Komunikaty PR

Uber pomaga ratować dziedzictwo kulturowe Ukrainy

2022-09-08  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Łukasz Łyczkowski
dfusion

Zygmunta Słomińskiego 7/777
00-195 Warszawa
lukasz.lyczkowski|dfusion.pl| |lukasz.lyczkowski|dfusion.pl
606825276
https://dfusion.pl/

Ministerstwo Kultury Ukrainy nawiązało współpracę z firmą Uber w celu ochrony dziedzictwa narodowego i kulturowego na terytorium objętej wojną Ukrainy. Uber Restore to rozwiązanie, które zapewnia ukraińskim konserwatorom bezpłatny transport, aby zabezpieczyć i ewakuować cenne zabytki, które stanowią część ukraińskiej historii i tożsamości. Od maja, dzięki Uber Restore udało się przetransportować naukowców do ponad 100 zagrożonych miejsc na terenie całego kraju.

 

Działania zbrojne stanowią zagrożenie dla wielu ukraińskich muzeów, budynków religijnych i miejsc historycznych. Dlatego Narodowe Centrum Badań i Konserwacji Ministerstwa Kultury Ukrainy (NRRC) nawiązało współpracę z firmą Uber by zapewnić ratunek niezliczonym dziełom sztuki i artefaktom ważnym dla tożsamości narodowej.

 

W tym celu stworzono specjalną wersję aplikacji Uber - Uber Restore, która pozwala Ministerstwu Kultury na zamawianie 12-osobowych pojazdów do bezpłatnego transportu konserwatorów oraz specjalistycznego sprzętu do miast, miasteczek i wsi na terenie Ukrainy. 

 

Od maja dzięki Uber Restore specjaliści NRRC mogli dotrzeć do ponad 100 lokalizacji - pokonując łącznie ponad 20 000 km - w celu zlokalizowania i zabezpieczenia dziesiątek tysięcy dzieł sztuki i ewakuując te najbardziej zagrożone do bezpiecznych miejsc.

 

"Wojna rozpoczęta przez Rosję przeciwko Ukrainie powoduje nieodwracalne szkody i zniszczenia dziedzictwa historycznego i kulturowego naszego kraju, w tym unikalnych dzieł sztuki, artefaktów religijnych, dokumentów historycznych o powstawaniu i rozwoju ukraińskiej państwowości. Narodowe Centrum Badań i Konserwacji realizuje misję ratowania tego dziedzictwa, któremu nieustannie zagrażają ostrzały artyleryjskie, ataki rakietowy i nie tylko. Nasze partnerstwo z Uberem przyniosło niezwykle pozytywne rezultaty, pozwalając naszym ekspertom dotrzeć już do ponad 100 kulturowych i historycznych miejsc, również na dawniej okupowanych terytoriach." - mówi Svitlana Strelnikova, prezes NRRC.


"Jesteśmy dumni, że pomagamy Ukrainie w wysiłkach na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego kraju, które jest zagrożone przez tę wyniszczającą wojnę. Korzystając z niestandardowej wersji aplikacji Uber, umożliwiamy konserwatorom zabytków wykonywanie ważnej pracy w celu ochrony tożsamości narodowej Ukrainy." - dodaje Dara Khosrowshahi, CEO Uber. 

 

Oprócz uruchomienia Uber Restore, Uber przez ostatnie sześć miesięcy aktywnie angażuje się w liczne inicjatywy niosące pomoc Ukrainie. Wśród nich są m.in. bezpłatny transport dla uchodźców, lekarzy, pielęgniarek, pracowników samorządowych i organizacji pozarządowych w całej Ukrainie, partnerstwo ze Światowym Programem Żywnościowym ONZ w dostarczaniu pomocy żywnościowej potrzebującym, oraz rozszerzenie usług Uber w zakresie podstawowych usług transportowych do 12 dodatkowych miast od początku wojny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: dfusion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Kampania „Gdzie jesteś?” - powołanie Parlamentarnego Zespołu ds. zaginięć Biuro prasowe
2024-07-04 | 01:00

Kampania „Gdzie jesteś?” - powołanie Parlamentarnego Zespołu ds. zaginięć

Nie minął miesiąc od startu kampanii „Gdzie jesteś?”, a jej pomysłodawcy, Agnieszka i Daniel Dymińscy skutecznie realizują założone cele. Kolejnym zrealizowanym krokiem w
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-06-20 | 12:00

Early Stage ponownie wspiera Fundację Dajemy Dzieciom Siłę 


Early Stage, szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, już po raz trzeci  organizuje akcję "Move Your Heart", aby wspierać Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. W ramach tej inicjatywy, każdy przebyty kilometr - na
Problemy społeczne Unia Europejska zaczyna widzieć potrzeby seniorów, Polska jeszcze nie
2024-06-15 | 06:00

Unia Europejska zaczyna widzieć potrzeby seniorów, Polska jeszcze nie

W ostatnich latach demografia Europy uległa istotnej zmianie, a starzejące się społeczeństwo stawia przed Unią Europejską nowe wyzwania. Według najnowszych danych unijnych liczba

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.