Automatyczny wózek STILL nominowany do IFOY 2024
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Automatycznie prowadzony wózek podnośnikowy STILL serii EXV w technologii samodzielnej jazdy i nawigacji STILL iGo został nominowany do nagrody IFOY 2024 w kategorii robotów mobilnych jako szybkie i skalowalne rozwiązanie automatyzacji magazynu.
Do finałowej rundy międzynarodowego konkursu na najlepsze wózki widłowe i rozwiązania intralogistyczne IFOY 2024 zakwalifikowano STILL EXV iGo. Ten pierwszy produkowany seryjnie wózek automatyczny nominowano do nagrody w kategorii roboty mobilne jako inteligentną odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na opłacalne, zindywidualizowane oraz szybkie do wdrożenia i skalowalne rozwiązania automatyzacji procesów transportu wewnętrznego.
Pojazd charakteryzuje się udźwigiem resztkowym sięgającym 1 600 kilogramów, wysokością podnoszenia do 3,8 metra oraz maksymalną prędkością jazdy na poziomie 7,2 km/h. W uzasadnieniu nominacji szczególnie doceniono aspekty wpływające na dostępność, łatwość i szybkość wdrożenia oraz skalowalność rozwiązania:
- przełomowa standaryzacja komponentów składających się na STILL EXV iGo umożliwiła seryjne wytwarzanie tego rodzaju wózków automatycznych, znacząco zwiększając szybkość produkcji pojazdów; pozwoli to skrócić czas oczekiwania na dostawę, a dodatkowo ułatwi działania serwisowe na EXV iGo funkcjonujących u klientów;
- modułowe, wstępnie zdefiniowane parametry – takie jak na przykład intuicyjny panel operacyjny – przyspieszają wdrożenie rozwiązania automatyzacyjnego w zakładzie klienta;
- wieloelementowy, niezawodny system bezpieczeństwa ze skanerami, czujnikami, urządzaniami ostrzegawczymi oraz wyłącznikami awaryjnymi natychmiastowo zatrzymującymi pojazd umożliwia zastosowanie wózka w obiektach pracy mieszanej.
Nominując do nagrody IFOY prowadzony automatycznie wózek STILL EXV iGo, zauważono jego potencjał jako rozwiązania pozwalającego upowszechnić automatyzację magazynów. Dostępność i prostota wdrożenia pojazdu mają w zamyśle sprzyjać jego zastosowaniu nie tylko przez technologicznych liderów w swoich branżach. Ze względu na intuicyjny interfejs, wystandaryzowane moduły oraz łatwość integracji z istniejącymi procesami magazynowymi, EXV iGo może być z powodzeniem wykorzystywany także w przypadku mniejszych firm, niebędących dotąd w stanie zautomatyzować transportu wewnętrznego. W kontekście rosnącej presji na tempo pracy i minimalizację kosztów operacji przy występujących powszechnie niedoborach wykwalifikowanych pracowników, skalowalne i dostępne rozwiązanie dobrze trafia w obecne potrzeby rynkowe. – Automatyzacja dotyczyła dotąd przede wszystkim dużych firm o wysokim potencjale innowacyjności. Wskutek rynkowych zmian staje się interesująca także dla podmiotów z mniejszymi flotami – komentuje Dominik Jasiok, Advanced Applications Manager STILL Polska. – Stale rośnie popyt na znormalizowane, skalowalne i szybkie we wdrożeniu rozwiązania automatyzacji transportu wewnętrznego. STILL EXV iGo to inteligentna odpowiedź na tę coraz powszechniejszą potrzebę – wysoce opłacalna, szybka do wdrożenia i skalowalna – dodaje.
Podobnie jak inne nominowane do nagrody IFOY 2024 rozwiązania, automatyczne wózki podnośnikowe STILL EXV iGo zostaną poddane testom międzynarodowego jury w dniach 8-11 kwietnia. Przejdą one szeroko zakrojony audyt, w ramach którego zostaną porównane z bezpośrednimi rynkowymi konkurentami pod względem funkcjonalności, innowacyjności, korzyści dla klienta oraz znaczenia rynkowego. Zwycięzcy zostaną wytypowani na podstawie punktacji przyznanej w świetle tych kryteriów przez grono niezależnych ekspertów z 19 krajów. Ich werdykt poznamy podczas organizowanej przez IFOY wspólnie z austriackim HERMES.Wirtschafts.Forum ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się 14 czerwca w centrum kongresowym w Baden.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.