Grupa Azoty Compounding stawia na nowoczesne rozwiązania w procesie planowania

Joanna Herrmann
EQ System sp. z o.o.
ul. św. Antoniego 50
41-303 Dąbrowa Górnicza
kontakt|eqsystem.pl| |kontakt|eqsystem.pl
+48 324207420
www.eqsystem.pl
Grupa Azoty Compounding Sp. z o.o., spółka wchodząca w skład Grupy Azoty S.A., z sukcesem zakończyła proces wdrożenia zaawansowanego oprogramowania do planowania i harmonogramowania produkcji – ASPROVA APS oraz systemu XPRIMER.MES do monitorowania i ewidencjonowania produkcji. Zaimplementowanie obu systemów do zarządzania produkcją w spółce jest kolejnym krokiem w konsekwentnie realizowanej strategii udoskonalania procesów, jednocześnie zwiększając potencjał produkcyjny.
Za wyborem systemu ASPROVA APS przemawiała łatwość odzwierciedlenia specyfiki przedsiębiorstwa oraz możliwość samodzielnej modyfikacji parametrów i budowania symulacji typu what-if (narzędzia symulacyjne pozwalające na tworzenie wielu wariantów rozwoju sytuacji i badanie ich efektów). Z kolei system XPRIMER.MES, będący częścią autorskiej platformy XPRIMER firmy eq system, pozwala sprawnie monitorować przebieg procesów produkcyjnych, stany i czasy pracy zasobów produkcyjnych oraz postęp realizacji zleceń. Wdrożenie zaawansowanych systemów APS i MES potwierdza pozycję Grupy Azoty Compounding jako lidera branży tworzyw sztucznych w dziedzinie innowacji i wdrażania nowych technologii informatycznych.
„Przeprowadzony przez spółkę proces cyfryzacji procesów planowania i ewidencji produkcji gwarantuje wysoką wiarygodność informacji przekazywanych do klienta oraz pozwala na bardziej precyzyjne rozliczanie kosztów oraz zarządzanie zasobami produkcyjnymi” - podkreśla Dariusz Cholewa, Prezes Zarządu Grupa Azoty Compounding.
W ramach misji zrównoważonego rozwoju, Grupa Azoty Compounding systematycznie realizuje projekty, mające na celu minimalizację ilości produktów ubocznych w procesach produkcyjnych. W 2023 roku spółka wprowadziła nową linię produktów, Tarnoprop PIR, Tarnamid® PIR opartą na modyfikowanych odmianach polipropylenu oraz poliamidu 6, zawierających minimum 30% materiałów z recyklingu. Dzięki temu nie tylko zmniejszono ilość odpadów, lecz także uzyskuje się wysokiej jakości produkt, który wykorzystywany jest m.in. w branży automotive, czy stadionowej.
„Dla nas zrównoważony rozwój to nie tylko obowiązek, to nasza misja. Działamy odpowiedzialnie i z dbałością o naszą planetę. Każdy krok w kierunku minimalizacji wpływu na środowisko to nasza inwestycja w przyszłość" - dodaje Dariusz Cholewa.
Grupa Azoty Compounding nie tylko wdraża innowacyjne rozwiązania, ale również udowadnia, że rozwój to nie tylko słowa, lecz realne działania. Obecnie trwają prace nad wdrożeniem systemu XPRIMER.CMMS do cyfryzacji procesów zarządzania utrzymaniem ruchu. Wprowadzając nowe technologie, Grupa Azoty Compounding stawia się w rzędzie pionierów, inspirując innych do podejmowania podobnych inicjatyw.
O Grupie Azoty Compounding Sp. z o.o.:
Grupa Azoty Compounding Sp. z o.o. to dynamicznie rozwijająca się firma z Grupy Kapitałowej Grupa Azoty S.A., działająca w branży tworzyw sztucznych. Misją Grupy Azoty Compounding jest wytwarzanie produktów najwyższej jakości, opartych na nowoczesnych technologiach, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego.

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.