Głowice pomp Watson-Marlow w Kooptech-Bio
Solski Communications
p. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
jstozek|solskipr.pl| |jstozek|solskipr.pl
+48602151589
www.solskipr.pl
- Głowice perystaltyczne OEM firmy Watson-Marlow są używane w zautomatyzowanych systemach do mycia i suszenia klocków suszenia klocków LEGO® oraz mycia i suszenia okularów 3D firmy Kooptech-Bio
- Po przeprowadzeniu testów firma Kooptech-Bio wybrała głowice pompy 313 firmy Watson-Marlow ze względu na ich precyzję, niezawodność, łatwość obsługi, trwałość i estetykę
- Głowice perystaltyczne 313 dozują skoncentrowany detergent i środek nabłyszczający
Pompy Watson-Marlow OEM 313 dozują precyzyjne ilości koncentratów myjących
Kooptech-Bio to wieloletni twórca i producent kompletnych linii montażowych dla przemysłu samochodowego. Dziesiątki linii zaprojektowanych i wyprodukowanych przez Kooptech-Bio pracują między innymi dla takich marek, jak Mercedes, Audi, BMW, Fiat, VW, Ford i wielu innych. „Lata doświadczeń we współpracy z niezwykle wymagającymi klientami z branży Automotive nauczyły nas, że najlepsze produkty o wysokiej kulturze technicznej muszą być tworzone z materiałów i komponentów najwyższej jakości” – mówi Waldemar Rogujski, założyciel i prezes firmy Kooptech-Bio.
Od 15 lat Kooptech-Bio projektuje i produkuje specjalistyczne urządzenia myjące. Są one sprzedawane w 42 krajach na wszystkich kontynentach dla takich odbiorców jak IMAX, Dolby, National Geographic, Coca-Cola, Boeing, Airbus i wielu innych. „Doświadczenia zdobyte w branży motoryzacyjnej pozwoliły nam zaprojektować i uruchomić produkcję urządzeń do mycia i suszenia okularów 3D używanych w kinach, parkach rozrywki i muzeach. To był pierwszy taki produkt na świecie i do dziś jesteśmy największym producentem tego typu rozwiązań” – tłumaczy prezes Rogujski.
Najnowszym produktem Kooptech-Bio jest urządzenie do mycia i szybkiego suszenia w niskiej temperaturze klocków LEGO. Zdaniem Waldemara Rogujskiego, „to pierwsze takie urządzenie na świecie, dedykowane dla dużych odbiorców. Jednym z jego pierwszych użytkowników jest LEGOLAND w Korei Południowej, ale kierujemy je także do licznych firm zajmujących się obrotem używanymi klockami LEGO. To ogromny i ciągle rosnący rynek”.
Dozowanie koncentratów myjących
W procesach mycia, poza samymi urządzeniami, najważniejsze są odpowiednie roztwory myjące. Właściwe ich przygotowanie jest kluczowe dla skuteczności mycia. Podzespołem odpowiedzialnym za przygotowanie tych roztworów są głowice pomp perystaltycznych Watson-Marlow OEM 313, które dozują koncentraty niezbędne do ich sporządzenia w precyzyjnie określonych ilościach.
W urządzeniach do mycia okularów 3D oraz urządzeniach do mycia klocków LEGO:
- Dozowanie koncentratów myjących nie jest oddzielnie kontrolowane, zatem niezawodność pracy i powtarzalność dozowania mają krytyczne znaczenie.
- Pomy perystaltyczne wymagają okresowej wymiany wężyków roboczych. Dzięki łatwości wykonania tej czynności w głowicach perystaltycznych Watson-Marlow, klient może ją wykonać we własnym zakresie. Brak konieczności wzywania serwisu czy zatrudniania specjalisty oznacza dla użytkownika nie tylko większy komfort, ale też znacznie niższe koszty i krótsze przestoje konserwacyjne.
- Trwałość głowic pomp jest kolejnym ważnym kryterium. Urządzenia myjące często pracują po kilkanaście godzin na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Ewentualna wymiana zużytej pompy musiałaby zostać wykonana przez serwis, co stanowiłoby kolejne koszty i problem dla użytkownika. Dzięki wysokiej trwałości głowic Watson-Marlow, można je wymieniać znacznie rzadziej, niż inne typy pomp.
- Estetyka pomp wprawdzie nie wpływa na funkcjonowanie urządzeń, również jest jednak bardzo ważna. Estetyka wykonania urządzenia świadczy o dbałości producenta o własny produkt i jest widocznym świadectwem jego jakości. A ponieważ w urządzeniach myjących pompy są montowane w widocznym miejscu, ich estetyka wpływa na wizerunek całego produktu.
Opracowanie urządzeń myjących Kooptech-Bio wymagało ogromnej liczby testów, także w zakresie doboru komponentów. Ze względu na ich kluczową rolę, szczególną uwagę poświęcono pompom dozującym koncentraty myjące. Podczas testów, a nawet w pierwszych urządzeniach produkowanych seryjnie, używane były pomy różnych firm. Jednak po wielu próbach oraz po analizie problemów występujących u użytkowników, to głowice pomp Watson-Marlow OEM 313 okazały się absolutnie najlepsze i jako jedyne spełniały stawiane im wymagania:
- Niezawodność pracy i powtarzalność dozowania,
- Łatwość serwisowania,
- Trwałość konstrukcji,
- Estetyka wykonania.
„Produkty Kooptech-Bio cieszą się uznaniem, a ich jakość spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających światowych odbiorców. To między innym także wynik współpracy ze sprawdzonymi dostawcami i używania komponentów o najwyższej i powtarzalnej jakości” – podsumował Waldemar Rogujski.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.