Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”
Andrzej Wiśniowski, założyciel i właściciel firmy WIŚNIOWSKI, został uhonorowany prestiżową nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”. Statuetka, przyznana przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców, jest wyrazem uznania za jego wybitne zasługi dla polskiej gospodarki.
Nagroda została wręczona w jubileuszowym roku, w którym firma WIŚNIOWSKI, będąca jednym z największych polskich producentów budowlanych, obchodzi 35-lecie swojego istnienia. W liście notyfikacyjnym podkreślono wyjątkowe osiągnięcia Andrzeja Wiśniowskiego jako lidera i wizjonera, który swoim wkładem przyczynił się do rozwoju polskiej gospodarki i zwiększenia jej konkurencyjności na arenie międzynarodowej.
- Dziękuję za to prestiżowe wyróżnienie, które motywuje do dalszych działań na rzecz rozwoju i umacniania naszej pozycji na rynku międzynarodowym. Sektor prywatny wytwarza ponad 85 proc. polskiej produkcji globalnej. Przez ostatnie 30 lat osiągnęliśmy duży postęp gospodarczy, choć do najbogatszych krajów jeszcze nam daleko. Życzmy sobie, aby Polska stała się globalną potęgą gospodarczą. Czeka nas wielkie zadanie dołączenia do najbogatszych państw, co osiągniemy tylko wspólnym wysiłkiem. Uwieńczeniem tego będzie zamożna i bezpieczna Polska – mówi Andrzej Wiśniowski.
Andrzej Wiśniowski to przedsiębiorca, wizjoner i inwestor, który w 1989 r. zapoczątkował wdrażanie automatycznych bram garażowych w Polsce. Obecnie firma WIŚNIOWSKI jest największym producentem tego typu rozwiązań w kraju, osiągnęła również pozycję światowego lidera branży bram i ogrodzeń.
W trakcie swojej biznesowej kariery Andrzej Wiśniowski zdobył liczne nagrody, w tym takie jak: EY Przedsiębiorca Roku 2013, Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych” 2015, Kreator Budownictwa 2015 i 2018, Osobowość Branży 2016 oraz Diamenty Top Industry – Osobowość Roku 2019.
Będąc jednym z najbogatszych mieszkańców Małopolski z majątkiem szacowanym na 2,6 mld zł, nie tylko rozwija branżę bram garażowych, ale także angażuje się w działalność społeczną i edukacyjną. Jako sympatyk nowych technologii i szerzenia wiedzy, założył Fundację Horyzont 360, wspierającą rozwój obszaru Jeziora Rożnowskiego oraz budowanie postaw proekologicznych wśród lokalnej społeczności. Jest również twórcą prestiżowego, 5-gwiazdkowego hotelu Heron, zlokalizowanego nad malowniczym Jeziorem Rożnowskim.
Podczas wydarzenia zainicjowanego przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl oraz Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług, wyróżniono także inne ważne osobowości okresu transformacji, wśród nich m.in. Prezydent Bronisław Komorowski, Premier Leszek Miller, Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik czy Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierd Gemblewicz i inni.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.