Komunikaty PR

Co zrobić, gdy dostępne modele plomb się nie sprawdzają?

2021-04-07  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com

Odpowiedni dobór metod zabezpieczenia produktów, pomieszczeń czy transportu decyduje o bezpieczeństwie całej firmy. Często okazuje się, że gotowe rozwiązania na rynku zabezpieczeń i zamknięć nie spełnią wszystkich wymagań. Powstaje wtedy pytanie, czy można opracować nowe tak, aby odpowiadały na wszystkie potrzeby i zapewniały pełne bezpieczeństwo. Takie otwarte podejście wyróżnia firmę Silny&Salamon, która plomby „szyje na miarę”. 

Jak się okazuje, spełnienie oczekiwań klientów w zakresie zabezpieczeń nie jest łatwe, a cały wachlarz różnorodnych plomb plastikowych, metalowych, butelkowych, linkowych, licznikowych, elektronicznych czy spożywczych, mimo że szeroki, czasem nie obejmuje rozwiązań, które mają sprostać specyficznym wymaganiom. Zdarza się, że kluczową rolę odgrywają milimetry - tyle wystarczy, by standardowa plomba nie była w stanie przejść przez otwór zabezpieczanego elementu. Nie każdy zwróci na to uwagę, planując całościowe procesy logistyczne.

Jak mówi Katarzyna Bieńkowska, prezes zarządu firmy Silny&Salamon, pracę z klientem rozpoczyna się zazwyczaj od audytu bezpieczeństwa, by doradzić jak zabezpieczyć procesy logistyczne, a następnie zaproponować rozwiązania, które zapewnią bezpieczeństwo na każdym etapie. – Doświadczenie pokazuje, że często z klientem trzeba zrobić dodatkowy krok, by wspólnie opracować najlepsze rozwiązanie. Czasem wymaga to wręcz podjęcia prac projektowych, by stworzyć unikatowe zabezpieczenie, który sprosta wymaganiom. Nie byłoby to możliwe bez wieloletniego doświadczenia, które pozwala zadać klientowi odpowiednie pytania i dobrze go zrozumieć – dodaje.

Jakie problemy wymagają unikalnych rozwiązań?

Przykładem takiej sytuacji był klient Silny&Salamon z branży chemicznej, który potrzebował bezpiecznych zamknięć worków typu big bag do przechowywania nawozów. Dostępne na rynku plomby zsuwały się, poza tym firma chciała nanieść oznaczenie numeru zmiany, która produkowała daną partię.

–  Po przeprowadzeniu testów z wykorzystaniem różnych typów zabezpieczeń, wspólnie z klientem uznaliśmy, że należy stworzyć zupełnie nową plombę plastikową. Została więc opracowana, jedyna na rynku, wytrzymała plomba z 8 kolcami – podkreśla Katarzyna Bieńkowska.

W trakcie dalszych rozmów okazało się, że klient potrzebuje również rozwiązania do znakowania i identyfikacji produktów schodzących z linii produkcyjnej, które sprawdzi się w trudnych warunkach środowiskowych. Dzięki specjalistom z Silny&Salamon, transport i magazynowanie worków jest obecnie bezpieczne i nie przysparza dodatkowych problemów, ponieważ dobrano zamknięcie z odpowiednią wytrzymałością na rozerwanie, optymalną liczbą i wysokością kolców zapobiegających zsuwaniu się zabezpieczenia z worka. Poza tym, po wprowadzeniu precyzyjnego oznakowania opakowań przy użyciu plomby z numerem partii produkcyjnej i datą produkcji, klient w łatwy sposób uzyskał pełen ogląd stanu partii towaru.

Inny klient, firma z branży retail, szukała rozwiązania, które poprawi ergonomię procesu plombowania metalowych boksów transportowych. Dotychczas pracownicy pobierali losowe plomby z opakowania zbiorczego, umieszczonego z dala od miejsca plombowania. Silny&Salamon rozwiązał problem, projektując i szyjąc pasy do plomb, w których umieszczano 12, kolejno ponumerowanych zabezpieczeń, gotowych do użycia na miejscu pracy.

Z kolei wiodąca firma z branży kurierskiej, z którą współpracę Silny&Salamon rozpoczęła się przed laty od standardowych plomb, zgłosiła problem dużej liczby uszkodzonych lub utraconych skanerów kurierskich i terminali płatniczych, na co dzień używanych przez kurierów. Stworzono więc dedykowane rozwiązanie, które rozwiązało ten problem. Było to etui ochronne na urządzenia mobilne z dwoma różnymi mocowaniami do paska u spodni, zamykane na rzep, wzmocnione pianką, by wydłużyć żywotność, dodatkowo oznaczone logotypem.

Plomby pod lupą

By zabezpieczenie skutecznie pełniło swoją funkcję, musi być dopracowane z dbałością o szczegóły. Bez przejścia odpowiednich kroków z klientem i zadania zestawu właściwych pytań, nie jest możliwie zaprojektowanie czy dobranie właściwego produktu.

Precyzyjna informacja o funkcji zabezpieczenia, czy ma stanowić ono tylko utrudnienie naruszenia czy może dostarczać dodatkowe informacje, będzie pierwszym krokiem do dalszego doboru właściwego rozwiązania. Często stoi za tym pracochłonny proces projektowy, by dobrać technologię i zdecydować czy wystarczy jednorazowa plomba mechaniczna, czy warto jednak zainwestować w jej inteligentną wersję z RFID lub wielokrotnego użytku z GPS-em. Kolejna kwestia to dostosowanie materiału, z jakiego wykonana jest plomba, do warunków środowiska, w którym  będzie  wykorzystana. Wybór właściwego - plastiku, metalu czy materiału niejednorodnego - jest istotny nie tylko ze względu na oczekiwaną wytrzymałość czy trwałość zabezpieczenia, ale także jego utylizację. Jak się okazuje, trwałe oznakowanie czy kolorystyka, poza dobranym przez firmę ogólnym systemem oznaczeń, może także ułatwić odczyt czy wesprzeć procesy logistyczne.

30 lat doświadczenia w tworzeniu zabezpieczeń i znajomość specyfiki wielu branż umożliwia spółce Silny&Salamon identyfikować indywidualne potrzeby, by dobrać lub stworzyć od podstaw najlepsze rozwiązania.

Więcej informacji o firmie znajduje się na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - wyłączny dystrybutor APS Autobag.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lawenda Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł tesa przedstawia tesa® 60418 Biuro prasowe
2024-11-28 | 12:00

tesa przedstawia tesa® 60418

Taśma tesa® 60418 posiada bardzo cienki materiał nośnika z poliestru, który w 85% składa się z materiału pochodzącego z recyklingu pokonsumenckiego, co stanowi 60% całego
Przemysł Nowe kompaktowe wózki czołowe
2024-11-28 | 11:15

Nowe kompaktowe wózki czołowe

Firma STILL Polska wprowadza na rynek nową serię wózków elektrycznych. Należące do portfolio Classic Line pojazdy RCE 15-20 są zoptymalizowane pod kątem dostępności,
Przemysł Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
2024-11-21 | 13:00

Zakup stali przez internet – jakie są zalety?

W dobie dynamicznego rozwoju cyfryzacji zakupy online stają się standardem również w branżach przemysłowych. Coraz więcej firm decyduje się na zakup stali przez internet,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.