Komunikaty PR

Liderzy branży produkcyjnej planują rozbudowę ekosystemów łańcucha dostaw

2024-12-11  |  09:20
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

WARSZAWA, Polska – 11 grudnia 2024 – Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiających firmom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, informuje, że 28% liderów branży produkcyjnej planuje przeniesienie, aktualizację, repatriację lub relokację produkcji, a do 2029 roku odsetek ten wzrośnie do 46%. Jednocześnie przewiduje się, że przemysł w Europie czeka wprowadzenie taryf celnych, które mogą wpłynąć na ich budżety oraz zdolność do eksportu towarów. 

Dodatkowo region EMEA zmaga się z licznymi konfliktami oraz agresywną polityką zagranicznych rynków w zakresie technologii produkcji i eksportu produktów. Te czynniki wyjaśniają, dlaczego 31% firm już teraz, a 51% do 2029 roku planuje zwiększyć liczbę partnerów dla swoich łańcuchów dostaw. 

Raport In Pursuit of Excellence firmy Zebra Technologies pokazuje też, że 82% członków zarządów nie nadąża za tempem innowacji technologicznych. Największymi wyzwaniami są dla nich podniesienie mocy produkcyjnych przy zachowaniu wysokiej elastyczności, a także wzmocnienie konkurencyjności oraz ograniczenie budżetów operacyjnych i budżetów na wyposażenie obiektów. 

„Dziesiątki tysięcy zwolnień i zamknięć fabryk zmusza liderów branży produkcyjnej do reakcji na tę kryzysową sytuację społeczno-ekonomiczną. Wymusza na nich również podejmowanie trudnych decyzji w sprawach łańcuchów dostaw i zasobów ludzkich w firmach” – powiedział Stephan Pottel, Manufacturing Practice Lead regionu EMEA w Zebra Technologies. – „W obliczu wahań popytu i spowolnienia produkcji, prawie połowa (48%) firm potrzebuje elastycznej skalowalności automatyzacji linii produkcyjnych, a 39% zamierza zmniejszyć wydatki na operacje i wyposażenie obiektów. W związku z przekształceniami zespołów pracowniczych, w średnio- i długoterminowej perspektywie niezbędna będzie zmiana procesów operacyjnych na bardziej zrównoważone, zautomatyzowane i wspierane przez odpowiednie narzędzia technologiczne”. 

Pottel podkreśla, że liderzy branży produkcyjnej są świadomi roli technologii w podnoszeniu poziomu automatyzacji. Zarówno zarządy firm, jak i zespoły technologiczne czy operacyjne zdają sobie sprawę z możliwości, jakie dają platformy IoT, AI wykorzystywany w kontroli jakości i predykcyjnego utrzymania ruchu, analityka danych oraz generatywna sztuczna inteligencja (GenAI) i duże modele językowe (LLM). 

Z raportu wynika, że w ciągu najbliższych pięciu lat osoby na stanowiskach decyzyjnych planują zautomatyzować procesy poprzez wdrożenie uczenia głębokiego (63%) i uczenia maszynowego (64%). Tymczasem LLM (64%) i wspierane przez AI przepływy pracy (59%) będą wykorzystywane do optymalizacji procesów podejmowania decyzji. 

“89% respondentów uważa jednak, że projekty cyfryzacji są kosztowne, wymagają czasu i dużego zaangażowania pracowników. 35% z nich podkreśla, że wyzwaniem jest mierzenie i uzasadnianie zwrotu z inwestycji w nie” – powiedział Pottel. – „Należy to potraktować jako priorytetowy problem, który może zostać rozwiązany poprzez wdrożenie lepszych strategii, a także odpowiednie wsparcie ze strony kadry zarządzającej, technologii i partnerów. Pomimo trudnej sytuacji na rynku, w kwestiach poprawy jakości produkcji, bezpieczeństwa i zgodności z normami nie ma miejsca na kompromisy. Inteligentna automatyzacja jest konieczna do ulepszania procesów operacyjnych, wydajności i siły roboczej”. 

Producenci z branży motoryzacyjnej, piekarniczej i spożywczej, metalowej oraz produkcji komponentów, którzy myślą przyszłościowo, wykorzystują nowe technologie w swoich zakładach. Dzięki systemom wizyjnym, skanowaniu 3D i robotyce są w stanie wykryć wady, automatyzować procesy kontroli i zapewnić płynność produkcji swoim klientom. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie Biuro prasowe
2025-01-23 | 11:00

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Wybór właściwego sprzętu spawalniczego to kluczowy element każdej firmy zajmującej się obróbką metali. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań szczególnie
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma
Przemysł Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
2024-12-23 | 08:00

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę

To już pewne - międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

BCC Gala Liderów

Jedynka Newserii

Transport

Ruch Ryanaira z Modlina spadnie w sezonie letnim o 30 proc. Przewoźnik obsłuży tam o ponad milion pasażerów mniej niż w 2024 roku

Ryanair zakończył negocjacje z lotniskiem w Modlinie. Nie udało się podpisać wieloletniej umowy rozwojowej, w efekcie letnia siatka połączeń będzie o ok. 30 proc. mniejsza niż rok wcześniej. Przewoźnik zlikwiduje 11 tras i zredukuje częstotliwość na kolejnych 28 połączeniach, łączna liczba oferowanych miejsc z lotniska spadnie o ponad milion. – Jedynym powodem redukcji jest kwestia cen w Modlinie, które w tej chwili są wyższe niż rok czy dwa lata temu – tłumaczy Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz, Ryanair Group.

Prawo

UE wciąż zmaga się z dużą presją migracyjną. Przemytnicy ludzi czerpią miliardowe zyski

Z danych Frontexu wynika, że w ub.r. liczba nielegalnych migracji do UE spadła o 38 proc., ale presja migracyjna na Europę wciąż pozostaje duża. Europol podaje, że 90 proc. migrantów korzysta z usług przemytników, co sprawia, że ten proceder jest jednym z najbardziej dochodowych obszarów przestępczości zorganizowanej, a pozyskane w ten sposób pieniądze mogą być przekazywane organizacjom terrorystycznym. Dlatego też europosłowie podkreślają m.in. konieczność dalszego zwiększenia finansowania Frontexu i lepszej współpracy między agencjami bezpieczeństwa.

Zdrowie

Eksperci: e-papierosy to poważny problem wśród dzieci. Nowe przepisy to dobry krok, ale absolutnie niewystarczający

Konsumpcja e-papierosów wśród młodzieży rośnie alarmująco: statystyki pokazują, że sięga po nie już ponad 20 proc. nastolatków w wieku 13–15 lat. Eksperci alarmują, że takie produkty są specjalnie zaprojektowane pod młodych użytkowników, oferując atrakcyjne smaki, opakowania i marketing. Rząd skierował do Sejmu projekt nowelizacji przepisów, który wprowadza zakaz sprzedaży wszystkich e-papierosów i woreczków nikotynowych nieletnim oraz ogranicza możliwość ich używania w miejscach publicznych. Jednak specjaliści podkreślają, że konieczne jest dalsze uszczelnienie przepisów, zwłaszcza w zakresie sprzedaży internetowej. Konsultant krajowy ds. zdrowia publicznego, prof. Łukasz Balwicki, mówi wprost, że należy wyeliminować z obrotu jednorazowe e-papierosy, jako produkty najbardziej atrakcyjne dla dzieci i młodzieży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.