Protest przeciwko handlowi z Rosją - blokada rosyjskich TIRów.
Protest przeciwko handlowi z Rosją - blokada rosyjskich TIRów.
W najbliższą sobotę i niedzielę 19-20 marca organizowany jest kolejny protest przeciwko handlowi z Rosją. Na towarowym terminalu w Koroszczynie przed przejściem granicznym z Białorusią w Kukurykach niedaleko Terespola, ukraińscy i polscy aktywiści z inicjatywy Euromajdan Warszawa blokować będą rosyjskie i białoruskie TIRy, zamierzające wyjechać z terenu Unii Europejskiej i Polski na Białoruś i do Rosji.
Blokada trwać będzie dwa dni, również w nocy z soboty na niedzielę. Aktywiści domagają się wstrzymania wymiany towarowej pomiędzy Unią Europejską a Rosją i Białorusią.
- Żądamy natychmiastowego zatrzymania handlu pomiędzy UE i Rosją. Każdy towar, każde euro, które dziś zasila gospodarkę rosyjską zabija Ukraińców. Razem z Wami jesteśmy w stanie to powstrzymać! Zwracamy się do wszystkich Polaków, do liderów opinii publicznej, organizacji pozarządowych: dołączajcie do naszego protestu ! – wzywa Natalia Panchenko z Euromajdan Warszawa.
Aktywiści zapewniają bezpłatny autobusowy transport autobusowy z Warszawy (parking P&R Metro Wilanowska) do przejścia granicznego w Kukurykach. Odjazdy w sobotę o 6 rano i 23, w niedzielę o 6 rano. Powrót sobota o 23, niedziela o 9 i 23. Możliwy jest też dojazd indywidualny samochodami (na parking przy terminalu. Szczegóły na koncie fecebookowym Euromajdan Warszawa: https://www.facebook.com/EuroMajdanWarszawa

To już 20 lat Kongresu Pożarnictwa FIRE | SECURITY EXPO – Świętuj z nami jubileusz na PGE NARODOWY

Ruszyły zapisy do 3. edycji Poland Business Run Kids! Mali biegacze pobiegną dla 8-letniego Oliwiera

Emitel rozwija inteligentne systemy wodociągowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.