Warszawska Galeria Młociny z certyfikatem OBIEKT BEZ BARIER
W Polsce mieszka około 7 mln osób z niepełnosprawnościami, które w swoim codziennym życiu napotykają wiele barier – także w przestrzeni publicznej. Dlatego tak ważne jest tworzenie miejsc przyjaznych, bezpiecznych i dostępnych dla każdego. Centrum handlowe Galeria Młociny zostało docenione przez Fundację Integracja certyfikatem OBIEKT BEZ BARIER. Wyróżnienie przyznawane jest obiektom spełniającym wymogi dostępności architektonicznej, także w przypadku osób z ograniczoną sprawnością.
W maju Fundacja Integracja przyznała warszawskiej Galerii Młociny certyfikat OBIEKT BEZ BARIER. Warunkiem jego otrzymania jest uzyskanie pozytywnego wyniku audytu dostępności architektonicznej. Co istotne, audytorzy to nie tylko eksperci w zakresie dostępności, ale też testerzy z różnymi niepełnosprawnościami, którzy analizują dostępność architektoniczną obiektu podczas wizji lokalnej oraz na podstawie udostępnionych planów architektonicznych.
Jak ustalono, w projekcie Galerii Młociny zostały uwzględnione liczne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, starszych czy poruszających się z małymi dziećmi. Są to m.in.: oznaczenia w alfabecie Braille’a, schody wyposażone w obustronne poręcze, a także komunikaty głosowe w windach i dla osób parkujących na miejscach dla niepełnosprawnych.
Eksperci Fundacji docenili również drzwi wejściowe wyposażone w system automatycznego otwierania i przycisk dla osób z niepełnosprawnościami, bezpieczne toalety wyposażone w system wzywania pomocy oraz schody wyłożone płytkami w różnych, kontrastowych odcieniach szarości, oznaczone w kluczowych miejscach żółtą taśmą antypoślizgową.
- Drzwi Galerii Młociny są otwarte dla wszystkich, w związku z czym naszym priorytetem jest, aby każdy z klientów – bez względu na wiek czy stopień sprawności – czuł się na terenie centrum bezpiecznie i komfortowo. Dzięki współpracy z Fundacją Integracja uzyskaliśmy potwierdzenie, że Galeria Młociny jest miejscem przyjaznym, inkluzywnym, zaangażowanym i budującym społeczność. Choć już na etapie planowania inwestycji braliśmy pod uwagę potrzeby osób z niepełnosprawnościami, nie ustajemy w wysiłkach na drodze do bycia jeszcze bardziej przyjaznym miejscem i nadal wprowadzamy kolejne udogodnienia. Te same wartości przyświecają naszym najemcom – mówi Kamila Kiersikowska, Dyrektor CH Galeria Młociny.
Dzięki udogodnieniom w Galerii Młociny miło czas może spędzać każdy. Poza elementami architektury, z myślą o osobach w spektrum autyzmu oraz wrażliwych na dużą ilość bodźców, w każdy wtorek w godzinach 15:00-18:00 na terenie centrum obowiązują również ciche godziny: muzyka jest w tym czasie wyłączona, a ogłoszenia głosowe ograniczone do minimum. Wygaszone jest też oświetlenie. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób niesłyszących, Galeria oferuje także w punkcie informacyjnym tłumacza języka migowego online.
Więcej informacji o Fundacji Integracja oraz certyfikacie OBIEKT BEZ BARIER znajduje się na stronie: https://www.integracja.org/.
Pierwsza Gwiazdka Samodzielności zaświeci dla wychowanków pieczy zastępczej
25.11 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ELIMINACJI PRZEMOCY WOBEC KOBIET
Urodziny Kanga Foundation – nowoczesna dobroczynność w działaniu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.