W tym kraju 70 procent mieszkańców potrzebuje pomocy. UNICEF Polska apeluje
Stowarzyszenie UNICEF Polska
ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/
Sześć lat wojny. 400 tysięcy skrajnie niedożywionych dzieci. 20 milionów ludzi w potrzebie. Jeden z najstarszych krajów świata jest dziś pogrążony w jednym z największych kryzysów humanitarnych. Jemen – państwo na skraju upadku.
Jemen w starożytności nazywany był Arabia Felix, czyli Szczęśliwa Arabia. Kraj szczycił się rozwiniętym rolnictwem i handlem morskim. Dziś to państwo jest nie do poznania. Wyniszczająca wojna, głód i przesiedlenia najbardziej odbiły swoje piętno na dzieciach.
Jednym z nich jest półtoraroczna Gosson. Dziewczynka cierpi z powodu skrajnego niedożywienia. Waży zaledwie 5 kilogramów, czyli dwa razy mniej niż zdrowe dziecko w jej wieku. Wyniszczony organizm nie jest w stanie sam zwalczyć chorób takich jak biegunka czy zapalenie płuc, które dotykają głodujące dzieci. Gosson jest w szpitalu, trwa walka o jej życie.
Dzieci takich jak Gosson jest w Jemenie prawie 400 tysięcy. UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc najmłodszym w tym kraju. Wiele z nich żyje tylko dzięki pomocy humanitarnej. Brak środków uniemożliwia nam pomoc wszystkim potrzebującym dzieciom, powiedział Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.
Sytuacja w Jemenie jest bardzo trudna od samego początku konfliktu w 2015 r. W ciągu ostatnich sześciu lat, zginęło tam lub zostało rannych 10 tysięcy dzieci. To czworo dzieci każdego dnia. UNICEF Polska już kilkakrotnie prowadził zbiórkę środków na pomoc dla Jemenu. Ostatnio Polacy przekazali ponad 3,3 mln zł! Pracownicy UNICEF na miejscu mogli za tę kwotę uratować zdrowie i życie tysięcy dzieci. To ogromna pomoc.
Sytuacja dzieci w Jemenie nadal jest dramatyczna. Najmłodsi każdego dnia umierają z głodu. Zdecydowałem się wesprzeć kampanię UNICEF Polska dla Jemenu, bo nasza pomoc jest teraz potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Ufam, że poruszymy serca Polaków i razem uratujemy wiele istnień, powiedział Maciej Orłoś, który wspiera kampanię UNICEF Polska.
Jak pomóc?
Celem akcji UNICEF Polska jest zbiórka środków na pomoc żywnościową i medyczną dla dzieci w Jemenie. Organizacja chce zakupić i dostarczyć przede wszystkim żywność terapeutyczną stosowaną w leczeniu niedożywienia, np. wysokokaloryczną pastę z orzeszków ziemnych czy bogate w wartości odżywcze mleko w proszku.
Każdy może pomóc. Nawet najmniejsza darowizna ma znaczenie, ponieważ może uratować zdrowie i życie dziecka w Jemenie. Aby ją przekazać, wystarczy wejść na stronę unicef.pl/jemen. Już dziś z całego serca dziękujemy za wsparcie okazane jemeńskim dzieciom, powiedziała Sylwia Nowik-Spiczonek, Dyrektor Fundraisingu UNICEF Polska.
Walka z czasem trwa. Dzieci takie jak Gosson – bohaterka kampanii UNICEF Polska – nie mogą już dłużej czekać. Organizacja apeluje o pomoc. Kampania potrwa co najmniej do końca stycznia 2022 roku. W tym czasie UNICEF Polska będzie prosić o wsparcie Darczyńców z naszego kraju, podejmując szereg działań, m.in. w telewizji będą emitowane specjalne spoty z udziałem Maciej Orłosia. Wszystko po to, aby zebrać środki i uratować jak najwięcej dzieci w Jemenie.

Nakręć mile, nie promile. Rusza dziewiąta edycja kampanii Trzymaj Pion

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.