Kto poprowadzi zieloną przyszłość? Poznaj finalistów Diamentów Zielonego Przemys
Już 22 października, w Starej Zajezdni Kraków!
Konferencja Green Industry Summit to kluczowe wydarzenie dla branży, która stawia na zrównoważony rozwój i nowoczesne technologie. W jednym miejscu spotkają się liderzy, innowatorzy i eksperci, by dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem na temat najnowszych rozwiązań w przemyśle. Program wydarzenia obejmuje panele dyskusyjne, prezentacje oraz networking.
Swoją obecność potwierdzili także przedstawiciele firm tj.: Tauron, Impel, Ekovoltis, Nordkalk, Alventa, KFA Armatura, BASF, BCP Polska, CRIF, Dassault Systemes, EMKA, FAKRO, Grupa PGD, HOPI Poland, Layher, PIKA, Rekopol, Röhlig Suus Logistics, SEEN Technologie, SmartLunch.
Kulminacyjnym punktem programu będzie wieczorna gala wręczenia nagród Diamentów Zielonego Przemysłu, która uhonoruje firmy wyróżniające się w obszarze zielonych inicjatyw.
W gronie finalistów Diamentów Zielonego Przemysłu znaleźli się liderzy w 9 różnych kategoriach konkursowych. Te prestiżowe nagrody przyznane zostaną m.in. w takich obszarach jak zielona technologia, zrównoważona produkcja, logistyka, budownictwo przemysłowe, czy finansowanie zielonych projektów.
Finaliści Diamentów Zielonego Przemysłu w wybranych kategoriach:
- Lider Zielonej Technologii: DBR77, Elemental Group, Emerson, Grupa Transition Technologies
- Lider Zielonego Budownictwa Przemysłowego: MIRBUD S.A., Mostostal Kraków S.A., Mostostal Puławy S.A., WARBUD S.A.
- Lider Zrównoważonej Logistyki: Hegelmann Group, Raben Group, ROHLIG SUUS Logistics
- Lider Zrównoważonej Produkcji: Dyckerhoff Polska, Goodvalley, Henkel, NSG Group, Szynaka Meble, VELUX, FAKRO
- Lider Zielonej Energii: Dalkia Polska, ekovoltis, OX2, SOLARTECH, Grupa TAURON
- Lider Zielonego Finansowania: BNP Paribas, mBank S.A., Bank Pekao S.A., PKO Bank Polski
- Zrównoważona Fabryka Roku: Bosch Polska, Mercedes-Benz Manufacturing Poland, PepsiCo, Siemens
Jak zagłosowała Kapituła Konkursowa i kto zostanie laureatem w każdej z kategorii, dowiemy się już 22 października podczas uroczystej gali Diamentów Zielonego Przemysłu. To wyjątkowe wydarzenie, na którym nie może Cię zabraknąć! Przygotuj się na niezapomniany wieczór, pełen inspirujących historii sukcesu i innowacji w zielonym przemyśle. Więcej informacji o konferencji i gali znajdziesz tutaj.
Źródło informacji: Executive Club
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.