Komunikaty PR

Warszawska Galeria Młociny z certyfikatem OBIEKT BEZ BARIER

2023-06-22  |  09:11
Biuro prasowe

W Polsce mieszka około 7 mln osób z niepełnosprawnościami, które w swoim codziennym życiu napotykają wiele barier – także w przestrzeni publicznej. Dlatego tak ważne jest tworzenie miejsc przyjaznych, bezpiecznych i dostępnych dla każdego. Centrum handlowe Galeria Młociny zostało docenione przez Fundację Integracja certyfikatem OBIEKT BEZ BARIER. Wyróżnienie przyznawane jest obiektom spełniającym wymogi dostępności architektonicznej, także w przypadku osób z ograniczoną sprawnością.

W maju Fundacja Integracja przyznała warszawskiej Galerii Młociny certyfikat OBIEKT BEZ BARIER. Warunkiem jego otrzymania jest uzyskanie pozytywnego wyniku audytu dostępności architektonicznej. Co istotne, audytorzy to nie tylko eksperci w zakresie dostępności, ale też testerzy z różnymi niepełnosprawnościami, którzy analizują dostępność architektoniczną obiektu podczas wizji lokalnej oraz na podstawie udostępnionych planów architektonicznych.

Jak ustalono, w projekcie Galerii Młociny zostały uwzględnione liczne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, starszych czy poruszających się z małymi dziećmi. Są to m.in.: oznaczenia w alfabecie Braille’a, schody wyposażone w obustronne poręcze, a także komunikaty głosowe w windach i dla osób parkujących na miejscach dla niepełnosprawnych.

Eksperci Fundacji docenili również drzwi wejściowe wyposażone w system automatycznego otwierania i przycisk dla osób z niepełnosprawnościami, bezpieczne toalety wyposażone w system wzywania pomocy oraz schody wyłożone płytkami w różnych, kontrastowych odcieniach szarości, oznaczone w kluczowych miejscach żółtą taśmą antypoślizgową.

- Drzwi Galerii Młociny są otwarte dla wszystkich, w związku z czym naszym priorytetem jest, aby każdy z klientów – bez względu na wiek czy stopień sprawności – czuł się na terenie centrum bezpiecznie i komfortowo. Dzięki współpracy z Fundacją Integracja uzyskaliśmy potwierdzenie, że Galeria Młociny jest miejscem przyjaznym, inkluzywnym, zaangażowanym i budującym społeczność. Choć już na etapie planowania inwestycji braliśmy pod uwagę potrzeby osób z niepełnosprawnościami, nie ustajemy w wysiłkach na drodze do bycia jeszcze bardziej przyjaznym miejscem i nadal wprowadzamy kolejne udogodnienia. Te same wartości przyświecają naszym najemcom – mówi Kamila Kiersikowska, Dyrektor CH Galeria Młociny.

Dzięki udogodnieniom w Galerii Młociny miło czas może spędzać każdy. Poza elementami architektury, z myślą o osobach w spektrum autyzmu oraz wrażliwych na dużą ilość bodźców, w każdy wtorek w godzinach 15:00-18:00 na terenie centrum obowiązują również ciche godziny: muzyka jest w tym czasie wyłączona, a ogłoszenia głosowe ograniczone do minimum. Wygaszone jest też oświetlenie. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób niesłyszących, Galeria oferuje także w punkcie informacyjnym tłumacza języka migowego online.

Więcej informacji o Fundacji Integracja oraz certyfikacie OBIEKT BEZ BARIER znajduje się na stronie: https://www.integracja.org/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-04-25 | 15:00

ZNAMY NOMINOWANYCH DO NAGRODY KORCZAKA W 2024 ROKU

ZNAMY NOMINOWANYCH DO NAGRODY KORCZAKA W 2024 ROKU   W tym roku do Nagrody Korczaka wypłynęło wyjątkowo dużo zgłoszeń – 147 osoby i instytucje z całego kraju. Jak podkreśla Uczelnia Korczaka – organizator konkursu
Problemy społeczne ŁOWCY METEORYTÓW W NOWYM PROGRAMIE EDUKACYJNYM DLA SZKÓŁ
2024-04-22 | 11:00

ŁOWCY METEORYTÓW W NOWYM PROGRAMIE EDUKACYJNYM DLA SZKÓŁ

Warszawa, 18 kwietnia 2024 Fundacja Nauka. To Lubię ogłosiła dzisiaj uruchomienie nowego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych i średnich pt. „Łowcy
Problemy społeczne Mieszkańcy Pomorza wypożyczą nieodpłatnie sprzęt rehabilitacyjny .
2024-04-12 | 06:00

Mieszkańcy Pomorza wypożyczą nieodpłatnie sprzęt rehabilitacyjny .

Szacuje się, że w Polsce żyje ponad 4 miliony osób z niepełnosprawnościami i ograniczeniami ruchowymi. Z tej liczby około 200.000 osób, to mieszkańcy Pomorza. Dlatego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Problemy społeczne

Duża część ukraińskich uchodźców w Polsce wciąż potrzebuje wsparcia. Szczególnie osoby starsze i z niepełnosprawnościami

Do Polski cały czas napływają kolejni uchodźcy z Ukrainy, a ci, którzy są u nas już ponad dwa lata, nadal potrzebują wsparcia – oceniają eksperci IOM Poland i UNHCR. Szacuje się, że ok. 200 tys. osób nadal mieszka w miejscach zakwaterowania zbiorowego. To często osoby starsze i z niepełnosprawnościami, którym trudno się usamodzielnić. Uchodźcy nadal potrzebują wsparcia związanego ze znalezieniem zatrudnienia, dostępu dzieci do edukacji czy nauki języka polskiego. Eksperci podkreślają, że integracja ekonomiczna Ukraińców to duża korzyść dla polskiej gospodarki. Tylko w 2023 roku udział pracowników z Ukrainy przełożył się na ok. 1 proc. krajowego PKB.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.