APA Group otrzymała tytuł "Lidera technologii" w Konkursie Diamenty Top Industry
APA Group otrzymała tytuł "Lidera technologii" w Konkursie Diamenty Top Industry.
Top Industry Summit to konferencja, która zyskała status jednego z najbardziej prestiżowych szczytów przemysłowych w regionie. Diamenty Top Industry to prestiżowe nagrody, które honorują najlepsze przedsiębiorstwa oraz wybitnych menedżerów, którzy odznaczają się szczególną dbałością o najwyższe standardy przywództwa.
14 października 2020r. w hotelu The Westin w Warszawie Kapituła Konkursu „Diamenty Top Industry” podjęła decyzję o przyznaniu APA Group tytułu Laureata w kategorii „Lider technologii”. Nagrodę odebrał Prezes Zarządu Artur Pollak.
- Ogromnie się cieszę z wyróżnienia naszej marki oraz wszystkich specjalistów budujących ją na co dzień. APA Group jest jednym z najbardziej znanych w Polsce integratorów systemów, nagrodzony m.in. godłem „Teraz Polska” za platformę Nazca. Jej elementy stosujemy w najbardziej zaawansowanych zakładach produkcyjnych na świecie jak Volkswagen, Amazon, 3M, Tesla i in.- mówi Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group
W skład kapituły decydującej o finalistach i laureatach „Diamentów Top Industry” wchodzą czołowi menedżerowie i przedstawiciele świata nauki w Polsce m.in:
-
Ireneusz Borowski – Country Manager, Dassault Systemes,
-
Katarzyna Byczkowska – Prezes Zarządu, BASF Polska,
-
Prof. Zbigniew Florjańczyk – Kierownik Katedry Chemii i Technologii Polimerów, Politechnika Warszawska,
-
Prof. Janusz Jurczak – Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk,
-
Prof. Jacek Kijeński – Prezes Polskiej Platformy Technologicznej Wodoru i Ogniw Paliwowych,
-
Prof. Michał Kleiber – Wiceprezes Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk, Prezydent ECCOMAS,
-
Dariusz Kwieciński – Prezes Zarządu, Fujitsu Polska,
-
Jacek Siwiński – Prezes Zarządu, VELUX Polska
i inni.
APA Group wyróżnia się na mapie polskich firm technologicznych
APA Group jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami. Posiada ponad 15 lat doświadczenia i dziesiątki udanych wdrożeń dla instytucji, osób prywatnych, gmin i zakładów przemysłowych na całym świecie. Wszystkie koncepcje technologii produktów i usług powstają w Gliwicach i stają się polską wizytówką na świecie. Do grona klientów należą tacy giganci światowego przemysłu jak: VW, Eisenmann, FIAT, OPEL, 3M, MAN, Amazon, DB Schenker, Tesla, czy prestiżowe uczelnie techniczne. Od lat z sukcesami realizuje innowacyjne projekty z Politechniką Śląską i zaopatruje ją w technologie, czego efektem jest m.in. powstanie znanego w Polsce Leonardo Lab oraz Laboratorium Nowoczesnych Technik Sterowania na Wydziale Elektrycznym. Firma realizuje też projekty na zlecenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Firmę stworzył w 2001 roku i kieruje nią do dziś Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group, Członek Rady Programowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej oraz Członek Zarządu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, a także Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Współtwórca Śląskiego Klastra Internetu Rzeczy SINOTAIC. Ekspert w zakresie komputerowych systemów sterowania. Przewodził kilkunastu projektom, tworząc fabryki określane mianem Industry 4.0 w Europie i Chinach. Twórca ultranowoczesnego showroomu technologicznego w Gliwicach APA Black House.
Do zmieniających branżę produktów APA Group można zaliczyć:
-
NAZCA- platforma, która łączy wizję z wykonaniem pozwalając zarządzać budynkiem, dzielnicą, fabryką, a nawet całym miastem;
-
SRS- System rezerwacji sal to proste i intuicyjne narzędzie służące do zarządzania przestrzenią budynkową. Elastyczność oraz wielofunkcyjność, mobilność i wygoda – skąd chcesz i kiedy chcesz. Wszystko połączone w jednym, praktycznym rozwiązaniu, które pomoże Ci zarządzać salą konferencyjną, biurem na wynajem czy halą widowiskową;
-
IPOE (Inteligentna Platforma Optymalizacji Energii )- platforma wspomagająca zarządzanie energią oparta o cykl Deminga (PDCA) i zgodna z normą ISO 50001. Platforma współpracuje z systemami automatyki przemysłowej i budynkowej. Może też stanowić samodzielne rozwiązanie;
-
ApaShield to zaawansowane środowisko programistyczno-sprzętowe, pozwalające na pracę innych aplikacji w ramach jego systemu ochronnego. Platforma zapewnia niezawodność, ochronę i stabilność działania;
-
W ostatnich miesiącach odpowiadając na potrzeby wsparcia służb medycznych APA Group zaprojektowała robota asystującego dla szpitali zakaźnych.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.