Whirlpool - 25 lat współpracy dla lokalnych społeczności
Działania na rzecz lokalnych społeczności i wsparcie dla pracowników, to jedne z najważniejszych punktów strategii ESG Whirlpool Corporation. W tym roku mija 25 lat współpracy amerykańskiego producenta z Fundacją Habitat for Humanity Poland. Ta inicjatywa pozwala nam nie tylko wspierać najbardziej potrzebujących, ale też integrować nasze zespoły w prawdziwie szczytnym celu – komentuje Francesco Celentano, Prezes Zarządu Whirlpool Corporation. Właśnie odbyła się kolejna edycja wolontariatu.
Whirlpool Corporation i Fundacja Habitat for Humanity Poland działają wspólnie od 25 lat, co roku organizując m.in. wolontariat pracowniczy na rzecz potrzebujących. Podjęto też działania mające na celu niesienie pomocy ofiarom wojny w Ukrainie – w ramach tej inicjatywy przekazano potrzebującym ponad 300 sztuk kuchenek wolnostojących o wartości blisko pół miliona złotych. Pierwszy sprzęt już trafił za naszą wschodnią granicę. Dzięki dotychczasowej współpracy udało się wspólnie pomóc ponad 70 000 rodzinom, a wsparcie finansowe wyniosło ponad 2,3 mln euro. Firma Whirlpool przekazała w samym regionie EMEA ponad 1153 urządzeń (o łącznej wartości ponad 200 000 euro) dla osób wychodzących z pieczy zastępczej i rozpoczynających samodzielne życie.
20 marca b.r. odbyła się tegoroczna edycja wolontariatu, w ramach której pomoc otrzymali mieszkańcy Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bytomiu. Ośrodek na co dzień zapewnia schronienie osobom uciekającym od przemocy domowej (fizycznej, psychicznej, ekonomicznej) lub w trudnej sytuacji życiowej. Większość z nich to matki z dziećmi. Placówka zapewnia pomoc osob lub rodzinom w kryzysie, udzielając pomocy psychologicznej, terapeutycznej, doradczej, interwencyjnej, socjalnej lub po prostu schronienia.
Osoby, które tam trafiają, potrzebują nie tylko profesjonalnego wsparcia, ale też miejsca, które kojarzyć się będzie z azylem bezpieczeństwa. Kilkunastu wolontariuszy z Whirlpool Corporation, wykonało niezbędne prace remontowo-budowlane, w tym m.in. odmalowano ściany i sufity, wymieniono podłogi, a także naprawiono i odświeżono meble. – W Whirlpool wiemy, jak ważne jest życie w domowym zaciszu. Te przysłowiowe cztery ściany powinny być dla nas miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie i komfortowo, do którego wracamy z przyjemnością. Dlatego zależy nam na tym, by mieszkańcy Ośrodka Interwencji Kryzysowej mogli odnaleźć tam chociaż cząstkę takiej domowej atmosfery po to, by mogli skutecznie poradzić sobie z życiowymi perturbacjami – mówi Francesco Celentano, Whirlpool Corporation. – Jesteśmy bardzo dumni, że od wielu lat nasi pracownicy chętnie uczestniczą w działaniach wolontariackich na rzecz lokalnych społeczności i tym samym okazują Fundacji Habitat for Humanity swoje nieustające wsparcie – dodaje Celentano.
Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków
Burger King wchodzi do Zgorzelca
Pudliszki wspierają Szlachetną Paczkę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.