Komunikaty PR

Głowice pomp Watson-Marlow w ​Kooptech-Bio

2024-06-18  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jan Stożek
Solski Communications

p. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
jstozek|solskipr.pl| |jstozek|solskipr.pl
+48602151589
www.solskipr.pl
  • Głowice perystaltyczne OEM firmy Watson-Marlow są używane w zautomatyzowanych systemach do mycia i suszenia klocków suszenia klocków LEGO® oraz mycia i suszenia okularów 3D firmy Kooptech-Bio
  • Po przeprowadzeniu testów firma Kooptech-Bio wybrała głowice pompy 313 firmy Watson-Marlow ze względu na ich precyzję, niezawodność, łatwość obsługi, trwałość i estetykę
  • Głowice perystaltyczne 313 dozują skoncentrowany detergent i środek nabłyszczający

 

Pompy Watson-Marlow OEM 313 dozują precyzyjne ilości koncentratów myjących

Kooptech-Bio to wieloletni twórca i producent kompletnych linii montażowych dla przemysłu samochodowego. Dziesiątki linii zaprojektowanych i wyprodukowanych przez Kooptech-Bio pracują między innymi dla takich marek, jak Mercedes, Audi, BMW, Fiat, VW, Ford i wielu innych. „Lata doświadczeń we współpracy z niezwykle wymagającymi klientami z branży Automotive nauczyły nas, że najlepsze produkty o wysokiej kulturze technicznej muszą być tworzone z materiałów i komponentów najwyższej jakości” – mówi Waldemar Rogujski, założyciel i prezes firmy Kooptech-Bio.

Od 15 lat Kooptech-Bio projektuje i produkuje specjalistyczne urządzenia myjące. Są one sprzedawane w 42 krajach na wszystkich kontynentach dla takich odbiorców jak IMAX, Dolby, National Geographic, Coca-Cola, Boeing, Airbus i wielu innych. „Doświadczenia zdobyte w branży motoryzacyjnej pozwoliły nam zaprojektować i uruchomić produkcję urządzeń do mycia i suszenia okularów 3D używanych w kinach, parkach rozrywki i muzeach. To był pierwszy taki produkt na świecie i do dziś jesteśmy największym producentem tego typu rozwiązań” – tłumaczy prezes Rogujski.

Najnowszym produktem Kooptech-Bio jest urządzenie do mycia i szybkiego suszenia w niskiej temperaturze klocków LEGO. Zdaniem Waldemara Rogujskiego, „to pierwsze takie urządzenie na świecie, dedykowane dla dużych odbiorców. Jednym z jego pierwszych użytkowników jest LEGOLAND w Korei Południowej, ale kierujemy je także do licznych firm zajmujących się obrotem używanymi klockami LEGO. To ogromny i ciągle rosnący rynek”.

Dozowanie koncentratów myjących

W procesach mycia, poza samymi urządzeniami, najważniejsze są odpowiednie roztwory myjące. Właściwe ich przygotowanie jest kluczowe dla skuteczności mycia. Podzespołem odpowiedzialnym za przygotowanie tych roztworów są głowice pomp perystaltycznych Watson-Marlow OEM 313, które dozują koncentraty niezbędne do ich sporządzenia w precyzyjnie określonych ilościach.

W urządzeniach do mycia okularów 3D oraz urządzeniach do mycia klocków LEGO:

  • Dozowanie koncentratów myjących nie jest oddzielnie kontrolowane, zatem niezawodność pracy i powtarzalność dozowania mają krytyczne znaczenie.
  • Pomy perystaltyczne wymagają okresowej wymiany wężyków roboczych. Dzięki łatwości wykonania tej czynności w głowicach perystaltycznych Watson-Marlow, klient może ją wykonać we własnym zakresie. Brak konieczności wzywania serwisu czy zatrudniania specjalisty oznacza dla użytkownika nie tylko większy komfort, ale też znacznie niższe koszty i krótsze przestoje konserwacyjne.
  • Trwałość głowic pomp jest kolejnym ważnym kryterium. Urządzenia myjące często pracują po kilkanaście godzin na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Ewentualna wymiana zużytej pompy musiałaby zostać wykonana przez serwis, co stanowiłoby kolejne koszty i problem dla użytkownika. Dzięki wysokiej trwałości głowic Watson-Marlow, można je wymieniać znacznie rzadziej, niż inne typy pomp.
  • Estetyka pomp wprawdzie nie wpływa na funkcjonowanie urządzeń, również jest jednak bardzo ważna. Estetyka wykonania urządzenia świadczy o dbałości producenta o własny produkt i jest widocznym świadectwem jego jakości. A ponieważ w urządzeniach myjących pompy są montowane w widocznym miejscu, ich estetyka wpływa na wizerunek całego produktu.

