Komunikaty PR

Automatyzacja magazynu w branży automotive – case study

2024-04-30  |  14:05
Biuro prasowe
Kontakt
Wojciech Podsiadły
Get More Services

ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Produkujący oświetlenie, elektronikę i komponenty dla branży automotive zakład ZKW Krušovce uruchomił jeden z pierwszych na Słowacji w pełni zautomatyzowanych obiektów logistycznych z przenośnikami, automatycznymi wózkami widłowymi, regałami, platformami i systemem miniload.

Grupa ZKW to producent innowacyjnych systemów oświetleniowych klasy premium dla branży automotive oraz komponentów elektronicznych dla przemysłu motoryzacyjnego. Chcąc uzyskać w swoim nowym obiekcie logistycznym w słowackich Krušovcach maksymalną efektywność procesów magazynowych, firma zdecydowała się na automatyzację zadań transportu wewnętrznego w oparciu o rozwiązania należących do Grupy KION siostrzanych spółek STILL i Dematic.

Opis obiektu, w którym dokonano wdrożenia

Osoby zarządzające zakładem ZKW w Krušovcach szukały sposobu organizacji magazynu, który pozwoliłby zoptymalizować procesy intralogistyczne i obniżyć koszty operacyjne. Ze względu na pozytywne doświadczenia z samojezdnymi wózkami i przenośnikami ładunków w innych obiektach Grupy zdecydowano się na inwestycję w całkowicie zautomatyzowane rozwiązanie. Po analizie przepływu towarów i informacji, eksperci firmy STILL – wytypowanej na partnera technologicznego ze względu na udane realizacje tego rodzaju na całym świecie – opracowali koncepcję magazynu automatycznego na ponad 45 000 małych nośników ładunku oraz 7 000 palet oraz zaplanowali przebieg dostarczania części do procesów produkcyjnych.

Zastosowane rozwiązanie

Według opracowanej przez STILL koncepcji proces magazynowy w ZKW Krušovce rozpoczyna się automatyczną kontrolą zgodności konturu dostarczonych do obiektu ładunków. Poprawnie zweryfikowane materiały są przemieszczane do magazynu z użyciem przenośników. Opakowania zawierające małe części trafiają bezpośrednio do strefy składowania towarów małogabarytowych. Ta całkowicie zautomatyzowana część obiektu działa w oparciu o system miniload. Palety są natomiast transportowane do obszaru gęstego składowania. Do punktów przeładunkowych przy podzielonych bardzo wąskimi alejkami regałach dowożą je zautomatyzowane wózki podnośnikowe STILL EXV iGo systems. Następnie są one odbierane, przenoszone i odkładane na odpowiednie półki przez autonomiczne wózki systemowe VNA serii STILL MX-X iGo systems. Cały proces jest kontrolowany przez system WMS Dematic iQ (DiQ). Dzięki połączeniu z oprogramowaniem SAP, komunikuje się on online i zarządza całym magazynem zgodnie ze zdefiniowanymi kryteriami.

Efekt wdrożenia

Wdrożony w ZKW system działa płynnie i pozwala osiągnąć znaczące oszczędności. – To jeden z największych i najbardziej złożonych projektów STILL w Europie Środkowej, pozwalający obsługiwać klientowi zarówno dużą liczbę palet, jak i małych nośników ładunku. Dzięki całkowitej automatyzacji magazynu cały przepływ towarów w obiekcie może być kontrolowany przez jedną osobę – relacjonuje Tomáš Ličko, Regionalny Kierownik Sprzedaży STILL Slovakia. Zastosowanie przenośników oraz sterowanych zleceniami z niezawodnego systemu WMS wózków automatycznych przyczynia się do znacznego zmniejszenia liczby błędów, zwiększenia bezpieczeństwa pracy i znacznego wzrostu ogólnej produktywności. – STILL okazał się dla nas idealnym partnerem. Dzięki dużemu doświadczeniu byli w stanie zaplanować, przygotować i obsłużyć cały projekt jako rozwiązanie „pod klucz”. Cenimy sobie ich profesjonalizm, szybki czas reakcji i kompleksowe wsparcia techniczne – podsumowuje Peter Belák, kierownik zmiany w ZKW.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Get More Services
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł tesa przedstawia tesa® 60418 Biuro prasowe
2024-11-28 | 12:00

tesa przedstawia tesa® 60418

Taśma tesa® 60418 posiada bardzo cienki materiał nośnika z poliestru, który w 85% składa się z materiału pochodzącego z recyklingu pokonsumenckiego, co stanowi 60% całego
Przemysł Nowe kompaktowe wózki czołowe
2024-11-28 | 11:15

Nowe kompaktowe wózki czołowe

Firma STILL Polska wprowadza na rynek nową serię wózków elektrycznych. Należące do portfolio Classic Line pojazdy RCE 15-20 są zoptymalizowane pod kątem dostępności,
Przemysł Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
2024-11-21 | 13:00

Zakup stali przez internet – jakie są zalety?

W dobie dynamicznego rozwoju cyfryzacji zakupy online stają się standardem również w branżach przemysłowych. Coraz więcej firm decyduje się na zakup stali przez internet,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.