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie i uchodźców w sąsiadujących krajach; (2) projekty odbudowy obszarów miejskich i infrastruktury; oraz (3) projekty edukacyjne i kulturowe. Wszystkie projekty wspierane przez Fundacje są realizowane przez sprawdzonych partnerów pozarządowych. Konkretny wykaz kosztów każdego projektu będzie dostępny na prośbę potencjalnego partnera.
Szczyt W4UA będzie także oferował możliwość zaprezentowania działań na rzecz Ukrainy zarówno przez biznes, samorządy i organizacje pozarządowe. Share Your Story Zone („podziel się swoją historią”) będzie przestrzenią, w której każda organizacja będzie mogła opowiedzieć o swoich działaniach związanych ze wsparciem dla Ukrainy.
Międzynarodowy szczyt World for Ukraine w G2A Arena w Rzeszowie-Jasionce połączy siły rządów i samorządów, organizacji pozarządowych i biznesu, aby wspólnie jeszcze lepiej reagować na ukraiński apel o pomoc. Jest to szczególnie ważne dziś, gdy rosyjska kampania terroru pogłębia kryzys humanitarny na Ukrainie i może doprowadzić do kolejnej fali uchodźców podczas nadchodzącej zimy.
Szczyt W4UA, międzynarodowe wydarzenie organizowane zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Ukrainą, w Rzeszowie-Jasionce w dn. 7-9.12.2022, ma na celu wypracowanie i wdrożenie lepszych rozwiązań pomocowych dla ukraińskiego społeczeństwa. Strona wydarzenia: www.w4ua.com
Więcej informacji o matchmakingu: www.w4ua.com/pl/matchmaking-pl/
W4UA: 7–9 grudnia 2022 r., G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego, Rzeszów-Jasionka, Polska.
Wydarzenie organizowane przez Fundację World For Ukraine (W4UAF), finansowane ze środków organizatora, sprzedaży biletów oraz z wpłat od sponsorów.
Rejestracja na wydarzenie: www.w4ua.com/registration
Więcej informacji: www.w4ua.com
Biuro prasowe W4UA: media@w4ua.com tel. +48 602 474 843

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.