APA Group publikuje Raport CSR za 2023
APA Group publikuje Raport CSR za 2023
APA Group, wiodąca firma w dziedzinie inteligentnej automatyki i rozwiązań transformacji cyfrowej, prezentuje publikację interaktywnego Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) za rok 2023. Raport stanowi szczegółową analizę efektów działań firmy, które miały realny wpływ na społeczność i otoczenie organizacji.
Raport CSR APA Group 2023 podkreśla zaangażowanie firmy w tworzenie pozytywnych zmian oraz gotowość do podjęcia przyszłych wyzwań. Obejmuje kluczowe obszary, takie jak sprawiedliwe praktyki rynkowe, zaangażowanie społeczne, prawa człowieka, stosunki pracy oraz inicjatywy edukacyjne.
W 2023 roku APA Group skoncentrowała się na odnowie i adaptacji wewnętrznej, dążąc do zrównoważonego rozwoju i ograniczenia śladu węglowego. Firma organizowała i uczestniczyła w premierowych wydarzeniach, takich jak CTO Agenda Industry 4.0 Connect Forum, a także była aktywna na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz 18. Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej. Ponadto, APA Group zainicjowała strategiczne partnerstwa, takie jak współpraca z firmą Axelon, i uruchomiła wewnętrzną sieć 5G na Politechnice Śląskiej.
W obszarze społecznym, APA Group wsparła inicjatywy edukacyjne, w tym współtworzenie studiów podyplomowych na uczelniach wyższych oraz realizację dedykowanych programów dla dzieci i młodzieży. Firma angażowała się również w lokalne inicjatywy, wspierając m.in. Klub Szachowy SKOCZEK i Stowarzyszenie „Dom Aniołów Stróżów”.
Raport wskazuje na stałe dążenie APA Group do przestrzegania międzynarodowych standardów etycznych i praw człowieka, a także do promowania różnorodności i inkluzywności w miejscu pracy. Firma podkreśla, że zaangażowanie w CSR jest nie tylko odpowiedzialnością, ale i kluczowym elementem jej strategii biznesowej.
Rok 2023 był dla naszej firmy czasem dynamicznych zmian, gdzie każda nowa technologia, którą wdrożyliśmy, miała na celu nie tylko przesuwanie granic możliwości, ale także przynosiła konkretne korzyści społeczne. Jesteśmy dumni, że nasze działania były ukierunkowane na zrównoważony rozwój, uczciwe praktyki rynkowe oraz na wsparcie naszych pracowników
-podkreśla dr inż. Artur Pollak, prezes zarządu APA Group

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.