Komunikaty PR

Strażacy ochotnicy przejechali ponad 70000 km, pomagając uchodźcom

2022-06-08  |  10:10
Biuro prasowe

Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych od kilku miesięcy pomagają uchodźcom z objętej wojną Ukrainy. Dzięki samochodom, które w marcu bezpłatnie przekazała im firma Volkswagen Financial Services, mogą swoją służbę wykonywać sprawniej i skuteczniej. Przejechali nimi ponad 70 000 kilometrów!

Firma Volkswagen Financial Services przekazała łącznie na rzecz OSP 20 samochodów. Pojazdy trafiły do wybranych jednostek czynnie zaangażowanych w pomoc uchodźcom, położonych głównie w województwach przygranicznych. Samochody od marca są wykorzystywane do transportu osób oraz przewożenia żywności i darów dla potrzebujących. Auta zostały przekazane bezpłatnie na okres 6 miesięcy.

Pojazdy marki Volkswagen zostały dokładnie sprawdzone technicznie. Każdy został wyposażony w pakiet serwisowy i ubezpieczenie oraz kartę paliwową, żeby strażacy mogli skupić się na swoich zadaniach i tym, co najważniejsze – niesieniu pomocy potrzebującym uchodźcom. Jest to kolejna odsłona trwającej od 2020 roku współpracy między VW FS a Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Pomagamy tak, jak umiemy najlepiej, dostarczając mobilność. Jako Volkswagen Financial Services czynimy to po prostu z potrzeby serca. Widzimy, że dzięki naszemu wsparciu strażacy ochotnicy mogą na większą skalę nieść tak potrzebną pomoc uchodźcom z Ukrainy – podkreśla Mikołaj Woźniak, prezes Volkswagen Financial Services.

Pomoc liczona kilometrami

Dwadzieścia samochodów przekazanych na rzecz jednostek OSP pokonało od marca do końca maja łącznie 71 147 km. Liderem w tym szczytnym rankingu okazała się OSP Rymanów, której druhowie mieli na liczniku ponad 8 000 km pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy. Niewiele mniej, bo ponad 5 000 km, przejechali strażacy z GPR OSP Myślenice (woj. małopolskie) oraz z OSP Bełżec (woj. lubelskie).

– Jesteśmy dumni, że przekazane przez nas samochody każdego dnia pomagają strażakom ochotnikom w codziennej służbie. Jednego dnia dostarczają dary do miejsc, w których przebywają uchodźcy, a innego przewożą książki w języku ukraińskim do lokalnej biblioteki, aby dzieciaki nie narzekały na nudę. Oczywiście nie liczy się sam pokonany dystans, lecz faktycznie udzielona pomoc, dlatego wszystkim jednostkom OSP należą się zasłużone brawa – mówi Dariusz Brodnicki, Dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services.

Volkswagenami na Księżyc

Wspólne działania Związku OSP i Volkswagen Financial Services na rzecz lokalnych społeczności trwają od 2020 roku. Celem pierwszej edycji była walka ze skutkami pandemii Covid-19. Samochody VW FS wykorzystywano też w akcjach ratunkowych, zabezpieczaniu terenów objętych zagrożeniem powodziowym czy monitorowaniu lasów w czasie upałów. Od początku działań, czyli od 2020 roku, auta pokonały łącznie 388 000 km. To mniej więcej tyle, ile wynosi dystans na Księżyc. Jeśli zaś sięgnąć po bardziej przyziemne porównanie, auta OSP z logo VW FS okrążyły Ziemię – i to aż 9 razy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Mieszkańcy Pomorza wypożyczą nieodpłatnie sprzęt rehabilitacyjny . Biuro prasowe
2024-04-12 | 06:00

Mieszkańcy Pomorza wypożyczą nieodpłatnie sprzęt rehabilitacyjny .

Szacuje się, że w Polsce żyje ponad 4 miliony osób z niepełnosprawnościami i ograniczeniami ruchowymi. Z tej liczby około 200.000 osób, to mieszkańcy Pomorza. Dlatego
Problemy społeczne Dziecięcy oddział rehabilitacji w Jaworzu w nowych kolorach
2024-04-11 | 12:00

Dziecięcy oddział rehabilitacji w Jaworzu w nowych kolorach

PPG podsumowała realizację kolejnego projektu COLORFUL COMMUNITIES®, w ramach którego wykonała remont na Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Beskidzkiego Zespołu
Problemy społeczne Whirlpool - 25 lat współpracy dla lokalnych społeczności
2024-03-21 | 10:00

Whirlpool - 25 lat współpracy dla lokalnych społeczności

Działania na rzecz lokalnych społeczności i wsparcie dla pracowników, to jedne z najważniejszych punktów strategii ESG Whirlpool Corporation. W tym roku mija 25 lat

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.