Głowice pomp Watson-Marlow w Kooptech-Bio
Solski Communications
p. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
jstozek|solskipr.pl| |jstozek|solskipr.pl
+48602151589
www.solskipr.pl
- Głowice perystaltyczne OEM firmy Watson-Marlow są używane w zautomatyzowanych systemach do mycia i suszenia klocków suszenia klocków LEGO® oraz mycia i suszenia okularów 3D firmy Kooptech-Bio
- Po przeprowadzeniu testów firma Kooptech-Bio wybrała głowice pompy 313 firmy Watson-Marlow ze względu na ich precyzję, niezawodność, łatwość obsługi, trwałość i estetykę
- Głowice perystaltyczne 313 dozują skoncentrowany detergent i środek nabłyszczający
Pompy Watson-Marlow OEM 313 dozują precyzyjne ilości koncentratów myjących
Kooptech-Bio to wieloletni twórca i producent kompletnych linii montażowych dla przemysłu samochodowego. Dziesiątki linii zaprojektowanych i wyprodukowanych przez Kooptech-Bio pracują między innymi dla takich marek, jak Mercedes, Audi, BMW, Fiat, VW, Ford i wielu innych. „Lata doświadczeń we współpracy z niezwykle wymagającymi klientami z branży Automotive nauczyły nas, że najlepsze produkty o wysokiej kulturze technicznej muszą być tworzone z materiałów i komponentów najwyższej jakości” – mówi Waldemar Rogujski, założyciel i prezes firmy Kooptech-Bio.
Od 15 lat Kooptech-Bio projektuje i produkuje specjalistyczne urządzenia myjące. Są one sprzedawane w 42 krajach na wszystkich kontynentach dla takich odbiorców jak IMAX, Dolby, National Geographic, Coca-Cola, Boeing, Airbus i wielu innych. „Doświadczenia zdobyte w branży motoryzacyjnej pozwoliły nam zaprojektować i uruchomić produkcję urządzeń do mycia i suszenia okularów 3D używanych w kinach, parkach rozrywki i muzeach. To był pierwszy taki produkt na świecie i do dziś jesteśmy największym producentem tego typu rozwiązań” – tłumaczy prezes Rogujski.
Najnowszym produktem Kooptech-Bio jest urządzenie do mycia i szybkiego suszenia w niskiej temperaturze klocków LEGO. Zdaniem Waldemara Rogujskiego, „to pierwsze takie urządzenie na świecie, dedykowane dla dużych odbiorców. Jednym z jego pierwszych użytkowników jest LEGOLAND w Korei Południowej, ale kierujemy je także do licznych firm zajmujących się obrotem używanymi klockami LEGO. To ogromny i ciągle rosnący rynek”.
Dozowanie koncentratów myjących
W procesach mycia, poza samymi urządzeniami, najważniejsze są odpowiednie roztwory myjące. Właściwe ich przygotowanie jest kluczowe dla skuteczności mycia. Podzespołem odpowiedzialnym za przygotowanie tych roztworów są głowice pomp perystaltycznych Watson-Marlow OEM 313, które dozują koncentraty niezbędne do ich sporządzenia w precyzyjnie określonych ilościach.
W urządzeniach do mycia okularów 3D oraz urządzeniach do mycia klocków LEGO:
- Dozowanie koncentratów myjących nie jest oddzielnie kontrolowane, zatem niezawodność pracy i powtarzalność dozowania mają krytyczne znaczenie.
- Pomy perystaltyczne wymagają okresowej wymiany wężyków roboczych. Dzięki łatwości wykonania tej czynności w głowicach perystaltycznych Watson-Marlow, klient może ją wykonać we własnym zakresie. Brak konieczności wzywania serwisu czy zatrudniania specjalisty oznacza dla użytkownika nie tylko większy komfort, ale też znacznie niższe koszty i krótsze przestoje konserwacyjne.
- Trwałość głowic pomp jest kolejnym ważnym kryterium. Urządzenia myjące często pracują po kilkanaście godzin na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Ewentualna wymiana zużytej pompy musiałaby zostać wykonana przez serwis, co stanowiłoby kolejne koszty i problem dla użytkownika. Dzięki wysokiej trwałości głowic Watson-Marlow, można je wymieniać znacznie rzadziej, niż inne typy pomp.
- Estetyka pomp wprawdzie nie wpływa na funkcjonowanie urządzeń, również jest jednak bardzo ważna. Estetyka wykonania urządzenia świadczy o dbałości producenta o własny produkt i jest widocznym świadectwem jego jakości. A ponieważ w urządzeniach myjących pompy są montowane w widocznym miejscu, ich estetyka wpływa na wizerunek całego produktu.
Opracowanie urządzeń myjących Kooptech-Bio wymagało ogromnej liczby testów, także w zakresie doboru komponentów. Ze względu na ich kluczową rolę, szczególną uwagę poświęcono pompom dozującym koncentraty myjące. Podczas testów, a nawet w pierwszych urządzeniach produkowanych seryjnie, używane były pomy różnych firm. Jednak po wielu próbach oraz po analizie problemów występujących u użytkowników, to głowice pomp Watson-Marlow OEM 313 okazały się absolutnie najlepsze i jako jedyne spełniały stawiane im wymagania:
- Niezawodność pracy i powtarzalność dozowania,
- Łatwość serwisowania,
- Trwałość konstrukcji,
- Estetyka wykonania.
„Produkty Kooptech-Bio cieszą się uznaniem, a ich jakość spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających światowych odbiorców. To między innym także wynik współpracy ze sprawdzonymi dostawcami i używania komponentów o najwyższej i powtarzalnej jakości” – podsumował Waldemar Rogujski.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.