CADSOL dołącza do sieci dystrybutorów Universal Robots w Polsce
Warszawa, 6 października 2020 - Universal Robots (UR), najbardziej zaufany i najpopularniejszy na świecie producent cobotów, rozpoczął współpracę z nowym dystrybutorem w Polsce – CADSOL. Firma specjalizuje się w usługach i oprogramowaniu dla inżynierów.
CADSOL – od CAD do cobotów
Universal Robots poszukiwał dystrybutora, który pozwoliłby dotrzeć do nowych klientów o dużym potencjale jeśli chodzi o automatyzację z robotami współpracującymi. W większych przedsiębiorstwach coboty można wykorzystać do zadań, których wcześniej nie opłacało się automatyzować, m.in. do montażu, wykańczania powierzchni, obsługi maszyn, kontroli jakości, pick & place, pakowania czy paletyzacji.
„Zależy nam na wchodzeniu na nowe rynki i sukcesywnym podnoszeniu poziomu robotyzacji w Polsce. Współpraca z firmą związaną z oprogramowaniem PLM i CAx to dla nas szansa na dotarcie do dużych zakładów przemysłowych m.in z sektora motoryzacyjnego i lotniczego. Doświadczenie CADSOL jest w tym zakresie imponujące” – mówi Krzysztof Hajzyk, Channel Development Manager, Universal Robots.
CADSOL od blisko trzydziestu lat działa na polskim i europejskim rynku oprogramowania i usług dla przemysłu, obecnie w dwóch lokalizacjach – Raciborzu i Wrocławiu. Obserwując rosnące zapotrzebowanie na automatyzację i robotyzację, firma zidentyfikowała obszar, w którym może skutecznie wykorzystać aktualne kompetencje i dodatkowo wesprzeć klientów w doskonaleniu procesów produkcyjnych.
„Roboty współpracujące UR zrewolucjonizowały rynek, dając dostęp do robotyzacji także tam, gdzie nie była ona dotąd możliwa lub efektywna ekonomicznie. Naszym celem jest przeniesienie umiejętności analizy procesowej, wypracowanej podczas pracy w jedenastu gałęziach przemysłu, i zasygnalizowanie klientom, w jaki sposób ich biznes może skorzystać na wykorzystaniu cobotów Universal Robots i inwestycjom w automatyzację” – mówi Krzysztof Monczak, CTO, CADSOL.
CADSOL dołączył do grona dystrybutorów Universal Robots w Polsce 1 września. Pełna lista partnerów jest dostępna na stronie: www.universal-robots.com/pl/dystrybutorzy/. Globalna sieć partnerska UR obejmuje 700 partnerów – dystrybutorów i integratorów systemów, a firma sprzedała już ponad 48 000 cobotów na całym świecie.
O Universal Robots
Firma Universal Robots powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2019 r. przychód Universal Robots wyniósł 246 mln USD. Więcej informacji na www.universal-robots.com/pl/ oraz www.blog.universal-robots.com/
Więcej informacji: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl + 48 882 502 401

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.