Komunikaty PR

Na prefabrykacji zyskują projektanci, wykonawcy i użytkownicy budynków

2020-10-16  |  10:45
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania News ( 0.51 MB )

W zakładzie prefabrykacji STEICO w Czarnkowie działają już III linie produkcyjne. Powstające na nich elementy w postaci gotowych modułów upraszczają prace na placu budowy i zwiększają wydajność procesu inwestycyjnego. Prefabrykacja to sposób na unowocześnienie i dynamizację rynku budownictwa drewnianego.

 

Prefabrykacja to idealne rozwiązanie dla firm wykonawczych, specjalizujących się w budowie domów jednorodzinnych, ale również budynków wielokondygnacyjnych i użyteczności publicznej. Umożliwia przeniesienie znacznej części procesu technologicznego do wyspecjalizowanego zakładu, a prace na budowie ogranicza do montażu gotowych modułów.

W fabryce STEICO można „zamówić” konkretne ściany, stropy i dachy, które zostaną wyprodukowane zgodnie ze specyfikacją i dostarczone na plac budowy, gdzie pozostaje już tylko je zmontować. Odbywa się to w szybki, ekonomiczny i bezpieczny sposób.

Technologia pozwala również zminimalizować ryzyko błędów popełnionych na budowie. Pełna kontrola całego procesu produkcji, odbywającego się w warunkach nowoczesnego zakładu, umożliwia otrzymanie dokładności co do milimetra, niemożliwej do osiągnięcia w przypadku murowania ścian z bloczków, cegieł i pustaków czy wylewania stropów.

Elementy produkowane są według konkretnego projektu, zgodnie ze specyfikacją wykonawcy, na placu budowy nie ma więc zbędnych odpadów, co również optymalizuje koszty.

 

Bez ograniczeń

Technologia prefabrykacji nie ogranicza architektów. To fabryka dostosowuje się do projektanta, a nie odwrotnie. Najpierw powstaje projekt, a na jego podstawie zaprojektowane i wyprodukowane zostają poszczególne moduły, z których zmontowany zostanie budynek. Zespół doradców technicznych STEICO wspomaga architektów i firmy wykonawcze w opracowaniu projektu wykonawczego. 

 

O zaletach prefabrykacji i realizacji domu z systemowych elementów prefabrykowanych STEICO można przeczytać w najnowszym numerze STEICO NEWS. Można go pobrać bezpłatnie:

https://www.steico.com/fileadmin/steico/content/pdf/Marketing/Polska/Newsletter/Newsletter_wydanie_9.pdf

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł tesa przedstawia tesa® 60418 Biuro prasowe
2024-11-28 | 12:00

tesa przedstawia tesa® 60418

Taśma tesa® 60418 posiada bardzo cienki materiał nośnika z poliestru, który w 85% składa się z materiału pochodzącego z recyklingu pokonsumenckiego, co stanowi 60% całego
Przemysł Nowe kompaktowe wózki czołowe
2024-11-28 | 11:15

Nowe kompaktowe wózki czołowe

Firma STILL Polska wprowadza na rynek nową serię wózków elektrycznych. Należące do portfolio Classic Line pojazdy RCE 15-20 są zoptymalizowane pod kątem dostępności,
Przemysł Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
2024-11-21 | 13:00

Zakup stali przez internet – jakie są zalety?

W dobie dynamicznego rozwoju cyfryzacji zakupy online stają się standardem również w branżach przemysłowych. Coraz więcej firm decyduje się na zakup stali przez internet,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.