Nowe kompaktowe wózki czołowe
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Firma STILL Polska wprowadza na rynek nową serię wózków elektrycznych. Należące do portfolio Classic Line pojazdy RCE 15-20 są zoptymalizowane pod kątem dostępności, kompaktowości oraz funkcjonowania w przedsiębiorstwach, w których intralogistyka ma charakter wspomagający podstawową działalność.
Firma STILL rozszerza Classic Line – standardowe, ekonomiczne portfolio charakteryzujące się dobrym stosunkiem jakości do ceny – o serię kompaktowych wózków elektrycznych o udźwigu nominalnym od 1,5 do 2 ton: RCE 15-20. Ze względu na wynoszący od 1565 mm promień skrętu i całkowitą szerokość od 1120 mm należące do niej pojazdy sprawdzają się w ciasnych przestrzeniach. Z łatwością mieszczą się bramach, naczepach i niewielkich magazynach. Kompaktowe i zwrotne, mogą być z sukcesami stosowane m.in. w marketach budowlanych, różnego rodzaju warsztatach lub w gospodarstwach rolnych – wszędzie tam, gdzie liczy się dobre zagospodarowanie powierzchni.
Stanowisko operatora RCE 15-20 zaprojektowano z myślą o intuicyjnej obsłudze wózka. Elementy sterujące – w tym dźwignie odpowiedzialne za kierowanie przemieszczaniami hydraulicznymi – są przejrzyście i wygodnie umieszczone w zasięgu ręki. Na dużym, kolorowym wyświetlaczu prezentowane są wszystkie kluczowe informacje. Duże okna i przemyślana konstrukcja profilu masztu gwarantują dobrą widoczność w każdym kierunku. W efekcie elektryczne wózki czołowe serii RCE 15-20 są bardzo proste w prowadzeniu – nawet z perspektywy niedoświadczonych operatorów. Co więcej, są one standardowo wyposażone w wydajne akumulatory litowo-jonowe. W przeciwieństwie do baterii kwasowo-ołowiowych mogą być one ładowane w dowolnym miejscu – bez konieczności tworzenia wentylowanej akumulatorowni. Boczne gniazdo szybkiego ładowania dodatkowo usprawnia ten proces, eliminując potrzebę wyciągania baterii, czyniąc go tym samym wygodniejszym i bezpieczniejszym.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć
W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Regionalne – Wielkopolskie
Brakuje decyzji KOWR o przyszłości dzierżawionej ziemi rolnej. To zagrożenie dla polskiego rolnictwa i zatrudnionych w nim pracowników

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów gruntów zdawanych do Zasobów Skarbu Państwa może oznaczać likwidację strategicznej infrastruktury. Demontaż obiektów rolniczych i grupowe zwolnienia stanowią zaś zagrożenie dla polskiego rolnictwa. Pracownicy Top Farms, którzy protestowali przed siedzibą KOWR w Poznaniu, alarmują, że dalsza zwłoka w podejmowaniu decyzji administracyjnych doprowadzi do zwiększenia zależności od zagranicznych dostawców.
Problemy społeczne
Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.