Komunikaty PR

Firma Polbruk SA. uruchomiła w Legnicy nowoczesną linię produkcyjną

2023-10-26  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Nowakowska
Tok Tok

Wierzyńskiego
52 317 Wrocław
kamila|toktok.com.pl| |kamila|toktok.com.pl
+ 48 aaa bbb ccc
www.toktok.com.pl

 

 

 

Jest to kolejna inwestycja lidera w produkcji kostki brukowej, płyt betonowych i małej architektury na polskim rynku. Spółka Polbruk jest częścią międzynarodowego koncernu CRH – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. Obecnie Polbruk posiada 21 fabryk na terenie całego kraju, w których znajduje się 36 nowoczesnych linii produkcyjnych i zatrudnionych jest ponad 700 pracowników.

 

Nowo uruchomiona linia produkcyjna w zakładzie w Legnicy została wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które znacznie zwiększają moce produkcyjne legnickiej fabryki.  Prace związane z budową i uruchomieniem nowej inwestycji rozpoczęły się w grudniu 2019 r., a pierwsza produkcja ruszyła już w 2023 r.  W uroczystości uruchomienia nowej linii produkcyjnej wzięli udział przedstawiciele rady nadzorczej firmy Polbruk, przedstawiciele CRH Polska, CRH Europe oraz CRH Architectural Products Europe, kontrahenci i pracownicy firmy Polbruk. Uroczystego przecięcia wstęgi na znak oficjalnego otwarcia nowej linii produkcyjnej dokonali Tadeusz Krzakowski - Prezydent Miasta Legnicy, Tom Waltasaari - Dyrektor Zarządzający CRH Architectural Products Europe, Mariusz Ferenc -  Prezes Zarządu Polbruk oraz przedstawiciele Zarządu spółki.

 

Firma Polbruk rozwinęła się na przestrzeni lat poprzez liczne akwizycje, połączenia oraz projekty budowy nowych zakładów produkcyjnych. Nowa linia znacznie zwiększa wydajność produkcji w zakładzie w Legnicy oraz pozwala nam na rozszerzenie działalności. Obecnie w naszym portfolio znajduje się ponad 400 produktów, przy czym duży nacisk kładziemy na rozwiązania ekologiczne.  Zrównoważony rozwój jest dla nas niezmiernie ważny, dlatego naszym priorytetem są funkcjonalne i trwałe rozwiązania tworzone z poszanowaniem dla środowiska i z myślą o przyszłych pokoleniach. - mówi Mariusz Ferenc, Prezes Zarządu Polbruk S.A.

 

W projekcie nowej linii technologicznej w zakładzie w Legnicy uwzględniono szereg rozwiązań chroniących środowisko, m.in. retencjonowanie wody, recykling wody zużywanej w procesie produkcyjnym, odzysk ciepła odpadowego z urządzeń linii produkcyjnej oraz produkcję energii elektrycznej przy pomocy paneli fotowoltaicznych, przy czym 94% wyprodukowanej energii zużywane jest na miejscu.

 

Przy zakładzie w Legnicy powstał również nowy ogród wystawowy dla klientów, będący miejscem inspiracji i prezentacji najnowszych trendów ogrodowych oraz rozwiązań miejskich. Na ponad 400m2 nowocześnie zaaranżowanej ekspozycji zobaczyć można nowości produktowe i ciekawe rozwiązania aranżacyjne. W portfolio firmy Polbruk znajdują się wielkoformatowe płyty betonowe, kostki przemysłowe, szlachetne, dekoracyjne o wielu różnych kształtach, kolorach i wymiarach, rozwiązania ekologiczne oraz elementy małej architektury: murki, obrzeża, palisady i ogrodzenia. Produkty Polbruk wykorzystywane są w wielu różnorodnych inwestycjach w całej Polsce, zarówno tych prywatnych wokół domu, jak i tych instytucjonalnych. Polbruk każdego roku uczestniczy w kluczowych inwestycjach realizowanych przez największe firmy budowlane w całej Polsce. Są wśród nich inwestycje w sektorze mieszkaniowym, jak i inwestycje infrastrukturalne i drogowe.

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Polbruk S.A. – to jeden z liderów w produkcji kostki brukowej, płyt betonowych oraz małej architektury w Polsce. Stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. W ofercie Polbruk znajdują się produkty z segmentów – Kostki i płyty, Architektura oraz rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce. Polbruk SA jest laureatem nagrody Superbrands Polska 2020.

www.polbruk.pl

www.facebook.com/polbruk

www.instagram.com/polbruk_inspirujemy/

www.facebook.com/JestemFachowcem

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Tok Tok
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane? Biuro prasowe
2025-03-18 | 12:40

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zwyżki nożycowe to jeden z kilku typów podnośników koszowych. Cechują się one bardzo kompaktową konstrukcją, dlatego sprawdzają się przy pracach, w których
Przemysł Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
2025-01-23 | 11:00

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Wybór właściwego sprzętu spawalniczego to kluczowy element każdej firmy zajmującej się obróbką metali. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań szczególnie
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.