Komunikaty PR

Etykiety do oznaczania pojemników wielokrotnego użytku

2020-03-11  |  08:20

Etykiety do oznaczania pojemników wielokrotnego użytku – jak je dostosować do potrzeb logistycznych?

 

Sprawy drobne i z pozoru błahe często decydują o powodzeniu całości przedsięwzięcia. Przyzna to każdy, kto zna specyfikę pracy w logistyce. Bo każdy proces składa się tu z szeregu etapów i czynności. Łańcuch operacji jest przy tym podzielony niczym sztafeta, gdzie następny zawodnik może wystartować dopiero po ukończeniu odcinka przez poprzedniego. Dobrym przykładem są pojemniki wielokrotnego użytku. Krążą od producenta, przez operatora logistycznego do odbiorcy i z powrotem. Co maksymalnie usprawni ten proces? Odpowiednie etykiety.

 

Nie taki plastik straszny jak go malują

Chociaż plastik jako tworzywo sztuczne nie cieszy się najlepszą sławą, trzeba uczciwie przyznać, że są obszary, w których jest po prostu niezastąpiony. Weźmy samochód. Jak podaje American Chemistry Council obecnie około 50% całkowitej objętości nowych samochodów stanowią tworzywa sztuczne. Czy da się je zastąpić czymś bardziej ekologicznym, np. drewnem? Pomyślmy. Deska rozdzielcza, przełączniki, otwory wentylacyjne klimatyzacji, klamki, maty podłogowe, pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i wiele innych części w samochodzie wykonanych jest z różnych rodzajów tworzyw sztucznych. Dzięki nim jeździmy komfortowo i bezpiecznie. Zastosowanie plastikowych komponentów pozwoliło też na zmniejszenie emisji spalin - z każdym 10% zmniejszeniem masy pojazdu, zużycie paliwa poprawia się o 5-7%.

 

Postaw na najlepsze rozwiązania

Obszarem, który docenia właściwości tworzyw sztucznych, jest logistyka i magazynowanie produktów. Pojemniki i kontenery wielokrotnego użytku wykonane z tego materiału gwarantują bezpieczny transport towarów. Chronią je przed zgnieceniem, wylaniem czy uszkodzeniem. Opakowania transportowe wielokrotnego użytku są najbardziej ekologiczną alternatywą dla kartonów i materiałów, które można wykorzystać tylko raz. Przystosowane do automatycznej obsługi w inteligentnym magazynie wpisują się w trend zamkniętego obiegu opakowań - pomiędzy producentem towaru, centrum logistycznym i dystrybutorem lub handlem. Aby cała machina działała gładko, na każdym etapie musimy wiedzieć 3 rzeczy - ile opakowań jest w obiegu, gdzie się aktualnie znajdują i jaki mają status. Wszystkie te informacje są zawsze w zasięgu ręki dzięki odpowiedniemu oznakowaniu. Dlatego wymagają niezawodnej etykiety.

 

Czym się kierować przy wyborze etykiety?

Co oferuje rynek? Najtańsze rozwiązanie to „cienkie” etykiety z nadrukiem. Te standardowe etykiety foliowe, z odpowiednio dobranym klejem, sprawdzają się gdy powierzchnia pojemnika jest płaska. Etykiety wielowarstwowe do zastosowań wewnętrznych, z nadrukiem, stosuje się gdy miejsce naklejenia etykiety jest chropowate. Wszystkie nierówności powierzchni równomiernie wypełnia pianka, zwiększając przyczepność etykiety do pojemnika. Etykieta pozostaje przy tym płaska, co podnosi walory estetyczne oznaczenia i jakość odczytu kodu. Etykiety wielowarstwowe z nadrukiem, do stosowania w ekstremalnych warunkach, sprawdzają się gdy pojemniki są narażone na działanie skrajnie niekorzystnych czynników. Etykiety tego typu są odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Z kolei etykiety z wklejonym znacznikiem RFID wykorzystują fale radiowe w celu identyfikacji obiektu. Jeśli nie wiesz, co jest dla ciebie najlepsze, zdaj się na fachowców. Dostosują swoje rozwiązania systemowe do twoich potrzeb.

 - Właściwie zadrukowane etykiety, zapewniające prawidłowe działanie procesu logistycznego, zawierają kod 1D lub 2D, numer w postaci znaków oraz logo lub nazwę właściciela – tłumaczy Aleksander Wolny z Etisoft. Co istotne, etykietami można oznaczać również palety wykonane z tworzywa sztucznego. Żeby przetrwać cały proces kompletacji i logistyki etykiety muszą być jednak trwałe. W praktyce oznacza to, że etykiety samoprzylepne same się nie odkleją. - Dzięki naszemu wewnętrznemu laboratorium, testujemy etykiety, aby upewnić się, że będą trwałe na każdym rodzaju tworzywa. Pamiętamy jednak o ekologii - tworząc etykiety, które pomagają firmom w znakowaniu pojemników wielokrotnego użytku, przyczyniamy się do ochrony środowiska – podkreśla ekspert z Etisoft.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic Biuro prasowe
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma
Przemysł Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
2024-12-23 | 08:00

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę

To już pewne - międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana
Przemysł Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
2024-12-19 | 11:15

Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe

Firma STILL prezentuje nowy podnośnikowy wózek widłowy EXV 10C-16C. Kompaktowe i zwrotne urządzenie zapewnia wysoką wydajność transportu wewnętrznego w ograniczonych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.