Serce dla Ukrainy od Avon Garwolin
Rok 2022 upłynął w Avon Garwolin pod znakiem licznych akcji mających na celu pomoc potrzebującym, zwłaszcza obywatelom Ukrainy. Za pośrednictwem lokalnych władz oraz ośrodków, a także wybranych organizacji pozarządowych, którym firma przekazała darowizny rzeczowe i finansowe, do uchodźców oraz osób pozostających na terenie Ukrainy trafiło łącznie ponad 27 ton produktów Avon, a także inne artykuły pierwszej potrzeby. W pomoc ukraińskim obywatelom zaangażowali się też pracownicy Avon, podejmując inicjatywy oddolne.
Wśród produktów przygotowanych przez Avon Garwolin dla obywateli Ukrainy znalazły się przede wszystkim kosmetyki oraz odzież. Firma zebrała też artykuły spożywcze dla uchodźców przebywających na terenie powiatu garwolińskiego.
Najwięcej paczek trafiło do lokalnych władz oraz ośrodków działających w województwie mazowieckim, które przesyłały je potrzebującym. Darowizny rzeczowe zostały przekazane Urzędowi Miasta Garwolin, który otrzymał łącznie ponad 12,5 tony produktów Avon, a także Gminom: Garwolin, Siedlce i Góra Kalwaria oraz Gminie Borowie wraz z tymczasowym ośrodkiem pobytu uchodźców w Głoskowie, Hotelowi Robotniczemu w Garwolinie, Powiatowemu Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz ośrodkowi dla rodzin z Ukrainy Fundacji OTTO w Biskupicach Podgórnych. Produkty Avon dotarły też do Fundacji Porozumienie Bez Barier i Fundacji Wsparcie. Ponadto, Urząd Miasta Garwolin oraz Fundacja Ocalenie otrzymały od Avon Operations Polska darowizny finansowe.
– Jesteśmy ogromnie wdzięczni Avon za tak duże wsparcie w działaniach pomocowych na rzecz Ukrainy i za inicjatywę, z którą firma sama do nas wyszła. Otrzymane produkty – różnego rodzaju kosmetyki, ubrania oraz obuwie dla dzieci i dorosłych trafiły do 120 ukraińskich rodzin zamieszkujących na terenie powiatu garwolińskiego. Dary przekazywaliśmy także, za pośrednictwem zaangażowanych w pomoc osób, bezpośrednio w centralne i wschodnie rejony Ukrainy. To był bardzo intensywny czas, ale z pomocą partnerów, takich jak Avon, mogliśmy nieść pomoc szybciej i skuteczniej – powiedziała Marzena Świeczak, Burmistrz Miasta Garwolin.
Do działań na rzecz Ukrainy przyłączyli się indywidualnie oraz grupowo pracownicy Avon, organizując zbiórki, m. in. leków, żywności i sprzętu sportowego, a także udzielając schronienia uchodźcom.
– W Avon głęboko wierzymy, że świat może być lepszym miejscem, a działając razem możemy czynić więcej dobra. Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom Avon Garwolin oraz instytucjom i organizacjom, które zaangażowały się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Cieszę się, że w ubiegłym roku udało nam się wspólnie zrealizować tak wiele inicjatyw na rzecz potrzebujących – powiedział Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.
Avon Garwolin
Avon Operations Polska to największa i jednocześnie najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka Avon na świecie. Innowacyjny kompleks produkcyjny, zlokalizowany w Garwolinie (woj. mazowieckie) zatrudnia ponad tysiąc pracowników. Co roku powstaje tu ok. pół miliarda kosmetyków, które trafiają do ok. 50 krajów na 3 kontynentach.
W 2016 roku z kompleksu fabrycznego w Garwolinie została wydzielona osobna spółka – Avon Distribution Polska. Jej zadaniem jest pakowanie i wysyłanie zamówień do Konsultantek Avon w Polsce, Czechach, Niemczech i Ukrainie. Centrum dystrybucyjne zatrudnia ok. 300 pracowników. Rocznie pakowanych jest tu około 190 milionów sztuk produktów.

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.