Komunikaty PR

Uber pomaga ratować dziedzictwo kulturowe Ukrainy

2022-09-08  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Łukasz Łyczkowski
dfusion

al. Zjednoczenia 36 lok. 5
01-830 Warszawa
lukasz.lyczkowski|dfusion.pl| |lukasz.lyczkowski|dfusion.pl
606825276
https://dfusion.pl/

Ministerstwo Kultury Ukrainy nawiązało współpracę z firmą Uber w celu ochrony dziedzictwa narodowego i kulturowego na terytorium objętej wojną Ukrainy. Uber Restore to rozwiązanie, które zapewnia ukraińskim konserwatorom bezpłatny transport, aby zabezpieczyć i ewakuować cenne zabytki, które stanowią część ukraińskiej historii i tożsamości. Od maja, dzięki Uber Restore udało się przetransportować naukowców do ponad 100 zagrożonych miejsc na terenie całego kraju.

 

Działania zbrojne stanowią zagrożenie dla wielu ukraińskich muzeów, budynków religijnych i miejsc historycznych. Dlatego Narodowe Centrum Badań i Konserwacji Ministerstwa Kultury Ukrainy (NRRC) nawiązało współpracę z firmą Uber by zapewnić ratunek niezliczonym dziełom sztuki i artefaktom ważnym dla tożsamości narodowej.

 

W tym celu stworzono specjalną wersję aplikacji Uber - Uber Restore, która pozwala Ministerstwu Kultury na zamawianie 12-osobowych pojazdów do bezpłatnego transportu konserwatorów oraz specjalistycznego sprzętu do miast, miasteczek i wsi na terenie Ukrainy. 

 

Od maja dzięki Uber Restore specjaliści NRRC mogli dotrzeć do ponad 100 lokalizacji - pokonując łącznie ponad 20 000 km - w celu zlokalizowania i zabezpieczenia dziesiątek tysięcy dzieł sztuki i ewakuując te najbardziej zagrożone do bezpiecznych miejsc.

 

"Wojna rozpoczęta przez Rosję przeciwko Ukrainie powoduje nieodwracalne szkody i zniszczenia dziedzictwa historycznego i kulturowego naszego kraju, w tym unikalnych dzieł sztuki, artefaktów religijnych, dokumentów historycznych o powstawaniu i rozwoju ukraińskiej państwowości. Narodowe Centrum Badań i Konserwacji realizuje misję ratowania tego dziedzictwa, któremu nieustannie zagrażają ostrzały artyleryjskie, ataki rakietowy i nie tylko. Nasze partnerstwo z Uberem przyniosło niezwykle pozytywne rezultaty, pozwalając naszym ekspertom dotrzeć już do ponad 100 kulturowych i historycznych miejsc, również na dawniej okupowanych terytoriach." - mówi Svitlana Strelnikova, prezes NRRC.


"Jesteśmy dumni, że pomagamy Ukrainie w wysiłkach na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego kraju, które jest zagrożone przez tę wyniszczającą wojnę. Korzystając z niestandardowej wersji aplikacji Uber, umożliwiamy konserwatorom zabytków wykonywanie ważnej pracy w celu ochrony tożsamości narodowej Ukrainy." - dodaje Dara Khosrowshahi, CEO Uber. 

 

Oprócz uruchomienia Uber Restore, Uber przez ostatnie sześć miesięcy aktywnie angażuje się w liczne inicjatywy niosące pomoc Ukrainie. Wśród nich są m.in. bezpłatny transport dla uchodźców, lekarzy, pielęgniarek, pracowników samorządowych i organizacji pozarządowych w całej Ukrainie, partnerstwo ze Światowym Programem Żywnościowym ONZ w dostarczaniu pomocy żywnościowej potrzebującym, oraz rozszerzenie usług Uber w zakresie podstawowych usług transportowych do 12 dodatkowych miast od początku wojny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: dfusion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Biuro prasowe
2025-06-24 | 18:00

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się uroczysta inauguracja wystawy i premiera raportu podsumowującego ogólnopolski projekt Związku Przedsiębiorców
Problemy społeczne Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane
Problemy społeczne 878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
2025-03-12 | 06:00

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Branża browarnicza jest ważnym sektorem gospodarki światowej, który wygenerował 0,8% światowego PKB w 2023 r., czyli 878 miliardów dolarów. To więcej niż wg Banku

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.

Bankowość

Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.

Prawo

Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.