Warszawska Galeria Młociny z certyfikatem OBIEKT BEZ BARIER
W Polsce mieszka około 7 mln osób z niepełnosprawnościami, które w swoim codziennym życiu napotykają wiele barier – także w przestrzeni publicznej. Dlatego tak ważne jest tworzenie miejsc przyjaznych, bezpiecznych i dostępnych dla każdego. Centrum handlowe Galeria Młociny zostało docenione przez Fundację Integracja certyfikatem OBIEKT BEZ BARIER. Wyróżnienie przyznawane jest obiektom spełniającym wymogi dostępności architektonicznej, także w przypadku osób z ograniczoną sprawnością.
W maju Fundacja Integracja przyznała warszawskiej Galerii Młociny certyfikat OBIEKT BEZ BARIER. Warunkiem jego otrzymania jest uzyskanie pozytywnego wyniku audytu dostępności architektonicznej. Co istotne, audytorzy to nie tylko eksperci w zakresie dostępności, ale też testerzy z różnymi niepełnosprawnościami, którzy analizują dostępność architektoniczną obiektu podczas wizji lokalnej oraz na podstawie udostępnionych planów architektonicznych.
Jak ustalono, w projekcie Galerii Młociny zostały uwzględnione liczne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, starszych czy poruszających się z małymi dziećmi. Są to m.in.: oznaczenia w alfabecie Braille’a, schody wyposażone w obustronne poręcze, a także komunikaty głosowe w windach i dla osób parkujących na miejscach dla niepełnosprawnych.
Eksperci Fundacji docenili również drzwi wejściowe wyposażone w system automatycznego otwierania i przycisk dla osób z niepełnosprawnościami, bezpieczne toalety wyposażone w system wzywania pomocy oraz schody wyłożone płytkami w różnych, kontrastowych odcieniach szarości, oznaczone w kluczowych miejscach żółtą taśmą antypoślizgową.
- Drzwi Galerii Młociny są otwarte dla wszystkich, w związku z czym naszym priorytetem jest, aby każdy z klientów – bez względu na wiek czy stopień sprawności – czuł się na terenie centrum bezpiecznie i komfortowo. Dzięki współpracy z Fundacją Integracja uzyskaliśmy potwierdzenie, że Galeria Młociny jest miejscem przyjaznym, inkluzywnym, zaangażowanym i budującym społeczność. Choć już na etapie planowania inwestycji braliśmy pod uwagę potrzeby osób z niepełnosprawnościami, nie ustajemy w wysiłkach na drodze do bycia jeszcze bardziej przyjaznym miejscem i nadal wprowadzamy kolejne udogodnienia. Te same wartości przyświecają naszym najemcom – mówi Kamila Kiersikowska, Dyrektor CH Galeria Młociny.
Dzięki udogodnieniom w Galerii Młociny miło czas może spędzać każdy. Poza elementami architektury, z myślą o osobach w spektrum autyzmu oraz wrażliwych na dużą ilość bodźców, w każdy wtorek w godzinach 15:00-18:00 na terenie centrum obowiązują również ciche godziny: muzyka jest w tym czasie wyłączona, a ogłoszenia głosowe ograniczone do minimum. Wygaszone jest też oświetlenie. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób niesłyszących, Galeria oferuje także w punkcie informacyjnym tłumacza języka migowego online.
Więcej informacji o Fundacji Integracja oraz certyfikacie OBIEKT BEZ BARIER znajduje się na stronie: https://www.integracja.org/.

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.