Whirlpool - 25 lat współpracy dla lokalnych społeczności
Działania na rzecz lokalnych społeczności i wsparcie dla pracowników, to jedne z najważniejszych punktów strategii ESG Whirlpool Corporation. W tym roku mija 25 lat współpracy amerykańskiego producenta z Fundacją Habitat for Humanity Poland. Ta inicjatywa pozwala nam nie tylko wspierać najbardziej potrzebujących, ale też integrować nasze zespoły w prawdziwie szczytnym celu – komentuje Francesco Celentano, Prezes Zarządu Whirlpool Corporation. Właśnie odbyła się kolejna edycja wolontariatu.
Whirlpool Corporation i Fundacja Habitat for Humanity Poland działają wspólnie od 25 lat, co roku organizując m.in. wolontariat pracowniczy na rzecz potrzebujących. Podjęto też działania mające na celu niesienie pomocy ofiarom wojny w Ukrainie – w ramach tej inicjatywy przekazano potrzebującym ponad 300 sztuk kuchenek wolnostojących o wartości blisko pół miliona złotych. Pierwszy sprzęt już trafił za naszą wschodnią granicę. Dzięki dotychczasowej współpracy udało się wspólnie pomóc ponad 70 000 rodzinom, a wsparcie finansowe wyniosło ponad 2,3 mln euro. Firma Whirlpool przekazała w samym regionie EMEA ponad 1153 urządzeń (o łącznej wartości ponad 200 000 euro) dla osób wychodzących z pieczy zastępczej i rozpoczynających samodzielne życie.
20 marca b.r. odbyła się tegoroczna edycja wolontariatu, w ramach której pomoc otrzymali mieszkańcy Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bytomiu. Ośrodek na co dzień zapewnia schronienie osobom uciekającym od przemocy domowej (fizycznej, psychicznej, ekonomicznej) lub w trudnej sytuacji życiowej. Większość z nich to matki z dziećmi. Placówka zapewnia pomoc osob lub rodzinom w kryzysie, udzielając pomocy psychologicznej, terapeutycznej, doradczej, interwencyjnej, socjalnej lub po prostu schronienia.
Osoby, które tam trafiają, potrzebują nie tylko profesjonalnego wsparcia, ale też miejsca, które kojarzyć się będzie z azylem bezpieczeństwa. Kilkunastu wolontariuszy z Whirlpool Corporation, wykonało niezbędne prace remontowo-budowlane, w tym m.in. odmalowano ściany i sufity, wymieniono podłogi, a także naprawiono i odświeżono meble. – W Whirlpool wiemy, jak ważne jest życie w domowym zaciszu. Te przysłowiowe cztery ściany powinny być dla nas miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie i komfortowo, do którego wracamy z przyjemnością. Dlatego zależy nam na tym, by mieszkańcy Ośrodka Interwencji Kryzysowej mogli odnaleźć tam chociaż cząstkę takiej domowej atmosfery po to, by mogli skutecznie poradzić sobie z życiowymi perturbacjami – mówi Francesco Celentano, Whirlpool Corporation. – Jesteśmy bardzo dumni, że od wielu lat nasi pracownicy chętnie uczestniczą w działaniach wolontariackich na rzecz lokalnych społeczności i tym samym okazują Fundacji Habitat for Humanity swoje nieustające wsparcie – dodaje Celentano.

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.