Contec powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej

Anna Goławska
CONTEC S.A.
Al. Jerozolimskie 142a
02-305 Warszawa
a.golawska|contec.tech| |a.golawska|contec.tech
694 832 655
https://contec.tech
Contec S.A. powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej
Contec, Spółka specjalizująca się w przetwarzaniu opon samochodowych na surowce ponownie wykorzystywane w przemyśle, ogłasza powołanie Dominiki Żelazek na stanowisko Dyrektorki Finansowej oraz Członkini Zarządu. To strategiczne posunięcie ma na celu wzmocnienie zespołu zarządzającego i przyspieszenie realizacji ambitnych planów rozwojowych firmy.
Innowacje i ekspansja w centrum uwagi
Contec specjalizuje się w chemicznym recyklingu opon, przekształcając je w cyrkularne surowce dzięki technologii Molten®. Ta innowacyjna metoda, wykorzystująca stopioną sól jako medium transferu ciepła, zapewnia bezpieczniejszą, wydajniejszą i ekonomicznie opłacalną produkcję. Odzyskana sadza wytwarzana przez Contec ma o ponad 80% mniejszy ślad węglowy niż jej konwencjonalny odpowiednik.
Krzysztof Wróblewski, CEO Contec, podkreśla: Spółka koncentruje się obecnie na realizacji ambitnych planów ekspansji poprzez budowę kolejnych zakładów oraz dalszy rozwój produktów. Dołączenie Dominiki do naszego zespołu jest kluczowym elementem tej strategii, mającym na celu wsparcie działań fundraisingowych. Jako firma zaangażowana w promowanie zrównoważonego rozwoju, Contec dąży do pozyskania wsparcia ze strony państwowych i europejskich funduszy, które obecnie mocno koncentrują się na wzmacnianiu działań z obszarów gospodarki obiegu zamkniętego.
Doświadczenie i wsparcie w realizacji strategii
Dominika Żelazek wnosi do Contec ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami w wymagających i regulowanych branżach. Przez ostatnie 15 lat pełniła kluczowe funkcje w Arriva Polska, gdzie jako Wiceprezeska Zarządu i Dyrektorka Finansowa nadzorowała finanse, IT oraz komunikację i relacje zewnętrzne. Jej kompetencje obejmują również doświadczenie w sektorze petrochemicznym.
“Dołączenie do Contec to dla mnie szansa na wykorzystanie moich kompetencji finansowych do wsparcia spółki w kluczowym momencie jej rozwoju," mówi Dominika Żelazek. “Contec, ze swoją innowacyjną technologią i jasno określonymi celami zrównoważonego rozwoju, ma potencjał, by stać się liderem w dynamicznie rozwijającym się sektorze Clean Tech.”
Realizacja strategii i plany na przyszłość
Spółka planuje intensyfikację działań w zakresie pozyskiwania funduszy, zarówno od inwestorów prywatnych, jak i ze źródeł państwowych oraz europejskich, skupiających się na wspieraniu gospodarki obiegu zamkniętego. Zamierza wykorzystać te środki na rozbudowę mocy produkcyjnych poprzez budowę nowych zakładów, wzmocnienie pozycji na rynku europejskim i ekspansję na nowe rynki.
Powołanie Dominiki Żelazek do zarządu, w połączeniu z niedawno zakończoną rozbudową zakładu w Szczecinie, stanowi solidną podstawę do realizacji ambitnych planów wzrostu Contec i umacniania pozycji jako lidera w branży recyklingu opon i dostawcy zrównoważonych surowców dla przemysłu.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.