PROMOTECH. Nowe wyroby i wzrost zatrudnienia
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Białostocka firma szuka pracowników na różne stanowiska – zarówno produkcyjne, jak i biurowe. Przyczyną wzrostu zatrudnienia są zmieniające się potrzeby rynku i konieczność dostosowania oferty firmy do tych zmian.
- Poszukujemy pracowników z doświadczeniem, ale mile widziana są również ambitne młode osoby gotowe do podjęcia nowych wyzwań – mówi Artur Zawadzki, prezes PROMOTECHU.
Na produkcji szansę na zatrudnienie mają operatorzy maszyn CNC, serwisanci (mechanicy ślusarze) maszyn CNC oraz monter-elektryk. Ale firma potrzebuje też inżyniera sprzedaży systemów mechanizacji cięcia i spawania oraz specjalisty ds. sprzedaży na rynki zagraniczne.
Powodem rekrutacji jest konieczność dostosowania produkcji do zmieniających się potrzeb klienta, a także dalszy rozwój sprzedaży i sieci dystrybucji.
- Wdrażamy nowe wyroby, które wpływają znacząco na zmianę procesów produkcyjnych, a to z kolei wymaga określonych kompetencji pracowniczych. Musimy się dostosowywać do zmian na rynku oraz zmian w portfolio sprzedażowym – mówi Artur Zawadzki. - Rozwijamy się na nowych rynkach, a aktualnie planujemy ofensywę sprzedażową związaną z rozwojem linii ukosowarek. Dynamiczny rozwój oferty ukosowarek do blach i rur to kontynuacja, sprawdzonej już strategii, polegającej na opracowywaniu i produkowaniu coraz większej ilości niszowych urządzeń dla branży metalowej.
PROMOTECH to jeden z najbardziej pożądanych i przyjaznych pracodawców na rynku białostockim, gdzie firma ma swoją siedzibę - pracownicy mogą liczyć na atrakcyjne warunki zatrudnienia – stabilną pracę w rozwojowej firmie, wsparcie socjalne, terminowe wynagrodzenie i możliwość rozwoju zawodowego. W zamian firma oczekuje zaangażowania, umiejętności pracy w zespole i lojalności.
PROMOTECH Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku to polski producent i eksporter, którego początki sięgają roku 1987. Obecnie firma oferuje ponad 300 produktów, m.in. profesjonalne elektronarzędzia, wiertarki na podstawie elektromagnetycznej, ukosowarki do blach i rur, wózki do automatyzacji spawania i cięcia oraz spawalnicze systemy portalowe i wiele innych. Ponad 90 proc. produkcji firmy trafia na rynki całego świata, m.in. za pośrednictwem spółek-córek w Indiach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Włoszech, USA i w Niemczech. Grupa PROMOTECH zatrudnia obecnie ok. 380 pracowników.

Mercer Total Remuneration Survey (TRS) – kluczowe wnioski i obserwacje

Dyskusje o pokoleniu Z na rynku pracy, Women on boards i migracjach. Zakończyło się EFNI Wiosna w Warszawie

Zaskocz swoich pracowników: 500 zł na karcie Pluxee, które działa jak 560 zł!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.