20-lecie produkcji siłowników w Pneumat.
Od 20 lat na terenie Wrocławia produkowany jest jeden z kluczowych podzespołów, bez którego nie mogłyby funkcjonować tysiące polskich fabryk. Pneumat. od 2004 roku jest niezawodnym producentem i dostawcą siłowników. Napędy pneumatyczne pracują na liniach produkcyjnych praktycznie każdej branży przemysłowej od spożywczej, farmaceutycznej, automotive, aż po przemysł ciężki.
Początkowo procesy produkcyjne realizował 3-osobowy zespół manualnie. Pierwsza maszyna CNC została włączona do procesu w roku 2007, gdy firma przeniosła produkcję do drugiej siedziby Pneumat. W pierwszym miesiącu działalności produkcyjnej zostało wyprodukowanych 91 sztuk napędów pneumatycznych, a sprzedaż siłowników była realizowana przez dwie osoby pracujące na stanowiskach handlowych.
Obecnie Pneumat. jest liderem produkcji siłowników w naszym kraju. Produkcja odbywa się w nowoczesnej, zaawansowanej technicznie hali produkcyjnej. Na obiekt składa się również hala magazynowa z inteligentnym systemem układnicy regałowej. Jest to największy i najbardziej nowoczesny magazyn z pneumatyką w Polsce. Zespół ponad 40 inżynierów sprzedaży oraz managerów rozwoju produktu zapewnia klientom wsparcie techniczne i sprzedażowe na terenie całej Polski. Pneumatyka z wrocławskiej firmy eksportowana jest do 54 krajów. W Ukrainie oraz Czechach sprzedaż produktów Pneumat. prowadzona jest przez partnerów dystrybucyjnych.
Dzięki połączeniu kompetencji zespołu z odpowiednio zaplanowanymi procesami firma wypracowała system, który pozwala na realizację produkcji siłowników w standardzie 24-godzinnym. Oznacza to, że jest w stanie wyprodukować na zamówienie standardowe modele siłowników i dostarczyć je w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia przez klienta. To całkowicie zmieniło zasady panujące na tym rynku, a jest szczególnie istotne dla utrzymania ciągłości produkcji i wysokiej wydajności w zakładach klientów.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.