Komunikaty PR

Firma Beko wyróżniona w prestiżowym rankingu TIME

2024-08-14  |  10:00

Beko zajęło wysokie, 44. miejsce na prestiżowej liście najbardziej zrównoważonych firm na świecie, przygotowanej przez magazyn TIME i Statistę. W corocznym konkursie udział wzięło 5000 przedsiębiorstw z całego globu, które musiały spełnić wyśrubowane normy i udowodnić swoje prośrodowiskowe działanie, by znaleźć się na liście.

Ranking TIME i Statista, który obejmował 5000 firm na całym świecie, opierał się na czterostopniowej metodologii, która uwzględniała m.in. wykluczenie firm niespełniających kryteriów zrównoważonego rozwoju, oceny zewnętrzne, jakość raportów zrównoważonego rozwoju oraz wskaźniki odpowiedzialności ekologicznej i społecznej.

W rankingu Beko uzyskało imponujący wynik 75,68 na 100 punktów, co plasuje firmę na czwartym miejscu w sektorze "produkcji przemysłowej". Jest to najwyższe miejsce wśród przedsiębiorstw produkujących sprzęt AGD na całej liście. To prestiżowe wyróżnienie jest dowodem na niezłomne zaangażowanie Beko w działania proekologiczne i stawia firmę w czołówce przedsiębiorstw przemysłowych na świecie.

- Ranking jest dla nas uhonorowaniem zaangażowania i pasji całego naszego zespołu – mówi Hakan Bulgurlu, CEO Beko. – W Beko mocno wierzymy, że zrównoważona przyszłość zaczyna się w domu, od małych kroków każdego z nas. To uznanie ze strony TIME i Statista będzie dalej napędzać nasze dążenie do innowacji i redefinicji tego, co jest możliwe w naszej branży. Jesteśmy zaangażowani w opracowywanie produktów, które nie tylko ułatwiają codzienne życie i obowiązki, ale także przyczyniają się do tworzenia lepszej planety dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Beko nieustannie dąży do poprawy swoich wyników i tworzenia produktów zgodnie z ideami sustainability. W 2023 roku firma Beko, jako część Arçelik, osiągnęła znaczące postępy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wśród najważniejszych punktów warto wymienić chociażby redukcję emisji CO2 o 6,983 ton oraz oszczędność 288,973 m³ wody. Co więcej, 64% energii zużywanej w zakładach pochodziło z odnawialnych źródeł, a innowacyjne rozwiązania, takie jak lodówka Solar Hybrid Fridge, integrujące energię elektryczną i słoneczną, stały się kluczowym elementem minimalizowania wpływu na środowisko.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane? Biuro prasowe
2025-03-18 | 12:40

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zwyżki nożycowe to jeden z kilku typów podnośników koszowych. Cechują się one bardzo kompaktową konstrukcją, dlatego sprawdzają się przy pracach, w których
Przemysł Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
2025-01-23 | 11:00

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Wybór właściwego sprzętu spawalniczego to kluczowy element każdej firmy zajmującej się obróbką metali. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań szczególnie
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.