Komunikaty PR

Aplikacja etykiet z weryfikacją poprawności danych i obsługą złego znakowania

2020-10-15  |  09:00

Jakie kroki należy podjąć, aby skutecznie zautomatyzować znakowanie produktów z jednoczesną weryfikacją poprawności tego procesu? To pytanie zadaje sobie wielu kierowników działu jakości.  Odpowiadamy poniżej.

Aplikacja z weryfikacją – w jaki sposób zautomatyzować działania?

Najprostszym sposobem jest dołożenie do istniejącego transportera automatycznego aplikatora etykiet/urządzenia drukująco-aplikującego oraz systemu weryfikującego w postaci skanera 1D/2D lub kamery inspekcyjnej. Należy również zadbać o bieżące usuwanie źle oznakowanych produktów z linii produkcyjnej przy użyciu odpowiedniego systemu np. automatycznego spychania lub zdmuchiwania.

- Takie rozproszenie elementów realizujących funkcje znakująco-weryfikujące zajmuje dużo miejsca oraz utrudnia ich kontrolowanie – mówi Michał Wąs, Product Manager. - Etisoft podjął próbę połączenia trzech procesów (znakowania, weryfikacji, eliminacji) w jednym urządzeniu, zarządzanym przez sterownik PLC i panel dotykowy – dodaje.

Aplikacja etykiet w szybki i efektywny sposób

Efektem prac była stacja robocza realizująca wszystkie omówione wyżej zagadnienia. W zamkniętej obudowie z drzwiami dostępowymi z każdej strony umiejscowiony jest krótki transporter rolkowy, na który trafia produkt z poprzedniego procesu np. z zaklejarki kartonów. Urządzenie drukująco-aplikujące nakłada pneumatycznie etykietę, która została wcześniej wydrukowana przez moduł drukujący. Następnie skaner przemysłowy realizuje weryfikację jednego lub więcej kodów będących częścią składu zaaplikowanej wcześniej etykiety.

Efekt? Na podstawie wyniku weryfikacji produkt jest natychmiast odrzucany z linii produkcyjnej lub przepuszczany dalej do kolejnego etapu np. do paletyzacji.

Rozwiązanie umożliwia sprawdzenie nie tylko obecności kodów na etykiecie, ale również lokalnie przez skaner ręczny lub zdalnie z systemu nadrzędnego pozwala skonfigurować skaner przemysłowy do sprawdzania konkretnych wartości weryfikowanych kodów.

Prezentowane rozwiązanie przeznaczone do znakowania kartonów umożliwia dzięki serwonapędom automatyczne przezbrojenie pozycji aplikatora i zmianę położenia naklejenia etykiety wraz z możliwością jej zagięcia i doklejenia na sąsiadujących bokach produktu.

Automatyczna zmiana pozycji band bocznych zapewnia stabilne prowadzenie produktów podczas etykietowania, weryfikacji i ewentualnego zrzutu. Zrzut produktu po weryfikacji realizowany jest poprzez jego zepchnięcie przy użyciu siłownika do magazynku odbiorczego.

Szybkość i niezawodność

Nastawy maszyny dla nowych produktów polegają na wprowadzeniu na panelu HMI wymiarów pudełka, miejsca naklejenia etykiety oraz ewentualnego zaznaczenia opcji doklejania narożnego. Po wprowadzeniu nowych danych lub wyborze istniejącej referencji następuje w krótkim czasie automatyczne przezbrojenie całego urządzenia. Automatyzacja przezbrojenia zapewnia powtarzalność nastaw maszyny w przeciwieństwie do manualnych zmian i regulacji. Panel HMI dodatkowo jest źródłem informacji na temat stanu urządzenia, liczników oraz pozwala na dezaktywację poszczególnych modułów maszyny (np. tryb pracy bez weryfikatora). Skład etykiety do druku może zostać wygenerowany przez sterownik PLC lub wysłany z zewnętrznego systemu. To samo dotyczy wartości kodów przeznaczonych do weryfikacji.

Jedna maszyna zapewni znakowanie, zweryfikuje jego poprawność i dostarczy produkty np. do paletyzacji pozwalając uniknąć pomyłek i kosztownych reklamacji. Dodatkowo niewątpliwą zaletą przedstawionego rozwiązania jest realizacja wszystkich etapów „w locie”, bez zatrzymywania produktu i wpływu na wydajność linii produkcyjnej.

Przedstawione rozwiązanie może zostać zmodyfikowane i rozbudowane dla szczególnych wymagań klienta.

Najważniejsze zalety rozwiązania:

  • Maszyna „3 w 1” – druk i aplikacja etykiety (aplikator etykiet), weryfikacja etykiety, eliminacja źle oznakowanego produktu,
  • Szybkie, automatyczne przezbrojenia,
  • Obsługa kartonów o dowolnej wielkości mieszczących się w zakresie regulacji urządzenia,
  • Łatwa obsługa i konfiguracja dzięki panelowi HMI,
  • Możliwość komunikacji z systemem nadrzędnym,
  • Aplikator etykiet pozwoli zredukować przestoje produkcyjne,
  • Gwarancja braku reklamacji dotyczących znakowania produktów.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł tesa przedstawia tesa® 60418 Biuro prasowe
2024-11-28 | 12:00

tesa przedstawia tesa® 60418

Taśma tesa® 60418 posiada bardzo cienki materiał nośnika z poliestru, który w 85% składa się z materiału pochodzącego z recyklingu pokonsumenckiego, co stanowi 60% całego
Przemysł Nowe kompaktowe wózki czołowe
2024-11-28 | 11:15

Nowe kompaktowe wózki czołowe

Firma STILL Polska wprowadza na rynek nową serię wózków elektrycznych. Należące do portfolio Classic Line pojazdy RCE 15-20 są zoptymalizowane pod kątem dostępności,
Przemysł Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
2024-11-21 | 13:00

Zakup stali przez internet – jakie są zalety?

W dobie dynamicznego rozwoju cyfryzacji zakupy online stają się standardem również w branżach przemysłowych. Coraz więcej firm decyduje się na zakup stali przez internet,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.