Komunikaty PR

20-lecie produkcji siłowników w Pneumat.

2024-10-14  |  11:00
Biuro prasowe

Od 20 lat na terenie Wrocławia produkowany jest jeden z kluczowych podzespołów, bez którego nie mogłyby funkcjonować tysiące polskich fabryk. Pneumat. od 2004 roku jest niezawodnym producentem i dostawcą siłowników. Napędy pneumatyczne pracują na liniach produkcyjnych praktycznie każdej branży przemysłowej od spożywczej, farmaceutycznej, automotive, aż po przemysł ciężki.

Początkowo procesy produkcyjne realizował 3-osobowy zespół manualnie. Pierwsza maszyna CNC została włączona do procesu w roku 2007, gdy firma przeniosła produkcję do drugiej siedziby Pneumat. W pierwszym miesiącu działalności produkcyjnej zostało wyprodukowanych 91 sztuk napędów pneumatycznych, a sprzedaż siłowników była realizowana przez dwie osoby pracujące na stanowiskach handlowych.

Obecnie Pneumat. jest liderem produkcji siłowników w naszym kraju. Produkcja odbywa się w nowoczesnej, zaawansowanej technicznie hali produkcyjnej. Na obiekt składa się również hala magazynowa z inteligentnym systemem układnicy regałowej. Jest to największy i najbardziej nowoczesny magazyn z pneumatyką w Polsce. Zespół ponad 40 inżynierów sprzedaży oraz managerów rozwoju produktu zapewnia klientom wsparcie techniczne i sprzedażowe na terenie całej Polski. Pneumatyka z wrocławskiej firmy eksportowana jest do 54 krajów. W Ukrainie oraz Czechach sprzedaż produktów Pneumat. prowadzona jest przez partnerów dystrybucyjnych.

Dzięki połączeniu kompetencji zespołu z odpowiednio zaplanowanymi procesami firma wypracowała system, który pozwala na realizację produkcji siłowników w standardzie 24-godzinnym. Oznacza to, że jest w stanie wyprodukować na zamówienie standardowe modele siłowników i dostarczyć je w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia przez klienta. To całkowicie zmieniło zasady panujące na tym rynku, a jest szczególnie istotne dla utrzymania ciągłości produkcji i wysokiej wydajności w zakładach klientów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Kto poprowadzi zieloną przyszłość? Poznaj finalistów Diamentów Zielonego Przemys Biuro prasowe
2024-10-16 | 09:00

Kto poprowadzi zieloną przyszłość? Poznaj finalistów Diamentów Zielonego Przemys

Już 22 października, w Starej Zajezdni Kraków! Konferencja Green Industry Summit to kluczowe wydarzenie dla branży, która stawia na zrównoważony rozwój
Przemysł Optymalizacja produkcji - klucz do efektywności
2024-10-04 | 09:30

Optymalizacja produkcji - klucz do efektywności

Optymalizacja produkcji to proces mający na celu zwiększenie efektywności wytwarzania, redukcję kosztów oraz poprawę jakości produktów. To złożone przedsięwzięcie
Przemysł Green Industry Summit 2024: Tworzymy Przyszłość Zielonego Przemysłu Razem!
2024-10-02 | 10:30

Green Industry Summit 2024: Tworzymy Przyszłość Zielonego Przemysłu Razem!

Już 22 października 2024 roku, w Starej Zajezdni Kraków, odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – jednego z najważniejszych wydarzeń, poświęconych zielonej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Green Industry Summit 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

UE walczy z kryzysem mieszkaniowym. Problemem jest brak dostępnych mieszkań i wysokie czynsze

Kryzys mieszkaniowy jest jednym z największych problemów Polaków. Brakuje dostępnych cenowo mieszkań, a na związane z nimi koszty wydajemy średnio ok. 18 proc. swoich dochodów. Kryzys mieszkaniowy dotyczy już jednak niemal całej Europy. Zgodnie z danymi Eurostatu w dziewięciu krajach UE od 2010 roku ceny domów wzrosły ponad dwukrotnie. – Trzeba przyspieszyć działania i skupić się na tym, żeby ludzie mieli gdzie mieszkać, bo w Europie jest duży problem bezdomności – ocenia europosłanka PO Jagna Marczułajtis-Walczak.

Transport

Polskie firmy dostrzegają korzyści z gospodarki obiegu zamkniętego. Wciąż jednak ich wiedza jest niewystarczająca [DEPESZA]

W kontekście unijnych regulacji firmy są zobowiązane wdrażać rozwiązania z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego. Wiedza firm na ten temat wciąż jest niekompletna i mocno nieuporządkowana. Według badań DB Schenker prawie 2/3 respondentów nawet nie ma świadomości, że ich firma wdraża rozwiązania z zakresu GOZ, a część z nich nie ma pewności, jakie działania w ogóle wpisują się w tę koncepcję. Jednocześnie jednak ponad połowa dostrzega korzyści we wdrożeniu GOZ i planuje inwestycje w tym zakresie. Operatorzy logistyczni widzą w tym procesie rolę dla siebie.

DlaWas.info

Ochrona środowiska

Mokradła z kluczową rolą dla zagrożonych gatunków ptaków i bioróżnorodności. Coraz więcej podmiotów angażuje się w ich ochronę

Mokradła są najszybciej ginącymi ekosystemami świata. – W ciągu ostatnich 300 lat zostało osuszonych 87 proc. z nich, tymczasem tylko one gwarantują, że uda się zachować różnorodność biologiczną – podkreślają eksperci Fundacji WWF Polska. Zgodnie z unijnym rozporządzeniem do 2030 roku odtworzonych powinno zostać 30 proc. terenów podmokłych osuszonych wcześniej m.in na potrzeby rolnictwa. W Polsce rozpoczęła się właśnie realizacja projektu odtwarzania siedlisk na obszarze Natura 2000 Błota Rakutowskie położonego w Kotlinie Płockiej. ING przekazał Fundacji WWF na ten cel 1,5 mln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.