Druga edycja badania "Stan Przemysłu 4.0 w Polsce"
Rozpoczyna się druga edycja badania "Stan Przemysłu 4.0 w Polsce"
2024-01-31
Z inicjatywy APA Group oraz kluczowych instytucji przemysłowych w Polsce rozpoczyna się druga edycja ogólnopolskiego badania "Stan Przemysłu 4.0 w Polsce". Celem badania jest zebranie informacji o obecnym stanie i kierunkach rozwoju czwartej rewolucji przemysłowej w kraju, a także identyfikacja wyzwań i możliwości związanych z transformacją cyfrową.
Badanie, które cieszy się patronatem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej AHK oraz wsparciem Platformy Przemysłu Przyszłości, Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing oraz E-DIH Silesia Smart Systems, jest skierowane do menedżerów i specjalistów z branży. Organizatorzy zachęcają do udziału w ankiecie, podkreślając, że jest to unikalna okazja do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem w obszarze Przemysłu 4.0.
Facebook Post: https://www.facebook.com/apagrouppl/posts/pfbid02rm54wbaGSw1gr51bwh6skExyNuJYS7VhADvjzsbEX6ViuRWLVfRWa7PkYmaP59Bl
Ankieta badawcza, która jest dostępna online, wymaga jedynie 8 minut na wypełnienie i gwarantuje pełną anonimowość uczestników. Zgromadzone dane posłużą do opracowania raportu pełnego insightów, który ma na celu przedstawienie aktualnego stanu przemysłu oraz wskazanie ścieżek jego dalszego rozwoju.
Patronat medialny nad badaniem objęły renomowane redakcje z branży, w tym Magazyn Automatyka, portal automatykaonline.pl, dlaprodukcji.pl, nowoczesny-przemysl.pl orazWNP.pl.
Wyniki pierwszej edycji badania wskazały m.in. na znaczący wpływ Przemysłu 4.0 na konkurencyjność firm. Aż 83% respondentów zgodziło się ze stwierdzeniem, że wdrożenie Przemysłu 4.0 pozwala podnieść konkurencyjność firmy w branży, a co czwarty badany uznał transformację cyfrową za element konieczny do rozwoju i przetrwania na rynku. Podsumowanie edycji 2023 można znaleść poniżej:
Organizatorzy badania podkreślają, że aktywny udział menedżerów i specjalistów jest kluczowy dla zrozumienia obecnych trendów i wyzwań stojących przed polskim przemysłem, a wyniki badania pozwolą na lepsze dostosowanie strategii rozwojowych i innowacyjnych w polskich przedsiębiorstwach.
Więcej informacji: https://apagroup.prowly.com/232070-polscy-przedsiebiorcy-nie-wykorzystuja-w-pelni-potencjalu-przemyslu-40-wyniki-raportu
Link do ankiety badawczej: https://cutt.ly/gwZKPxcA
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.