Świąteczna akcja „Sąsiedzi sąsiadom” dla mieszkańców dzielnicy Pragi-Północ
Centrum Praskie Koneser wraz z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i Urzędem Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy przygotowali świąteczne paczki dla stu najbardziej potrzebujących mieszkańców Pragi-Północ. Pomoc trafi bezpośrednio oraz bezkontaktowo do domów osób starszych i chorych.
Podczas trwającej pandemii SARS-CoV-2 najbardziej narażoną grupą są seniorzy. To dla nich wyjście do sklepu, nawet na najmniejsze zakupy, wiąże się z wysokim ryzykiem. – Jako Centrum Praskie Koneser czujemy się częścią lokalnej społeczności i w naturalny sposób myślimy o wsparciu w tym trudnym czasie osób najbardziej potrzebujących. Na co dzień w naszych działaniach często podejmujemy inicjatywy skierowane właśnie do seniorów i myślimy o nich szczególnie podczas pandemii koronawirusa – podkreśla Monika Piwońska, dyrektor komercyjny Centrum Praskiego Koneser z firmy Liebrecht& wooD, będącej współwłaścicielem, deweloperem oraz zarządzającym projektem.
W ramach akcji paczki z tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi trafią do stu najbardziej potrzebujących mieszkańców Pragi-Północ. Seniorzy otrzymają m.in. żurek z jakiem i kiełbasą, sałatkę jarzynową, pieczeń rzymską, faszerowane jajka oraz babkę piaskową i święconkę przygotowaną przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i jej partnerów. Posiłki przygotowała restauracja Ferment Praski, która na co dzień funkcjonuje w Centrum Praskim Koneser. Z kolei Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej razem z Urzędem Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy zadbają o bezkontaktową dystrybucję paczek.
– W tym trudnym dla wszystkich czasie każda pomoc przekazywana bliźnim jest wielkim gestem. Święta Wielkanocne to szczególny okres nadziei. Pamięć o naszych najbliższych braciach i siostrach, sąsiadach, których spotykaliśmy na zakupach czy spacerze, jest obecnie bardzo ważna. Pokazujemy w ten sposób, że są istotną częścią naszej praskiej Wspólnoty – zaznacza ks. Kamil Chojnacki, dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. – Niezwykle nas cieszy, że działające na terenie dzielnicy przedsiębiorstwa są obecne w jej funkcjonowaniu nie tylko wtedy, gdy życie społeczne i gospodarcze może toczyć się bez żadnych zakłóceń. Jesteśmy dumni, że w obliczu epidemii tak wiele organizacji i firm potrafi ze sobą zgodnie współpracować, w trosce o dobro praskiej społeczności – dodaje Dariusz Wolke, zastępca burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.
Jak podkreśla Rafał Szczepański, wiceprezes spółki BBI Development, która współtworzyła Centrum Praskie Koneser oraz społecznik od wielu lat działający na rzecz mieszkańców stołecznej Pragi-Północ i jeden z pomysłodawców akcji, zaangażowanie w inicjatywę tak wielu różnych organizacji jest niezwykle budujące. – To wspaniałe, że w pomoc włączają się zarówno organizacje charytatywne, jak i samorządowe oraz przedstawiciele sektora prywatnego. Tego rodzaju synergia to doskonały przykład funkcjonowania społeczeństwa w okresie kryzysu – mówi Rafał Szczepański.

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.