Komunikaty PR

Społeczna odpowiedzialność biznesu, czyli działania Norlandia Przedszkola

2020-04-03  |  07:00
Biuro prasowe
Kontakt

Sieć Przedszkoli i Żłobków Norlandia w Polsce
Norlandia Przedszkola

ul. Przasnyska7/143
01-756 Warszawa
sekretariat|norlandia.com| |sekretariat|norlandia.com
573975500
www.norlandiaprzedszkola.pl
Do pobrania O nas ( 1.24 MB )

Społeczna odpowiedzialność biznesu, czyli działania sieci Przedszkoli i Żłobków Norlandia na rynku polskim.

Obecna sytuacja na rynku, intensywniej ukazuje wartości firm w ich codziennych działaniach. Konsumenci zaczynają doceniać to - w jaki sposób funkcjonują przedsiębiorstwa, a to ma ogromny wpływ na budowanie wizerunku marki. 

Stałe akcje społeczne przynoszą większe efekty obejmując wiele aspektów życia ich odbiorców, mowa tu m.in. o edukacji, ekologii, bezpieczeństwie, kulturze, sporcie czy działaniach non-profit. Zainteresowanie tymi kwestiami w społeczeństwie rośnie, co jest dodatkowym bodźcem i motywatorem do coraz większego rozwoju firm w tym zakresie. 

 

Dlatego też , sieć Skandynawskich Przedszkoli i Żłobków Norlandia w Polsce - jako odpowiedzialna firma, świadoma swojego oddziaływania na otoczenie, podejmuje czynności mające na celu poprawy sytuacji społecznej swoich odbiorców.

 

Pierwszą znaczącą rzeczą są działania non-profit, jakie placówki, lokalnie, w całej Polsce starają się wspierać i działać na korzyść innych ludzi. Niesienie wsparcia i pomocy – to ogromna wartość edukacji – tym bardziej – w dobie ogromnego kryzysu i choroby – możemy ją docenić. Przedszkola Norlandia w Kętach i w Sulechowie rozpoczęły akcję wsparcia okolicznych szpitali – aby aktywizować siebie, dzieci i Rodziców – w tych trudnych czasach. Szycie prześcieradełek dla noworodków, dostarczanie posiłków dla oddziałów ratunkowych – to dowody na to jak stosunkowo drobne czynności i inicjatywy, potrafią dużo zmienić. Innym przykładem jest działanie placówek Norlandia w Olsztynie, które zakupują materiał do uszycia 1000 maseczek dla szpitala w tym mieście. Bieżąca współpraca z lokalną Fundacją, zapewnia również wsparcie wolontariuszy w tych inicjatywach. Zaś Przedszkole i Żłobek Norlandia w Starachowicach zakupiło termometry bezdotykowe dla Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w swojej okolicy. 

Zarówno uczestniczenie w marszach i biegach  na rzecz wsparcia osób chorych, lokalne wsparcie sztabów WOŚP – to m.in. działania trwające cały rok - stałe w swoich moralnych wartościach całej grupy NHC (więcej na www.norlandiaprzedszkola.pl ). To ogromny przekaz i przykład dla naszych Podopiecznych.

 

Społeczny wymiar kampanii ma również ta dotycząca obecnej sytuacji Dzieci i Rodziców – stosowanie się do zaleceń Ministra Zdrowia , pozostanie w domu, generuje problemy w edukacji, której wszystkie Przedszkola i Żłobki Norlandia w Polsce – starają się przeciwdziałać stosując codzienny e-learning oraz zajęcia online. Ogromne wsparcie i aprobata ze strony Rodziców zapoczątkowały spontaniczną akcję na Facebookach i Instagramach wszystkich jednostek Norlandii: Mali Bohaterowie – uczą się w domu! #malibohaterwie #norlandia .

 Codzienna, duża ilość zdjęć dzieci, które czerpią radość z zobaczenia rówieśników oraz fakt, że ich edukacja nie zostanie zawieszona na czas trwania kwarantanny i odgórnego zamknięcia placówek w celach bezpieczeństwa – jest dla sieci Przedszkoli i Żłobków Norlandia największą nagrodą. 

 

Ponieważ, praca i edukacja wypełnia znaczną część́ życia człowieka, nasi nauczyciele starają się być blisko Rodziców, aby sprostać ich potrzebom. To właśnie oni – nasi lektorzy i nauczyciele – wrażliwi na potrzeby Dzieci – dbają o komunikację obydwu stron. M.in. z tego powodu powstały dwa autorskie programy realizowane w placówkach: sportowy i żywieniowy - Norlandia Jump oraz proekologiczny - Norlandia Quest Go Green Global Future! (Więcej o tym można przeczytać na: www.norlandiaprzedszkola.pl/Story/Page/122067 oraz www.norlandiaprzedszkola.pl/Story/Page/101096 ).

Wyrabianie nawyków ekologicznych, zdrowego odżywiania oraz regularnego ruchu, aktywności fizycznych - jest procesem długotrwałym, dlatego ważne, by edukację w tej dziedzinie rozpocząć́ już od najmłodszych lat. To wszystko pozwala budować społeczeństwo odpowiedzialne za środowisko, przyrodę, dobro wspólne - w którym ludziom będzie się żyć lepiej i bezpieczniej. 

