Nowość, która wesprze procesy produkcyjno-logistyczne
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Silny&Salamon wprowadza na rynek nowość, stół wibracyjny Detab DG Flex Feeder, który odpowiada na wyzwania firm z branży elektronicznej, elektrotechnicznej, automotive czy meblowej. Innowacja poprawi efektywność procesów produkcyjnych i logistycznych.
Zarządzający często mierzą się z niewystarczającą elastycznością i niską efektywnością procesów produkcyjnych i logistycznych. Branże, takie jak elektroniczna, elektrotechniczna, automotive czy meblowa, często korzystają z komponentów trudnych do podawania, liczenia i pakowania.
– Wiem, jakim wyzwaniem dla naszych klientów jest sortowanie i konfekcjonowanie produktów zaczepiających się o siebie np. sprężyn lub sklejających się o-ringów czy innych gumowych elementów lub też tak drobnych, że ciężko je uchwycić. Rozwiązaniem tych problemów jest właśnie stół wibracyjny Detab DG Flex Feeder, który wprowadzamy na polski rynek – mówi Karol Szostak z firmy Silny&Salamon.
Maszyna, która rozpozna i zapamięta każdy kształt
Urządzenie wyposażone jest w system kontroli jakości EKOVISION 5000, który wspomaga sortowanie, pozycjonowanie i liczenie elementów o dowolnym kształcie. To właśnie ta ostatnia funkcjonalność jest największą zaletą tego modelu. Pozwala ona na identyfikację ponad 10 tys. artykułów o różnorodnej wielkości i formie, w tym rozpoznawanie niewłaściwych i ich oddzielanie.
Maszyna o kompaktowych gabarytach zapewnia cichą i płynną obsługę części i produktów różnorodnego typu, w rozmiarach od 1 do 200 mm długości. Model posiada także zintegrowany magazynek buforowy, który zapewnia ciągłe dostarczanie komponentów.
Integracja z maszynami pakującymi i robotami
Podajnik DG Flex Feeder można zintegrować z maszynami pakującymi Autobag. Współpracuje też z robotami i systemami pick-and-place, gdzie części są podawane do ustalonej pozycji, a następnie umieszczane w kolejce do pakowania. Wydajność urządzenia wynosi do 200 elementów na minutę, co pozwala na ciągły przepływ w procesie produkcyjnym. DG Flex Feeder obsługuje szeroką gamę produktów przy użyciu tego samego systemu, dzięki czemu może być używany z różnymi aplikacjami robotów.
Indywidualnie zaprojektowane, w pełni zautomatyzowane linie pakujące, zintegrowane z systemami podawczymi i robotami, przyspieszają drogę towaru, od produkcji do magazynu, a niezawodność, wydajność i ciągła praca maszyn stanowi wsparcie w łańcuchu dostaw.
Warto pamiętać też, że firmy mogą korzystać ze wsparcia finansowego przy unowocześnianiu parku maszynowego w ramach dostępnej od 2022 roku ulgi na robotyzację dla firm produkcyjnych oraz przygotowywanemu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości tzw. robograntowi.
Aby otrzymać więcej informacji na temat Detab DG Flex Feeder, czy porozmawiać o doborze odpowiedniej maszyny z oferty z Silny&Salamon, warto skontaktować się z przedstawicielami firmy lub zapoznać się z urządzeniami w wirtualnym showroomie.
Więcej informacji o firmie znajduje się na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - wyłączny dystrybutor APS Autobag.

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.