Whirlpool - 25 lat współpracy dla lokalnych społeczności
Działania na rzecz lokalnych społeczności i wsparcie dla pracowników, to jedne z najważniejszych punktów strategii ESG Whirlpool Corporation. W tym roku mija 25 lat współpracy amerykańskiego producenta z Fundacją Habitat for Humanity Poland. Ta inicjatywa pozwala nam nie tylko wspierać najbardziej potrzebujących, ale też integrować nasze zespoły w prawdziwie szczytnym celu – komentuje Francesco Celentano, Prezes Zarządu Whirlpool Corporation. Właśnie odbyła się kolejna edycja wolontariatu.
Whirlpool Corporation i Fundacja Habitat for Humanity Poland działają wspólnie od 25 lat, co roku organizując m.in. wolontariat pracowniczy na rzecz potrzebujących. Podjęto też działania mające na celu niesienie pomocy ofiarom wojny w Ukrainie – w ramach tej inicjatywy przekazano potrzebującym ponad 300 sztuk kuchenek wolnostojących o wartości blisko pół miliona złotych. Pierwszy sprzęt już trafił za naszą wschodnią granicę. Dzięki dotychczasowej współpracy udało się wspólnie pomóc ponad 70 000 rodzinom, a wsparcie finansowe wyniosło ponad 2,3 mln euro. Firma Whirlpool przekazała w samym regionie EMEA ponad 1153 urządzeń (o łącznej wartości ponad 200 000 euro) dla osób wychodzących z pieczy zastępczej i rozpoczynających samodzielne życie.
20 marca b.r. odbyła się tegoroczna edycja wolontariatu, w ramach której pomoc otrzymali mieszkańcy Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bytomiu. Ośrodek na co dzień zapewnia schronienie osobom uciekającym od przemocy domowej (fizycznej, psychicznej, ekonomicznej) lub w trudnej sytuacji życiowej. Większość z nich to matki z dziećmi. Placówka zapewnia pomoc osob lub rodzinom w kryzysie, udzielając pomocy psychologicznej, terapeutycznej, doradczej, interwencyjnej, socjalnej lub po prostu schronienia.
Osoby, które tam trafiają, potrzebują nie tylko profesjonalnego wsparcia, ale też miejsca, które kojarzyć się będzie z azylem bezpieczeństwa. Kilkunastu wolontariuszy z Whirlpool Corporation, wykonało niezbędne prace remontowo-budowlane, w tym m.in. odmalowano ściany i sufity, wymieniono podłogi, a także naprawiono i odświeżono meble. – W Whirlpool wiemy, jak ważne jest życie w domowym zaciszu. Te przysłowiowe cztery ściany powinny być dla nas miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie i komfortowo, do którego wracamy z przyjemnością. Dlatego zależy nam na tym, by mieszkańcy Ośrodka Interwencji Kryzysowej mogli odnaleźć tam chociaż cząstkę takiej domowej atmosfery po to, by mogli skutecznie poradzić sobie z życiowymi perturbacjami – mówi Francesco Celentano, Whirlpool Corporation. – Jesteśmy bardzo dumni, że od wielu lat nasi pracownicy chętnie uczestniczą w działaniach wolontariackich na rzecz lokalnych społeczności i tym samym okazują Fundacji Habitat for Humanity swoje nieustające wsparcie – dodaje Celentano.
Pierwsza Gwiazdka Samodzielności zaświeci dla wychowanków pieczy zastępczej
25.11 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ELIMINACJI PRZEMOCY WOBEC KOBIET
Urodziny Kanga Foundation – nowoczesna dobroczynność w działaniu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.