Nowe węże Bredel NR Transfer do ogólnych zastosowań związanych zprzesyłem płynów
Solski Communications
p. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
jstozek|solskipr.pl| |jstozek|solskipr.pl
+48602151589
www.solskipr.pl
Wprowadzenie na rynek węża Bredel NR Transfer do ogólnych zastosowań związanych z przesyłem płynów
- Wąż przesyłowy Bredel NR Transfer to nowy wąż z naturalnej gumy do ogólnego transferu płynów pod ciśnieniem do 12 bar.
- Nowy wąż przesyłowy do pomp perystaltycznych Bredel stanowi uzupełnienie węża dozującego Bredel NR Metering przeznaczonego do intensywnych zastosowań.
- Wąż przesyłowy Bredel NR Transfer jest przeznaczony do transportu osadu, odpadów spożywczych i napojów oraz zawiesin ściernych.
Firma Bredel Hose Pumps rozszerzyła swoją ofertę węży, wprowadzając na rynek nowy i wszechstronny wąż przesyłowy Bredel NR Transfer do ogólnych zastosowań związanych z przesyłem płynów pod ciśnieniem do 12 bar (174 psi). Wąż przesyłowy Bredel NR (kauczuk naturalny) może służyć do transportu szlamu o wysokiej zawartości ciał stałych, odpadów spożywczych i napojów oraz osadów ściernych. To rozwiązanie stanowi uzupełnienie węża dozującego Bredel NR Metering przeznaczonego do cięższych zadań pod ciśnieniem do 16 bar (232 psi), który jest już dostępny w ofercie Bredel Hose Pumps.
Należąca do Watson-Marlow Fluid Technology Solutions (WMFTS) firma Bredel jest obecnie jedynym producentem oferującym zoptymalizowane właściwości węży NR odpowiadające na różne potrzeby klientów, do dozowania, przesyłania, małych, średnich i dużych obciążeń. Konstrukcja odpornego na ścieranie węża transferowego Bredel NR Transfer ma większą trwałość niż konkurencyjne węże i zapewnia zoptymalizowanie wydajności pompy perystaltycznej w następujących zastosowaniach: oczyszczanie wody i ścieków, budownictwo, ceramika, masa celulozowa i papier, wytwarzanie energii (biogaz, biomasa) oraz odpady żywności i napojów.
Wprowadzając na rynek wąż przesyłowy NR Transfer, firma Bredel odpowiada na potrzeby swoich klientów w zakresie węży do przesyłu wszelkich płynów. Wąż przesyłowy Bredel NR Transfer nadaje się do cieczy na bazie wody, rozcieńczonych kwasów i alkoholi, lekko żrących chemikaliów i zawiesin. Klienci Bredel mogą teraz czerpać rozwiązania do swoich zastosowań z jednego źródła.
Zalety i cechy węża przesyłowego Bredel NR Transfer:
- Wyjątkowo długa żywotność w zastosowaniach związanych z transferem płynów
- Wydolność ciśnieniowa: 12 bar (174 psi)
- Maksymalna wysokość ssania: 9 m (30 stóp)
- Maksymalna temperatura płynu: 80°C (176°F); Minimalna temperatura płynu: -20°C (-4°F)
- Globalne wsparcie w zakresie pomp i węży od oryginalnego producenta
Lars Varnbueler, Product Manager w Bredel, mówi: „Bredel to najlepszy w swojej klasie producent pomp perystaltycznych. Dzięki nowemu wężowi przesyłowemu Bredel NR Transfer jest w stanie dopasować swoją ofertę do każdego zastosowania. Niezależnie od tego, czy dla Państwa procesu kluczowe znaczenie ma długa żywotność, odporność na ciśnienie czy kompatybilność chemiczna, Bredel ma odpowiednie rozwiązanie. W szerokim zakresie zastosowań standardowych pomp perystaltycznych wąż przesyłowy NR Transfer ma lepszą żywotność i dlatego wymaga rzadszej konserwacji.
Nasz precyzyjnie obrobiony wąż dozujący NR Metering zapewnia wysoką dokładność, zdolność zasysania i stabilność ciśnienia tłoczenia przez cały okres użytkowania węża w zastosowaniach o dużym obciążeniu. Nasz wąż przesyłowy NR Transfer to idealny wybór tam, gdzie chodzi – jak sama nazwa wskazuje – o przesyłanie płynów z punktu A do punktu B. Zapewnia on najdłuższą żywotność i najniższe całkowite koszty posiadania na rynku w szerokim zakresie standardowych zastosowań pomp perystaltycznych”.
Element przewodowy ma krytyczny wpływ na wydajność, trwałość i sprawność pompy. Węże przesyłowe wzmocnione kompozytem są zbudowane z wysokiej jakości mieszanek gumowych wzmocnionych czterema pojedynczymi warstwami plecionego nylonu. Wąż przesyłowy Bredel NR Transfer jest produkowany zgodnie z wymiarami przy użyciu zaawansowanej technologii owijania, zoptymalizowanej pod kątem długiej żywotności w zastosowaniach związanych z przesyłaniem płynów.
Informacje o Bredel Hose Pumps
Marka Bredel jest liderem rynku wysokowydajnych pomp do przetłaczania płynów i ciał stałych o właściwościach lepkich lub ściernych. Użytkownicy pomp marki Bredel mogą liczyć na ich trwałość oraz łatwość utrzymania dzięki solidnej, zaawansowanej konstrukcji, której sercem jest precyzyjnie wykonany wąż. Bredel należy do grupy Watson-Marlow Fluid Technology Solutions (WMFTS), podmiotu zależnego spółki Spirax-Sarco Engineering PLC. WMFTS jest światowym liderem w produkcji niszowych pomp perystaltycznych i związanych z nimi technologii toru przepływu płynu na potrzeby nauk przyrodniczych i przemysłu procesowego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.wmfts.com.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.