Świąteczna akcja „Sąsiedzi sąsiadom” dla mieszkańców dzielnicy Pragi-Północ
Centrum Praskie Koneser wraz z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i Urzędem Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy przygotowali świąteczne paczki dla stu najbardziej potrzebujących mieszkańców Pragi-Północ. Pomoc trafi bezpośrednio oraz bezkontaktowo do domów osób starszych i chorych.
Podczas trwającej pandemii SARS-CoV-2 najbardziej narażoną grupą są seniorzy. To dla nich wyjście do sklepu, nawet na najmniejsze zakupy, wiąże się z wysokim ryzykiem. – Jako Centrum Praskie Koneser czujemy się częścią lokalnej społeczności i w naturalny sposób myślimy o wsparciu w tym trudnym czasie osób najbardziej potrzebujących. Na co dzień w naszych działaniach często podejmujemy inicjatywy skierowane właśnie do seniorów i myślimy o nich szczególnie podczas pandemii koronawirusa – podkreśla Monika Piwońska, dyrektor komercyjny Centrum Praskiego Koneser z firmy Liebrecht& wooD, będącej współwłaścicielem, deweloperem oraz zarządzającym projektem.
W ramach akcji paczki z tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi trafią do stu najbardziej potrzebujących mieszkańców Pragi-Północ. Seniorzy otrzymają m.in. żurek z jakiem i kiełbasą, sałatkę jarzynową, pieczeń rzymską, faszerowane jajka oraz babkę piaskową i święconkę przygotowaną przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i jej partnerów. Posiłki przygotowała restauracja Ferment Praski, która na co dzień funkcjonuje w Centrum Praskim Koneser. Z kolei Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej razem z Urzędem Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy zadbają o bezkontaktową dystrybucję paczek.
– W tym trudnym dla wszystkich czasie każda pomoc przekazywana bliźnim jest wielkim gestem. Święta Wielkanocne to szczególny okres nadziei. Pamięć o naszych najbliższych braciach i siostrach, sąsiadach, których spotykaliśmy na zakupach czy spacerze, jest obecnie bardzo ważna. Pokazujemy w ten sposób, że są istotną częścią naszej praskiej Wspólnoty – zaznacza ks. Kamil Chojnacki, dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. – Niezwykle nas cieszy, że działające na terenie dzielnicy przedsiębiorstwa są obecne w jej funkcjonowaniu nie tylko wtedy, gdy życie społeczne i gospodarcze może toczyć się bez żadnych zakłóceń. Jesteśmy dumni, że w obliczu epidemii tak wiele organizacji i firm potrafi ze sobą zgodnie współpracować, w trosce o dobro praskiej społeczności – dodaje Dariusz Wolke, zastępca burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.
Jak podkreśla Rafał Szczepański, wiceprezes spółki BBI Development, która współtworzyła Centrum Praskie Koneser oraz społecznik od wielu lat działający na rzecz mieszkańców stołecznej Pragi-Północ i jeden z pomysłodawców akcji, zaangażowanie w inicjatywę tak wielu różnych organizacji jest niezwykle budujące. – To wspaniałe, że w pomoc włączają się zarówno organizacje charytatywne, jak i samorządowe oraz przedstawiciele sektora prywatnego. Tego rodzaju synergia to doskonały przykład funkcjonowania społeczeństwa w okresie kryzysu – mówi Rafał Szczepański.

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.