PROJEKTORY PANASONIC ZAPEWNIŁY PIERWSZE MULTISENSORYCZNE WRAŻENIA Z KARTINGU
Chaos Karts w Manchesterze korzysta z projektorów LCD Panasonic serii PT-MZ20 o jasności 20 000 lm, aby przenieść graczy w interaktywne doświadczenie gry wideo na żywo
Projektory laserowe LCD Panasonic Connect Europe zostały zainstalowane w Chaos Karts w centrum Manchesteru, łącząc gry i gokarty w pierwszym tego typu interaktywnym miejscu rozrywki w Wielkiej Brytanii. W całej atrakcji zastosowano łącznie 23 projektory laserowe LCD SOLID SHINE z serii PT-MZ20, które przenoszą graczy do wirtualnej gry wideo, aby ścigać się z konkurentami.
Stworzone przez firmę The Ents Inc, Chaos Karts to innowacyjne doświadczenie, w którym gracze palą gumę na potencjalnie nieskończonej liczbie tras w cyfrowo odwzorowanym świecie. Ich pojazdy oddziałują z wirtualną trasą i wszelkimi wyzwaniami, jakie rywalizujący gracze mogą im "rzucać" pod koła. Projektory firmy Panasonic służą do wyświetlania obrazów torów oraz wirtualnych ulepszeń i broni, które mogą być używane przez każdego gracza, zapewniając naprawdę angażujące i immersyjne wrażenia podczas rozgrywki w grę wideo na żywo.
Długotrwała jasność i niezawodność
Seria PT-MZ20 to najmniejszy, najlżejszy i najjaśniejszy projektor laserowy LCD od Panasonica, oferujący nawet do 20 000 lm jasności, rozdzielczość WUXGA oraz technologię SOLID SHINE zapewniającą wysoką jakość projekcji. Pasuje idealnie do potrzeb Chaos Karts, które wymaga ciągłej projekcji i minimalnej konserwacji, aby dostarczyć swoje doświadczenie przez cały rok.
Zainstalowany w Chaos Karts model waży zaledwie 23 kg i zapewnia 20 000 godzin bezobsługowej pracy dzięki swojej konstrukcji odporniej na kurz, wydajnemu filtrowi ekologicznemu oraz unikalnemu systemowi chłodzenia cieczą. Seria PT-MZ20 zapewnia najlepszą w swojej klasie niezawodność i elastyczność montażu, co jest niezbędne w przypadku miejsc oferujących wciągające doznania.
Panasonic liderem w dziedzinie grywalizacji
Immersyjne i grywalizacyjne doświadczenia w branży rozrywkowej przeżywają rozkwit, a firma Panasonic oferuje szeroką gamę projektorów zaprojektowanych specjalnie z myślą o potrzebach tych obiektów, mówi Hartmut Kulessa, European Marketing Manager for Visual System Solutions w Panasonic Connect Europe. Niezawodność projektorów i jakość obrazu znajdują się na szczycie listy potrzeb tego sektora. Firma Panasonic jest liderem w tego typu projektach, poamgając w planowaniu i projektowaniu atrakcji od A do Z po to, aby przenieść uczestników i odbiorców do zupełnie innych realiów dzięki wysokiej jakości i niezawodnym projekcjom wizualnym.
Więcej informacji na temat Chaos Kart można znaleźć na stronie: https://www.chaoskarts.com

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.