Aluron powiększa swoją siedzibę. Rozbudowę realizuje WPIP Construction
Jakub Ziębka
Grupa WPIP
ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl
Rozbudowa dotyczy zlokalizowanego w Zawierciu kompleksu będącego główną siedzibą firmy Aluron, który składa się z części produkcyjnej oraz biurowej. Zgodnie z umową zawartą z generalnym wykonawcą, firmą WPIP Construction, już niedługo zwiększy on swoją powierzchnię o 20,5 tys. m kw. Ponieważ Aluron jest firmą zaangażowaną w realizację celów zrównoważonego rozwoju, zlecił generalnemu wykonawcy także budowę dwóch zbiorników na wodę szarą. Będzie ona wtórnie wykorzystywana m.in. do spłukiwania toalet oraz w ramach procesów technologicznych zakładu.
– Skala realizowanej przez nas inwestycji świadczy o tym, że firma Aluron, lider w swojej branży, niezmiennie dobrze radzi sobie na rynku, systematycznie się rozwijając – mówi Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – Ważne, że nie zapomina przy tym o działaniach służących ograniczaniu negatywnego odziaływania na środowisko naturalne, czego przykładem jest planowany recykling wody szarej. Cieszymy się, że możemy współpracować z tak odpowiedzialnym i zaufanym partnerem.
– Rozbudowa siedziby oraz zakładu produkcyjnego Aluronu jest naturalną konsekwencją systematycznej realizacji naszej strategii rozwoju. Nowo powstająca infrastruktura pozwoli nam zwiększyć skalę działania oraz stworzy dla naszych pracowników jeszcze bardziej komfortowe warunki pracy. Jako posiadacze certyfikatów środowiskowych: ISO 14001, EPD typu III oraz Ecokart, cieszymy się, że w ramach projektu udało się zastosować wiele proekologicznych rozwiązań – dodaje Kryspin Baran, CEO firmy Aluron Systemy Aluminiowe.
Zakończenie inwestycji planowane jest we wrześniu tego roku.
WPIP Construction – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.
Aluron - producent systemów aluminiowych z Zawiercia z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obsłudze każdego segmentu rynku stolarki otworowej: PVC-aluminium, drewno-aluminium, aluminium oraz drewnianej. Systemy spółki posiadają certyfikaty środowiskowe EPD typu III oraz Ecokarty ułatwiające ubieganie się o certyfikację BREEAM i LEED.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.