Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych

Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
-
Wydarzenie: Forum Holzbau Polska - spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych
-
Data: 23-24.04.2024 r.
-
Miejsce: Windsor Hotel Jachranka
-
Dla kogo?: Architekci, konstruktorzy, deweloperzy, wykonawcy budynków w konstrukcji drewnianej i hybrydowej
-
Program: 6 sesji tematycznych, 16 prelegentów, 65 wystawców, 3 debaty, prezentacja modułów drewnianych w skali 1:1, https://forum-holzbau.pl/pl/agenda/
-
Liczba uczestników: ok. 500
-
Udział w Forum wymaga rejestracji: https://forum-holzbau.pl/pl/bilety/
Konferencje Forum Holzbau Polska odbywają się w kilkunastu krajach Europy, przyciągając uczestników z całego świata. Po raz ósmy organizowana jest również w Polsce. Wydarzenie promujące nowoczesne rozwiązania, technologie i materiały dla budownictwa drewnianego kierowane jest do profesjonalistów branży.
Dlaczego warto uczestniczyć w Forum Holzbau Polska 2024?
Dwa dni kongresu wypełnią prelekcje praktyków, którzy zdobyli doświadczenie na placach budowy różnych krajów, m.in.: Polski, Kanady, Niemiec, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Francji. Unikalną wiedzą podzielą się architekci i wykonawcy zarówno parterowych przedszkoli, jak i wielokondygnacyjnych biurowców, a nawet wieżowców. Obiektów przemysłowych czy użyteczności publicznej oraz osiedli, prefabrykowanych seryjnie.
Izabela Fornalczyk, B&O GmbH, właśnie ukończyła pierwszy wieżowiec drewniany w Niemczech. Uważa, że nawet 70% budynku mieszkalnego można wykonać z drewna. Kluczem do sukcesu jest seryjna prefabrykacja oparta o zasady Bauhaus, która pozwala w szybkim tempie budować całe osiedla.
- Naszą koncepcją jest hybrydowa metoda budowy w budownictwie seryjnym, oparta na cyfrowym systemie modułowym, o czym opowiem na Forum Holzbau Polska – mówi Fornalczyk.
Inni prelegenci, m.in. Theodor Kaczmarczyk z MOD21, Magdalena Pios z Ambient czy Addayo Shittu-Balogun z Eurban Ltd na konkretnych przykładach opowiedzą o realizowanych i planowanych inwestycjach z CLT, konstrukcjach szkieletowych i hybrydowych.
Master Holzbau
W trakcie specjalnej sesji Master Holzbau poznamy spojrzenie na budownictwo drewniane z perspektywy młodych inżynierów. W tym roku absolwenci trzech uczelni – w formule obrony publicznej – przedstawią wyniki swoich prac dyplomowych, projektów i analiz budynków drewnianych.
Debata
Równolegle do prelekcji odbędą się debaty podejmujące zagadnienia związane z dostępnością surowców dla budownictwa drewnianego, potencjałem sektora i wyzwaniami dla wykonawców, związanymi z nowymi dyrektywami unijnymi. Spotkania w mniejszym gronie będą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania bezpośrednich relacji biznesowych, z czego od lat słynie Forum Holzbau Polska.
Strefa B2B
Do dyspozycji uczestników Forum Holzbau Polska będzie również sąsiadująca z salami wykładowymi strefa B2B z wystawą ponad 65 firm dostarczających komponenty i technologie dla budownictwa drewnianego. To reprezentatywny przegląd dostawców, którzy rzadko pojawiają się w Polsce na innych targach, a oferują innowacyjne rozwiązania surowcowe i technologiczne na każdym etapie procesu budowlanego: od projektowania cyfrowego po zarządzanie np. bezpieczeństwem pożarowym gotowego budynku.
Prezentacja w skali 1:1
Przed Hotelem Windsor staną dwa moduły drewniane w skali 1:1, wykonane przez firmy Andrewex i Keno Home. Strefa ta będzie otwarta dla wszystkich odwiedzających, niezależnie od części konferencyjnej, która jest biletowana.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.