Współpraca z lokalnymi urzędami i instytucjami – to również ważny element, który scala i jednoczy społecznie. Obecnie, kiedy tak wiele czasu spędzamy przez monitorami naszych laptopów, komputerów czy telefonów – perspektywa wspólnego, otwartego pikniku lub spotkań lokalnych – nabiera większej wartości. Czym cieszymy się, że możemy wyróżnić się na tle innych przedszkoli Polsce, ponieważ dla Norlandii to priorytetowy aspekt edukacji – współpraca z rodzicem. 

 

Podsumowując , nadeszła nowa era edukacji i odpowiedzialności firm. Ulega przewartościowaniu nasze myślenie o roli przedsiębiorstwa w społeczeństwie. 

Nowe standardy, nowe oczekiwania i nowe możliwości – to wszystko czeka na odbiorców międzynarodowej sieci Przedszkoli i Żłobków Norlandia – która mimo rozpiętości (ponieważ mamy już 23 jednostki w całej Polsce) jest lokalna, regionalna i bardzo bliska Rodzicom i Dzieciom. 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne W najbliższy piątek pobijemy Zielony Rekord Polski Biuro prasowe
2021-04-28 | 13:00

W najbliższy piątek pobijemy Zielony Rekord Polski

Już 30 kwietnia odbędzie się czwarta edycja Zielonego Rekordu Polski. Każdy może do niej dołączyć i ustanowić zupełnie nowy wynik. Wystarczy tego jednego dnia posadzić dowolną
Problemy społeczne Majówka na polskich drogach. Czy pojedziemy na podwójnym gazie?
2021-04-27 | 14:00

Majówka na polskich drogach. Czy pojedziemy na podwójnym gazie?

Przed nami majówka. W 2020 roku na polskich drogach w tym okresie doszło do 184 wypadków, w których zginęły 23 osoby, a 211 zostało rannych. Policjanci zatrzymali
Problemy społeczne Marka Dove rozpoczyna projekt #PieknoBezFiltra
2021-04-23 | 12:00

Marka Dove rozpoczyna projekt #PieknoBezFiltra

Najnowsze badanie przeprowadzone przez Dove przynosi bardzo niepokojące dane dotyczące samooceny i poczucia własnej wartości młodych ludzi. Już 80%[1] nastolatków do 13. roku życia

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie. Głównym powodem są wysokie podatki i restrykcyjne przepisy [DEPESZA]

– Restrykcyjne zapisy polskiej ustawy o grach hazardowych zwiększają atrakcyjność oferty nielegalnych operatorów – podkreśla Katarzyna Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Graj Legalnie. Z raportu EY wynika, że w Polsce średnia efektywna stawka opodatkowania w latach 2010–2019 wynosiła ok. 33 proc. przychodów, a w ubiegłym roku było to blisko 40 proc. To zniechęca operatorów zagranicznych do wchodzenia oficjalnie na polski rynek i starania się o krajową licencję. Część z nich decyduje się na działalność w szarej strefie, która stanowi niemal połowę rynku hazardu online. 

Finanse

Praca zdalna znacząco zwiększyła sprzedaż sprzętu komputerowego. Firmy najczęściej wybierały nowe laptopy

Po ponad roku od wybuchu pandemii COVID-19 blisko jedna trzecia Polaków nadal pracuje zdalnie. Koronawirus wymusił jednak nie tylko przeniesienie pracowników do domu, lecz także konieczność wyposażenia ich w sprzęt i narzędzia do pracy w cyfrowym środowisku. Jak wynika z badania NielsenIQ przeprowadzonego na zlecenie Dell Technologies Polska, co druga firma współpracująca z producentem musiała kupić w tym okresie dodatkowy sprzęt. Prawie 9 na 10 przedsiębiorstw podczas ostatnich zakupów postawiło na nowe laptopy, a sprzedaż tych urządzeń rok do roku wzrosła o 70 proc. W nadchodzących miesiącach ten trend się utrzyma, polskie firmy zamierzają się skupić na dalszym upowszechnianiu pracy zdalnej i migracji swoich pracowników z komputerów stacjonarnych na laptopy.

Regionalne - Śląskie

Gminy górnicze także chcą rozmów z rządem o transformacji Śląska. Jedną z głównych kwestii jest zagospodarowanie terenów po kopalniach

Przedstawiciele gmin górniczych oraz branży okołogórniczej chcą w rozmowach prowadzonych z rządem zwrócić uwagę na takie kwestie jak zagospodarowanie terenów pogórniczych, wsparcie dla samorządów, które utracą część dochodów podatkowych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz przebranżawianie firm z sektora górniczego. – Trzeba stworzyć tym przedsiębiorstwom warunki prawne i finansowe do zmiany profilu i uruchomienia działalności w sektorze np. czystej energii, który będzie wspierany finansowo przez Unię Europejską – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Jak podkreśla, transformacja górnictwa będzie ogromnym przedsięwzięciem dla całego regionu i nie można przy tym zapominać o kwestiach społecznych.

Farmacja

„Superbiałko” laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe. Jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży

Regulowanie aktywności układu odpornościowego, działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze, wsparcie metabolizmu żelaza czy też działanie prebiotyczne, sprzyjające rozwojowi właściwej flory jelitowej – to tylko część długiej listy funkcji, jaką spełnia w organizmie laktoferyna. Z przeprowadzonych dotychczasowych badań in vitro wynika, że ma ona działanie przeciwwirusowe względem SARS-CoV, czyli koronawirusa podobnego do SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Lekarze podkreślają, że laktoferyna i jej suplementacja jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko anemii i porodu przedwczesnego, przez co wpływa na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój dziecka.