Przedsiębiorcy masowo korzystają ze szkoleń on-line
Ro
Marszałkowska 58/27
02-345 Warszawa
urszula.kostrzewa|ro.team| |urszula.kostrzewa|ro.team
+48531435182
www.ro.team
Pandemia COVID-19 spowodowała gwałtowny wzrost zainteresowania rozwojem zawodowym oraz podnoszeniem kwalifikacji wśród przyszłych i obecnych przedsiębiorców MŚP, a także ich pracowników. „Akademia PARP” – platforma edukacyjna oferująca bezpłatne szkolenia online – przekroczyła liczbę 50 tys. ukończonych kursów, osiągając rekordową liczbę 60 tys. zarejestrowanych użytkowników. To dwa razy więcej osób niż w marcu 2020 r.
– W ostatnim czasie wydajemy średnio aż 1 tysiąc certyfikatów tygodniowo. Oznacza to, że miesięcznie aż 4 tys. osób jest zainteresowanych zdobywaniem nowych kompetencji i wiedzy. W rzeczywistości ta liczba jest jeszcze większa, ponieważ nie każda osoba, która ukończyła kurs generuje certyfikat ukończenia kursu. Jest to funkcja opcjonalna – mówi Michał Polański, dyrektor Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości w PARP, szef „Akademii PARP”.
Oferta „Akademii PARP” to obecnie 32 kursy online, dedykowane przyszłym i obecnym przedsiębiorcom, oraz wszystkim tym, którzy chcą poszerzać swoje umiejętności. Uczestnicy mają możliwość zdobywania wiedzy z dziedzin, takich jak: finanse, prawo, zarządzanie, marketing oraz kompetencje osobiste.
– Generalną zaletą edukacji online jest możliwość zadecydowania o czasie i miejscu nauki, a to co dodatkowo wyróżnia Akademię to możliwość bieżącej oceny szkoleń. Duży nacisk kładziemy na współtworzenie portalu przez jego użytkowników, co ostatecznie wpływa na stały wzrost jakości kursów – dodaje Michał Polański.
Apetyt na własną firmę… pomimo pandemii
Największym zainteresowaniem cieszy się kurs „Jak założyć własną firmę”, który osiągnął 12 818 zapisów. Popularne są także: kurs „Media społecznościowe w biznesie” – 11 657 zapisów oraz „Umiejętności interpersonalne” – 9 255 zapisów.
Od początku istnienia nowej wersji Akademii PARP (czerwiec 2019 r.) łącznie złożono zapisy na ponad 130 tys. kursów. Przy czym, jedna osoba może złożyć zapisy na kilka kursów.
Zainteresowanie własną firmą widać również w danych infolinii PARP. W pierwszym kwartale 2021 r. wśród najczęściej pojawiających się pytań były te dotyczące otworzenia własnej działalności gospodarczej i dofinansowania na jej rozwój oraz zmianę profilu działalności firmy.

Dyskusje o pokoleniu Z na rynku pracy, Women on boards i migracjach. Zakończyło się EFNI Wiosna w Warszawie

Zaskocz swoich pracowników: 500 zł na karcie Pluxee, które działa jak 560 zł!

Dzień Przyjemności w Pracy – Pluxee Polska kontynuuje świętowanie codzienności
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.