Komunikaty PR

4 korzyści wdrożenia oprogramowania dedykowanego produkcji

2020-03-11  |  13:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Żeby dostarczać klientom produkty w odpowiednim czasie i najlepszej cenie, firmy powinny efektywnie kontrolować wszystkie procesy. Dotyczy to zarówno małych i rozwijających się organizacji, jak itych o ugruntowanej pozycji na rynku. Uzyskanie pełnej kontroli i wydajności procesów jest możliwe dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu biznesowemu. W jaki sposób systemy ERP mogą zapewniać maksymalną wydajność dostaw?

  1. Bieżąca wiedza o procesach

Systemy dedykowane dla przemysłu czy firm dystrybucyjnych łączą wszystkie procesy finansowe, logistyczne i administracyjne – pomagają zarządzać produkcją, zaopatrzeniem i sprzedażą. Jest to istotne zarówno w tych przedsiębiorstwach, w których dostawy odbywają się z centralnego magazynu, jak i wówczas, gdy są rozproszone w wielu państwach lub nawet realizowane globalnie. „Korzystając z odpowiedniego oprogramowania, firmy produkcyjne w łatwiejszy sposób uzyskują pełną i stałą kontrolę a także mają bieżący wgląd do wszystkich potrzebnych informacji. Integracja procesów ułatwia rozwój firmy i ustalanie optymalnych marży – może więc bezpośrednio przełożyć się na wyniki finansowe – mówi Dominik Szafrański, Senior Sales Executive Exact Software Poland. Poszczególne działy mają dostęp do informacji o aktualnych zamówieniach i dzięki temu mogą efektywnie rozplanować pracę i zadania. Systemy mogą obejmować narzędzia do obsługi zakupów, produkcji, planowania, dostaw, rozliczeń i księgowości online, zarządzania relacjami z klientami, a w razie potrzeby także zarządzania kadrami i wynagrodzeniami.

  1. Niższe koszty i eliminacja błędów dzięki automatyzacji

Systemy WMS (Warehouse Management System) automatyzują fizyczny przepływ towarów oraz optymalizują stosowane procesy logistyczne. Wdrożenie cyfrowej obsługi magazynu i zakładu produkcyjnego nie tylko pozwala ograniczać koszty, ale także eliminować błędy. Redukowanie prostych czynności, które zastępuje system, elektroniczny obieg dokumentów czy automatycznie tworzone raporty, pozwalają oszczędzać czas. Można go przeznaczyć na realizację zadań strategicznych, zarządzanie ryzykiem i poszukiwanie sposobów na usprawnienie działalności, które podniosą wartość produktów i usług. Skraca się również czas przepływu informacji, co znacząco może wpływać na płynność procesów produkcyjnych czy realizacji zamówień.

  1. Łatwiejsza optymalizacja dostaw i stanów magazynowych

Optymalizacja stanów magazynowych jest możliwa dzięki planowaniu zapotrzebowania na materiały. Systemy ERP dają bieżący wgląd do informacji – to pozwala obserwować w czasie rzeczywistym potrzeby, a tym samym szybko podejmować decyzje dotyczące tego, które produkty należy zamówić, które są dostępne w magazynie, na kiedy jest przewidziana dostawa towarów. Plany dotyczące zaopatrzenia i produkcji wynikają z rzeczywistych stanów magazynowych i są oparte na prognozach sprzedaży. Firmy dzięki temu w łatwiejszy sposób mogą realizować zamówienia w ustalonych terminach, a jednocześnie mają możliwość ograniczenia wykorzystywanej powierzchni. „Korzystanie z systemów WMS umożliwia zredukowanie zapasów przy jednoczesnym zwiększeniu przychodów. Towary, które mają ograniczony czas magazynowania, są odpowiednio monitorowane. Oprogramowanie w oparciu o dostępne dane, pomaga podjąć decyzję o optymalnym miejscu przechowywania – tak, aby nie przekroczyć daty ich ważności.” – wyjaśnia Dominik Szafrański z Exact Software Poland.

  1. Praca w dowolnym miejscu i czasie

Dzięki systemom ERP organizacja zadań dla osób pracujących poza biurem jest zdecydowanie prostsza. Nowoczesne oprogramowanie jest dostępne nie tylko z poziomu służbowego komputera, ale także przeglądarki internetowej czy aplikacji mobilnej. Umożliwia to efektywne wykonywanie obowiązków także podczas podróży służbowych, pracy w terenie czy branżowych spotkań. Zamówienie może zostać złożone poprzez zeskanowanie kodu kreskowego towaru. Za pośrednictwem ERP informacje natychmiast trafiają do systemu WMS. Magazynierzy mają więc podgląd do zamówień, mogą szybko je realizować i wysłać. Procesy te odbywają się w systemie, co umożliwia eliminację papierowego obiegu dokumentów.

Jedną z najważniejszych korzyści wykorzystania systemów ERP dedykowanych dla przemysłu i firm dystrybucyjnych jest dostęp do informacji i płynny przepływ danych. Podejmowane decyzje i procesy, są oparte o wiarygodne dane, a systemy pomagają optymalizować wszystkie zadania. Firmy w ten sposób unikają przestojów i nadmiernego wykorzystywania przestrzeni magazynowej – co przekłada się wprost na ograniczanie kosztów i maksymalizowanie zysków.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Nowy Prezes Związku Browary Polskie Biuro prasowe
2025-06-16 | 14:30

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

Od 12 czerwca Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie ma nowego prezesa. Mieszko Musiał, na co dzień kierujący Carlsberg Polska, objął tę funkcję na
Przemysł CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
2025-06-03 | 12:30

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

Polityka klimatyczna Unii Europejskiej od lat wyznacza ambitne cele redukcji emisji, stawiając coraz większe wymagania wobec firm działających na wspólnym rynku. Dla wielu
Przemysł MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
2025-05-26 | 14:30

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Jeśli myślisz, że roboty to wciąż pieśń przyszłości, a rewolucja przemysłowa to temat z podręcznika do historii, to najwyraźniej nie byłeś na MSV w Brnie. Jesienią

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

Bankowość

RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.

Handel

Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.