Komunikaty PR

Etykiety do oznaczania pojemników wielokrotnego użytku

2020-03-11  |  08:20

Etykiety do oznaczania pojemników wielokrotnego użytku – jak je dostosować do potrzeb logistycznych?

 

Sprawy drobne i z pozoru błahe często decydują o powodzeniu całości przedsięwzięcia. Przyzna to każdy, kto zna specyfikę pracy w logistyce. Bo każdy proces składa się tu z szeregu etapów i czynności. Łańcuch operacji jest przy tym podzielony niczym sztafeta, gdzie następny zawodnik może wystartować dopiero po ukończeniu odcinka przez poprzedniego. Dobrym przykładem są pojemniki wielokrotnego użytku. Krążą od producenta, przez operatora logistycznego do odbiorcy i z powrotem. Co maksymalnie usprawni ten proces? Odpowiednie etykiety.

 

Nie taki plastik straszny jak go malują

Chociaż plastik jako tworzywo sztuczne nie cieszy się najlepszą sławą, trzeba uczciwie przyznać, że są obszary, w których jest po prostu niezastąpiony. Weźmy samochód. Jak podaje American Chemistry Council obecnie około 50% całkowitej objętości nowych samochodów stanowią tworzywa sztuczne. Czy da się je zastąpić czymś bardziej ekologicznym, np. drewnem? Pomyślmy. Deska rozdzielcza, przełączniki, otwory wentylacyjne klimatyzacji, klamki, maty podłogowe, pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i wiele innych części w samochodzie wykonanych jest z różnych rodzajów tworzyw sztucznych. Dzięki nim jeździmy komfortowo i bezpiecznie. Zastosowanie plastikowych komponentów pozwoliło też na zmniejszenie emisji spalin - z każdym 10% zmniejszeniem masy pojazdu, zużycie paliwa poprawia się o 5-7%.

 

Postaw na najlepsze rozwiązania

Obszarem, który docenia właściwości tworzyw sztucznych, jest logistyka i magazynowanie produktów. Pojemniki i kontenery wielokrotnego użytku wykonane z tego materiału gwarantują bezpieczny transport towarów. Chronią je przed zgnieceniem, wylaniem czy uszkodzeniem. Opakowania transportowe wielokrotnego użytku są najbardziej ekologiczną alternatywą dla kartonów i materiałów, które można wykorzystać tylko raz. Przystosowane do automatycznej obsługi w inteligentnym magazynie wpisują się w trend zamkniętego obiegu opakowań - pomiędzy producentem towaru, centrum logistycznym i dystrybutorem lub handlem. Aby cała machina działała gładko, na każdym etapie musimy wiedzieć 3 rzeczy - ile opakowań jest w obiegu, gdzie się aktualnie znajdują i jaki mają status. Wszystkie te informacje są zawsze w zasięgu ręki dzięki odpowiedniemu oznakowaniu. Dlatego wymagają niezawodnej etykiety.

 

Czym się kierować przy wyborze etykiety?

Co oferuje rynek? Najtańsze rozwiązanie to „cienkie” etykiety z nadrukiem. Te standardowe etykiety foliowe, z odpowiednio dobranym klejem, sprawdzają się gdy powierzchnia pojemnika jest płaska. Etykiety wielowarstwowe do zastosowań wewnętrznych, z nadrukiem, stosuje się gdy miejsce naklejenia etykiety jest chropowate. Wszystkie nierówności powierzchni równomiernie wypełnia pianka, zwiększając przyczepność etykiety do pojemnika. Etykieta pozostaje przy tym płaska, co podnosi walory estetyczne oznaczenia i jakość odczytu kodu. Etykiety wielowarstwowe z nadrukiem, do stosowania w ekstremalnych warunkach, sprawdzają się gdy pojemniki są narażone na działanie skrajnie niekorzystnych czynników. Etykiety tego typu są odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Z kolei etykiety z wklejonym znacznikiem RFID wykorzystują fale radiowe w celu identyfikacji obiektu. Jeśli nie wiesz, co jest dla ciebie najlepsze, zdaj się na fachowców. Dostosują swoje rozwiązania systemowe do twoich potrzeb.

 - Właściwie zadrukowane etykiety, zapewniające prawidłowe działanie procesu logistycznego, zawierają kod 1D lub 2D, numer w postaci znaków oraz logo lub nazwę właściciela – tłumaczy Aleksander Wolny z Etisoft. Co istotne, etykietami można oznaczać również palety wykonane z tworzywa sztucznego. Żeby przetrwać cały proces kompletacji i logistyki etykiety muszą być jednak trwałe. W praktyce oznacza to, że etykiety samoprzylepne same się nie odkleją. - Dzięki naszemu wewnętrznemu laboratorium, testujemy etykiety, aby upewnić się, że będą trwałe na każdym rodzaju tworzywa. Pamiętamy jednak o ekologii - tworząc etykiety, które pomagają firmom w znakowaniu pojemników wielokrotnego użytku, przyczyniamy się do ochrony środowiska – podkreśla ekspert z Etisoft.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł BRAK ZDJĘCIA
2024-08-14 | 10:00

Firma Beko wyróżniona w prestiżowym rankingu TIME

Beko zajęło wysokie, 44. miejsce na prestiżowej liście najbardziej zrównoważonych firm na świecie, przygotowanej przez magazyn TIME i Statistę. W corocznym konkursie udział wzięło 5000 przedsiębiorstw z całego globu,
Przemysł Wydajny magazyn na 49 tys. palet - case study
2024-07-31 | 11:15

Wydajny magazyn na 49 tys. palet - case study

W odpowiedzi na rosnący popyt na urządzenia HVAC, firma TROTEC zdecydowała się usprawnić procesy logistyczne, konsolidując magazyny i tworząc centralne, wydajne centrum dystrybucji
Przemysł Nowe regulacje i trendy: Co czeka polski rynek mebli do siedzenia?
2024-07-31 | 06:31

Nowe regulacje i trendy: Co czeka polski rynek mebli do siedzenia?

Najnowszy raport agencji badawczej MarketHub ujawnia kluczowe trendy i zmiany na polskim rynku mebli do siedzenia. Meble tapicerowane wciąż dominują, jednak meble nietapicerowane odnotowują

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.