Fey z nową halą produkcyjną i biurowcem. Inwestycję zrealizowało WPIP Constructi
Jakub Ziębka
Grupa WPIP
ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl
Zakończyła się rozbudowa zakładu produkcyjnego firmy Fey, renomowanego producenta łóżek i materaców. Generalnym wykonawcą inwestycji, która polegała na budowie biurowca oraz hali produkcyjnej, było WPIP Construction.
Kompleks firmy Fey, będącej częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEYBRI GmbH, zajmującej się m.in. produkcją łóżek kontynentalnych i tapicerowanych, materaców oraz stelaży, jest zlokalizowany w podchojnickich Topolach. W ramach rozbudowy zakład wzbogacił się o dwukondygnacyjny budynek biurowy (500 m kw.) oraz nową halę produkcyjną (4 tys. m kw.). Została ona wyposażona w instalację fotowoltaiczną o mocy 49 kW. Dzięki pracom zrealizowanym przez WPIP Construction, powierzchnia fabryki wzrosła z 13,5 do 18 tys. m kw. Do zadań generalnego wykonawcy należała także budowa infrastruktury zewnętrznej, m.in. miejsc parkingowych.
– Nasz najnowszy zakończony projekt pokazuje, że WPIP Construction jest firmą, która buduje szybko i sprawnie, jednocześnie kładąc nacisk na najwyższą jakość wykonania oraz oferując klientom kompleksową realizację inwestycji, z doradztwem w zakresie wdrażania optymalnych rozwiązań oraz wsparciem na każdym jej etapie – mówi Marek Mielnik, wiceprezes zarządu WPIP Construction, pełniący obowiązki prezesa zarządu. – Stawiamy również na partnerskie relacje, rozbudowa zakładu produkcyjnego w Chojnicach to kolejna już realizacja przygotowana dla firmy Fey.
– Podejmując decyzję o zwiększeniu powierzchni zakładu, chcieliśmy zapewnić załodze jeszcze lepsze warunki do pracy. Ponadto naszym priorytetem jest udoskonalanie jakości oferowanych produktów. W nowej hali produkcyjnej będzie odbywało się ubieranie materacy, klejenie oraz tapicerowanie łóżek – dodaje Zbigniew Rogulski, dyrektor operacyjny w firmie Fey. – Rozwój rozumiemy jednak nie tylko jako inwestowanie w infrastrukturę, ale także ludzi. Dlatego planujemy wzmocnić nasz 450-osobowy zespół wykwalifikowanymi pracownikami, m.in. szwaczami i tapicerami. Chodzi o zatrudnienie ok. 50 osób.
Produkty Fey sprzedawane są na indywidualne zamówienie z maksimum 30-dniowym okresem realizacji klientom z Polski, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Słowenii, Czech, Słowacji i Węgier. Korzystają z nich także hotele oraz jednostki pływające. W zakładzie w podchojnickich Topolach tygodniowo produkuje się ok. 1,5 tys. łóżek tapicerowanych.
Uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej oraz biurowca odbyło się 20 listopada. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele inwestora (Zbigniew Rogulski, dyrektor operacyjny, członek zarządu Fey, Przemysław Rafał, dyrektor finansowy, członek zarządu Fey), generalnego wykonawcy (Dariusz Stasik, właściciel Grupy WPIP, do której należy WPIP Construction, prezes zarządu WPIP S.A., Marek Mielnik, wiceprezes zarządu WPIP Construction, pełniący obowiązki prezesa zarządu) oraz władz samorządowych (starosta chojnicki Marek Szczepański, Zbigniew Szczepański, wójt gminy Chojnice oraz burmistrz Chojnic Arseniusz Finster).
Fey – dostawca materaców oraz łóżek do wielu sieci meblowych w Polsce i w Europie, niesieciowych salonów oraz sklepów specjalistycznych. Spółka, która wcześniej występowała pod nazwą Fabryka Materaców Relaks, jest częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEYBRI GmbH, której know-how i doświadczenie sięga 1926 r.
WPIP Construction – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe. Jedna ze spółek należących do Grupy WPIP.
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Biegły rewident w raportowaniu ESG – jakie wyzwania warto uwzględnić już teraz?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.