Opracowanie urządzeń myjących Kooptech-Bio wymagało ogromnej liczby testów, także w zakresie doboru komponentów. Ze względu na ich kluczową rolę, szczególną uwagę poświęcono pompom dozującym koncentraty myjące. Podczas testów, a nawet w pierwszych urządzeniach produkowanych seryjnie, używane były pomy różnych firm. Jednak po wielu próbach oraz po analizie problemów występujących u użytkowników, to głowice pomp Watson-Marlow OEM 313 okazały się absolutnie najlepsze i jako jedyne spełniały stawiane im wymagania:

  • Niezawodność pracy i powtarzalność dozowania,
  • Łatwość serwisowania,
  • Trwałość konstrukcji,
  • Estetyka wykonania.

 

„Produkty Kooptech-Bio cieszą się uznaniem, a ich jakość spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających światowych odbiorców. To między innym także wynik współpracy ze sprawdzonymi dostawcami i używania komponentów o najwyższej i powtarzalnej jakości” – podsumował Waldemar Rogujski.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Solski Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Sztuczna inteligencja w nowoczesnej produkcji: planowanie zadań produkcyjnych Biuro prasowe
2024-06-26 | 11:15

Sztuczna inteligencja w nowoczesnej produkcji: planowanie zadań produkcyjnych

Kluczową informacją dla decydentów w obszarze zarządzania produkcją jest stopień przestrzegania norm produkcyjnych oraz tempo realizacji prac. Normy produkcyjne stanowią fundament dla
Przemysł POL-MAK powiększa swój zakład w Iławie. Rozbudowę realizuje WPIP Construction
2024-06-20 | 10:30

POL-MAK powiększa swój zakład w Iławie. Rozbudowę realizuje WPIP Construction

Grupa POL-MAK, jeden z największych europejskich producentów ozdobnych artykułów papierniczych, powiększa swój zakład w Iławie. W ramach inwestycji rozbudowana zostanie
Przemysł RAFAMET: Zmiany w zarządzie i plany na przyszłość
2024-06-12 | 15:00

RAFAMET: Zmiany w zarządzie i plany na przyszłość

- Sposób odwołanie prezesa zarządu wynika z przyjętych procedur obowiązujących w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, do których należy RAFAMET S.A.. Informacja o

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Unijne przepisy przyspieszają zieloną transformację branży kosmetycznej. Zielony Ład może zmniejszyć konkurencyjność europejskich producentów

Konsumenci przy zakupie kosmetyków zwraca większą uwagę na kwestie ekologiczne. Dla 65 proc. istotne znaczenie mają naturalne, organiczne składniki. Coraz więcej wagi przywiązują do kwestii ekologicznych opakowań – 74 proc. kupujących kosmetyki i leki wskazało, że jest to dla nich ważne lub bardzo ważne – wynika z badania EKObarometr. Za zmianami nawyków konsumentów idą więc zmiany w przemyśle, napędzane również nowymi regulacjami unijnymi w obszarze Zielonego Ładu. Dla branży oznacza to jednak duże wyzwanie inwestycyjne, również pod kątem jej konkurencyjności na arenie międzynarodowej.

Handel

Sztuczna inteligencja ma coraz więcej zastosowań w internetowym handlu. Teraz e-sklepy muszą się przygotować do wdrożenia nowych regulacji

Sztuczna inteligencja to jeden z głównych trendów, które będą kształtować w najbliższym czasie rozwój e-commerce. Według ekspertów IdoSell w 2024 roku AI na dobre rozgości się w tej branży, stwarzając nowe możliwości m.in. w dotarciu do konsumentów, personalizacji oferty czy zautomatyzowanej obsłudze klientów. Na wdrażanie tego typu rozwiązań w e-commerce wpłynie przyjęty w marcu br. unijny akt w sprawie sztucznej inteligencji, który zacznie w pełni obowiązywać za dwa lata. – Branża e-commerce bardzo intensywnie przyglądała się temu procesowi legislacyjnemu i czekała na ostateczny kształt tych przepisów, żeby wiedzieć, jak się do nich przygotować. Teraz te procesy wdrożeniowe będą się rozpoczynać – mówi Witold Chomiczewski, pełnomocnik Izby Gospodarki Elektronicznej ds. legislacji.

Problemy społeczne

Zbliża się tsunami problemu otyłości i związanych z nią powikłań. Bez zmiany w podejściu do tej choroby trudno mówić o skutecznej walce

Wypracowanie ścieżki postępowania z pacjentem zmagającym się z chorobą otyłościową, edukacja zdrowotna czy walka ze stygmatyzacją, również w gabinetach lekarskich. Na te potrzeby zwracają szczególną uwagę eksperci ochrony zdrowia, mówiąc o  nadwadze i otyłości. Są też zgodni co do tego, że jeśli nie zatrzymamy narastającego problemu i nie wdrożymy konkretnej strategii walki z otyłością, to gabinety lekarskie już za kilka lat zmierzą się z rosnącą rzeszą coraz młodszych pacjentów z poważnymi powikłaniami zdrowotnymi. Wśród nich do tych najgroźniejszych zalicza się cukrzycę typu 2 czy choroby serca.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.