Warszawska Galeria Młociny z certyfikatem OBIEKT BEZ BARIER
W Polsce mieszka około 7 mln osób z niepełnosprawnościami, które w swoim codziennym życiu napotykają wiele barier – także w przestrzeni publicznej. Dlatego tak ważne jest tworzenie miejsc przyjaznych, bezpiecznych i dostępnych dla każdego. Centrum handlowe Galeria Młociny zostało docenione przez Fundację Integracja certyfikatem OBIEKT BEZ BARIER. Wyróżnienie przyznawane jest obiektom spełniającym wymogi dostępności architektonicznej, także w przypadku osób z ograniczoną sprawnością.
W maju Fundacja Integracja przyznała warszawskiej Galerii Młociny certyfikat OBIEKT BEZ BARIER. Warunkiem jego otrzymania jest uzyskanie pozytywnego wyniku audytu dostępności architektonicznej. Co istotne, audytorzy to nie tylko eksperci w zakresie dostępności, ale też testerzy z różnymi niepełnosprawnościami, którzy analizują dostępność architektoniczną obiektu podczas wizji lokalnej oraz na podstawie udostępnionych planów architektonicznych.
Jak ustalono, w projekcie Galerii Młociny zostały uwzględnione liczne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, starszych czy poruszających się z małymi dziećmi. Są to m.in.: oznaczenia w alfabecie Braille’a, schody wyposażone w obustronne poręcze, a także komunikaty głosowe w windach i dla osób parkujących na miejscach dla niepełnosprawnych.
Eksperci Fundacji docenili również drzwi wejściowe wyposażone w system automatycznego otwierania i przycisk dla osób z niepełnosprawnościami, bezpieczne toalety wyposażone w system wzywania pomocy oraz schody wyłożone płytkami w różnych, kontrastowych odcieniach szarości, oznaczone w kluczowych miejscach żółtą taśmą antypoślizgową.
- Drzwi Galerii Młociny są otwarte dla wszystkich, w związku z czym naszym priorytetem jest, aby każdy z klientów – bez względu na wiek czy stopień sprawności – czuł się na terenie centrum bezpiecznie i komfortowo. Dzięki współpracy z Fundacją Integracja uzyskaliśmy potwierdzenie, że Galeria Młociny jest miejscem przyjaznym, inkluzywnym, zaangażowanym i budującym społeczność. Choć już na etapie planowania inwestycji braliśmy pod uwagę potrzeby osób z niepełnosprawnościami, nie ustajemy w wysiłkach na drodze do bycia jeszcze bardziej przyjaznym miejscem i nadal wprowadzamy kolejne udogodnienia. Te same wartości przyświecają naszym najemcom – mówi Kamila Kiersikowska, Dyrektor CH Galeria Młociny.
Dzięki udogodnieniom w Galerii Młociny miło czas może spędzać każdy. Poza elementami architektury, z myślą o osobach w spektrum autyzmu oraz wrażliwych na dużą ilość bodźców, w każdy wtorek w godzinach 15:00-18:00 na terenie centrum obowiązują również ciche godziny: muzyka jest w tym czasie wyłączona, a ogłoszenia głosowe ograniczone do minimum. Wygaszone jest też oświetlenie. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób niesłyszących, Galeria oferuje także w punkcie informacyjnym tłumacza języka migowego online.
Więcej informacji o Fundacji Integracja oraz certyfikacie OBIEKT BEZ BARIER znajduje się na stronie: https://www.integracja.org/.

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.