Komunikaty PR

Kontrola wizyjna mrożonych ryb z dokładnością do 100%

2024-05-14  |  10:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

WARSZAWA, Polska, 29 kwietnia 2024 r. – Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiających przedsiębiorstwom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, ogłosił, że technologia AltiZ z precyzyjnym czujnikiem do skanowania przestrzennego umożliwia firmom z przemysłu rybnego i przetwórczego osiągnąć blisko 100% skuteczność kontroli wizyjnej na liniach produkcyjnych.

Grupo Alava, zarejestrowany sprzedawca i dystrybutor automatyki przemysłowej firmy Zebra Technologies, podjął współpracę z firmą Marexi, dostawcą rozwiązań do kontroli wizyjnej dla przemysłu rybnego i przetwórczego. Celem obu firm było unowocześnienie szybkiego i wydajnego systemu do klasyfikacji i sortowania tuńczyka opatentowanego pod nazwą TUNASCAN®.

TUNASCAN® od Marexi może z niemal stuprocentową dokładnością sortować do 20 ton mrożonego tuńczyka na godzinę klasyfikując ryby zgodnie z zaprogramowanymi parametrami takimi jak gatunek, wielkość i jakość. System wykorzystuje w tym celu czujniki do skanowania przestrzennego od Zebra Technologies oparte na zaawansowanych algorytmach, które umożliwiają gromadzenie i przetwarzanie danych o fizycznych cechach obiektów.

„Jeden z zainstalowanych przez nas systemów TUNASCAN® pracuje do 20 godzin na dobę, sześć dni w tygodniu i nie wymaga prawie żadnej konserwacji” – powiedział Pau Sánchez Carratalá, inżynier ds. kontroli wizyjnej i robotyki w Marexi. – „Dzięki czujnikom do skanowania 3D firmy Zebra nasi klienci otrzymali do dyspozycji zmodernizowany system umożliwiający kontrolę wizyjną z niemal stuprocentową dokładnością”.

Mając świadomość, jak trudno jest wykonać prawidłową klasyfikację wizualną mrożonych ryb, specjaliści z Marexi rozpoczęli projekt modernizacji własnych systemów kontroli wizyjnej. W przeszłości firma zbierała dane 3D za pomocą oddzielnych kamer i laserów, ale w wyniku współpracy podjętej z Grupo Alava, elementy te znalazły się w jednym czujniku do skanowania przestrzennego firmy Zebra. W efekcie powstało bardziej niezawodne i łatwiejsze w kalibracji urządzenie. 

„Wybraliśmy czujniki 3D marki Zebra Technologies, ponieważ szukaliśmy niezwodnego narzędzia, które umożliwi nam skanowanie obiektów poruszających się z dużą prędkością po linii produkcyjnej, a następnie generowanie chmury punktów” – powiedział Sánchez Carratalá. – „Ponadto system dobrze radzi sobie z problemami wynikającymi z obecności szumów i zanieczyszczeń w chmurach punktów. Skaner 3D zaprojektowany przez Zebra Technologies został wyposażony w dwie kamery i laser, dając tym samym możliwości, które były dotąd nieosiągalne dla zwykłych czujników do skanowania przestrzennego. Powstały system charakteryzuje się zatem wysoką dokładnością odwzorowania modeli, którą chcieliśmy dostarczyć naszym klientom”.

Proces sortowania rozpoczyna się, kiedy zamrożony tuńczyk przechodzi przez sekcję skanowania TUNASCAN® wyposażoną w dwa skanujące czujniki 3D. Wiązki laserowe mapują sylwetkę ryby, a algorytmy wbudowane w czujniki generują chmurę punktów, czyli cyfrowy model 3D zeskanowanego tuńczyka. Ponadto stosowane algorytmy wyłapują wszelkie nieprawidłowości, zapewniając tym samym większą kontrolę i wykreowanie dokładniejszych modeli. Algorytmy uczenia maszynowego klasyfikują każdego tuńczyka na podstawie wygenerowanej chmury punktów i przypisanej mu wagi, a następnie wysyłają dane do systemu sortowania, który po ich przetworzeniu sortuje ryby do odpowiednich pojemników.

„Nowoczesne i wydajne rozwiązania do kontroli wizyjnej wykorzystujące widzenie maszynowe i sensory 3D pomagają producentom zarówno świeżej, jak i mrożonej żywności zwiększyć dokładność kontroli i klasyfikacji na linii produkcyjnej” – powiedział Luca Gallo, manager ds. systemów wizyjnych w regionie EMEA, Zebra Technologies. – „Współpraca z zaufanym partnerem, oferującym odpowiedni sprzęt i oprogramowanie sprawia, że dużo łatwiej jest osiągnąć zakładane cele.” 

Firma Marexi pracowała również nad innymi projektami korzystającymi z czujników do skanowania przestrzennego firmy Zebra oraz biblioteki obrazowania Aurora Imaging Library wspierającej algorytmy głębokiego uczenia w prawidłowej identyfikacji, liczeniu, a także ocenie występowania infekcji w próbkach ryb.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP” Biuro prasowe
2024-07-15 | 14:35

Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”

Andrzej Wiśniowski, założyciel i właściciel firmy WIŚNIOWSKI, został uhonorowany prestiżową nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”. Statuetka, przyznana przez
Przemysł Pierwszy seryjnie produkowany AGV STILL z IFOY 2024
2024-07-11 | 11:15

Pierwszy seryjnie produkowany AGV STILL z IFOY 2024

Pierwszy seryjnie produkowany, automatyczny podnośnikowy wózek widłowy STILL EXV iGo zyskał uznanie jurorów i otrzymał nagrodę IFOY 2024 w kategorii robotów
Przemysł Contec powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej
2024-07-03 | 13:55

Contec powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej

Contec S.A. powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej     Contec, Spółka specjalizująca się w przetwarzaniu opon samochodowych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.