Producent etykiet Etisoft z certyfikatami IATF 16949 oraz ISO
Standard IATF – czym jest?
Standard IATF 16949 został opracowany we współpracy z najlepszymi przedstawicielami branży motoryzacyjnej. Starając się o najwyższą jakość swoich wyrobów, chcieli oni uzyskać jej formalne potwierdzenie.
Producent etykiet z certyfikatem IATF 16949 – korzyści dla klienta
Jednym z podstawowych celów jest określenie wymagań jakościowych dla systemów zarządzania jakością w firmach kooperujących z motoryzacją. Do najważniejszych z punktu widzenia całej organizacji, jak i kooperantów należą:
- doskonalenie wizerunku i wiarygodności wśród klientów z branży motoryzacyjnej, ale również w innych branżach, które bazują już na wytycznych IATF,
- elastyczne dopasowanie się do wymagań i oczekiwań klientów,
- zwiększenie skuteczności i efektywności funkcjonujących systemów zarządzania jakością (co ciekawe, również systemów zarządzania środowiskowego, gdyż poprzez doskonalenie procesów produkcyjnych ograniczana jest ilość odpadów),
- udoskonalenie jakości wyrobów oraz usług,
- zredukowanie strat w łańcuchu dostaw,
- wdrożenie procesu analitycznego ustalania związków przyczynowo – skutkowych powstawania potencjalnych wad produktu oraz uwzględnieniu w analizie czynnika krytyczności (ryzyka) tzw. FMEA,
- wdrożenie niezmiennych metod kontroli jakości
- stosowanie metodologii APQP (czyli Zaawansowanego Planowania Jakości Wyrobów) jako narzędzia do planowania projektowania i rozwoju wyrobu i procesów.
W efekcie końcowym, oprócz wyżej wymienionych korzyści otrzymujemy coś najbardziej istotnego z punktu widzenia wszystkich, czyli wzrost zyskowności prowadzonej działalności.
Etisoft także z ISO 9001 oraz 14001
Dodatkowo, w firmie odbył się kolejny II audyt kontrolny na zgodność Zintegrowanego Systemu Zarządzania z wymogami ISO 9001 oraz 14001. Również i w tym przypadku wynik audytu jest pozytywny.
Nowością w tym roku było rozszerzenie certyfikatu o kolejny zakres usług. To „Cięcie i konfekcja taśmy termotransferowej oraz produkcji materiałów pomocniczych”.
„Maraton” audytowy TUV Rheinland zakończył się ponadto audytem certyfikującym spółki-córki na zgodność z wymaganiami normy ISO 9001:2015 w zakresie: „Produkcja, handel wyrobami i materiałami eksploatacyjnymi do identyfikacji i znakowania produktów. Produkcja i handel wyrobami z tworzyw sztucznych metodą wtrysku”.
Obecnie wszystkie Spółki funkcjonujące na terenie Gliwic, a wytwarzające komponenty produkcyjne oraz towary wykorzystywane przez Etisoft posiadają systemy zarządzania jakością zgodne z wymaganiami normy ISO 9001:2015.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.