Kto poprowadzi zieloną przyszłość? Poznaj finalistów Diamentów Zielonego Przemys
Już 22 października, w Starej Zajezdni Kraków!
Konferencja Green Industry Summit to kluczowe wydarzenie dla branży, która stawia na zrównoważony rozwój i nowoczesne technologie. W jednym miejscu spotkają się liderzy, innowatorzy i eksperci, by dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem na temat najnowszych rozwiązań w przemyśle. Program wydarzenia obejmuje panele dyskusyjne, prezentacje oraz networking.
Swoją obecność potwierdzili także przedstawiciele firm tj.: Tauron, Impel, Ekovoltis, Nordkalk, Alventa, KFA Armatura, BASF, BCP Polska, CRIF, Dassault Systemes, EMKA, FAKRO, Grupa PGD, HOPI Poland, Layher, PIKA, Rekopol, Röhlig Suus Logistics, SEEN Technologie, SmartLunch.
Kulminacyjnym punktem programu będzie wieczorna gala wręczenia nagród Diamentów Zielonego Przemysłu, która uhonoruje firmy wyróżniające się w obszarze zielonych inicjatyw.
W gronie finalistów Diamentów Zielonego Przemysłu znaleźli się liderzy w 9 różnych kategoriach konkursowych. Te prestiżowe nagrody przyznane zostaną m.in. w takich obszarach jak zielona technologia, zrównoważona produkcja, logistyka, budownictwo przemysłowe, czy finansowanie zielonych projektów.
Finaliści Diamentów Zielonego Przemysłu w wybranych kategoriach:
- Lider Zielonej Technologii: DBR77, Elemental Group, Emerson, Grupa Transition Technologies
- Lider Zielonego Budownictwa Przemysłowego: MIRBUD S.A., Mostostal Kraków S.A., Mostostal Puławy S.A., WARBUD S.A.
- Lider Zrównoważonej Logistyki: Hegelmann Group, Raben Group, ROHLIG SUUS Logistics
- Lider Zrównoważonej Produkcji: Dyckerhoff Polska, Goodvalley, Henkel, NSG Group, Szynaka Meble, VELUX, FAKRO
- Lider Zielonej Energii: Dalkia Polska, ekovoltis, OX2, SOLARTECH, Grupa TAURON
- Lider Zielonego Finansowania: BNP Paribas, mBank S.A., Bank Pekao S.A., PKO Bank Polski
- Zrównoważona Fabryka Roku: Bosch Polska, Mercedes-Benz Manufacturing Poland, PepsiCo, Siemens
Jak zagłosowała Kapituła Konkursowa i kto zostanie laureatem w każdej z kategorii, dowiemy się już 22 października podczas uroczystej gali Diamentów Zielonego Przemysłu. To wyjątkowe wydarzenie, na którym nie może Cię zabraknąć! Przygotuj się na niezapomniany wieczór, pełen inspirujących historii sukcesu i innowacji w zielonym przemyśle. Więcej informacji o konferencji i gali znajdziesz tutaj.
Źródło informacji: Executive Club

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.