CBRTP z nowymi członkami zarządu i rady nadzorczej
Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu – niezależne komercyjne centrum R&D dostarczające innowacyjne rozwiązania technologiczne, wzmocniło skład zarządu, powołując do niego Magdalenę Racieski. To nie jedyna nowość. Poszerzony został również skład rady nadzorczej CBRTP, do której dołączyli Jarosław Miszczuk oraz prof. Zbigniew Kąkol. Zmiany te stanowią ważny krok w kierunku rozwoju spółki, współpracującej z wieloma światowymi markami.
Magdalena Racieski to specjalistka w branży komunikacji i marketingu. Doświadczenie zawodowe zdobyła podczas pracy w międzynarodowym środowisku korporacyjnym w strukturach takich gigantów jak Coca-Cola, ING, Bayer czy Mondi. W CBRTP objęła funkcję wiceprezes zarządu i odpowiedzialna jest za komunikację zewnętrzną firmy i produktów, jak również za komunikację wewnętrzną. Na stanowisku zastąpiła Marka Racięskiego. Zmiany w składzie rady nadzorczej Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu są efektem uchwały Zgromadzenia Akcjonariuszy z 16 października br., które powołało dwóch nowych członków oraz potwierdziło zaufanie dla dotychczasowych członków rady nadzorczej, ustalając jej skład na 5 osób w tym: Marka Racięskiego, Dawida Sukacza, Jarosława Miszczuka, prof. Zbigniewa Kąkola i Magdalenę Gajdur.
- Cieszymy się z pozytywnych zmian, które są bardzo ważnym impulsem w rozwoju CBRTP. Mamy przed sobą ambitne plany i realizujemy liczne innowacyjne projekty, które wymagają sporych nakładów pracy oraz ciągłego udoskonalania kompetencji naszego zespołu. Jestem przekonany, że dzięki nowym członkom naszej rady nadzorczej oraz nowej członkini naszego zarządu, ich kompetencjom oraz doświadczeniu, będziemy w stanie sprostać wyzwaniom intensywnego wzrostu spółki. To zaszczyt móc współpracować z tak zacnym gronem - komentuje Grzegorz Putynkowski, prezes Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu.
Skład rady nadzorczej CBRTP zasilili Jarosław Miszczuk oraz prof. Zbigniew Kąkol.
Jarosław Miszczuk jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy i posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży przetwórstwa polimerowych tworzyw termoplastycznych oraz obróbce skrawaniem. Główne obszary jego działalności związane są z planowaniem strategicznym, automatyzacją i optymalizacją procesów produkcyjnych oraz opracowywaniem nowych rozwiązań produktowych. Jarosław Miszczuk w ramach rozwoju strategicznego Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu wspierał proces realizacji łącznie 4 projektów B+R wraz ze wdrożeniem.
Prof. dr hab. Zbigniew Kąkol w 2002 r. uzyskał tytuł profesora nauk fizycznych na Wydziale Fizyki i Techniki Jądrowej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Od 1976 r. jest zatrudniony na AGH, gdzie pełnił funkcję m.in. Dziekana Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej, Prorektora ds. kształcenia oraz Prorektora ds. nauki. W latach 1988-1991 pracował na Wydziale Chemii Uniwersytetu Purdue w Stanach Zjednoczonych. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. umiejętność praktycznego stosowania numerycznych metod obliczeniowych fizyki i numerycznej analizy danych pomiarowych oraz biegłość w różnych technikach programowania i komputeryzacji pomiarów. Autor ponad 80 publikacji naukowych wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W CBRTP od wielu lat pełni funkcję Kierownika Projektów z obszaru automatyzacji procesów produkcyjnych.
W lipcu br. do grona rady nadzorczej dołączył dotychczasowy członek zarządu Marek Racięski - współzałożyciel CBRTP oraz Dawid Sukacz - doświadczony inwestor, doktor nauk ekonomicznych, posiadacz międzynarodowych certyfikatów CFA i CIIA.
Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu to komercyjny ośrodek badawczo-technologiczny specjalizujący się m.in. w materiałoznawstwie, mechanice, fizyce, geofizyce, elektrotechnice, automatyce i inżynierii oprogramowania. CBRTP tworzy i wdraża ulepszenia i innowacje w zakresie technologii, systemów i procesów przemysłowych, wykorzystując wiedzę i doświadczenie własne oraz swoich strategicznych partnerów handlowych i naukowych. Firma generuje bieżące przychody z realizacji projektów i sprzedaży usług doradczych i R&D oraz długoterminowe z tytułu licencji lub sprzedaży praw do zaprojektowanych rozwiązań czy wynalazków. W ciągu 10 lat działalności Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu zrealizowało ponad 20 projektów, a wartość bieżącego pipeline’u wynosi ponad 130 mln zł.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.