Komunikaty PR

Nowy zakład produkcyjny Nobonobo

2020-01-08  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jarosław Kril
Nowicki PR

ul. Filtrowa 68 lok. 86
02-057 Warszawa
jaroslaw.kril|nowickipr.com| |jaroslaw.kril|nowickipr.com
502 538 324
nowickipr.com

Zakład, mieszczący się w Łodygowicach nieopodal Żywca, funkcjonuje od listopada 2019 r. Do nowej hali, której powierzchnia wynosi 2000 m2, przeniesiono całą produkcję. Na miejscu znalazły się stolarnia, szwalnia z działem cięcia, tapicernia oraz dział wyklejania pianek. Przy produkcji mebli sprzedawanych od ubiegłego roku pod marką Nobonobo pracuje obecnie 40 osób, a cała firma zatrudnia ich 50. Większa od dotychczasowej powierzchnia produkcyjna daje możliwość sprostania coraz liczniejszym zamówieniom. Miesięcznie fabryka może wyprodukować 500-600 sztuk mebli, przede wszystkim nowoczesnych sof, w których Nobonobo się specjalizuje.  

Ubiegły rok możemy zaliczyć do bardzo udanych pod względem handlowym. Z naszych podsumowań wynika, iż w 2019 r. nasza sprzedaż wzrosła o 15% w porównaniu do roku poprzedniego. To bardzo dużo dla marki istniejącej na rynku zaledwie 2,5 roku. – wyjaśnia Tomasz Matejczyk, który jest, wspólnie z Moniką Struską, właścicielem marki Nobonobo. 

Rozpoczęcie produkcji w większym zakładzie to nie jedyne istotne zmiany jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Firma sukcesywnie rozszerzała swoją sieć sprzedaży w Polsce, jak również weszła na nowe rynki zagraniczne. Od tego roku wysokiej jakości sofy, łóżka, fotele i krzesła oraz stoły są dostępne dla klientów w Bułgarii, Katarze i na Litwie. A obecnie firma prowadzi zaawansowane rozmowy z nowymi partnerami handlowymi w Austrii, Niemczech i Rosji. Także w minionym roku marka rozpoczęła rebranding, zmieniając nazwę z Inspirium, pod którą znana była od momentu powstania w roku 2017 Jednak najważniejszym wydarzeniem 2019 roku było objęcie funkcji Dyrektora Artystycznego przez Tomka Rygalika. Już na początku 2020 roku zaprezentowane zostaną nowe kolekcje mebli przygotowane przez tego uznanego polskiego projektanta. 

Dokonania marki Nobonobo i jej coraz dynamiczniejszy rozwój zostały dostrzeżone przez świat biznesu. Firma w grudniu została nominowana do prestiżowej nagrody – Diamentów miesięcznika Forbes. Z kolei sofa Most został wyróżniona w konkursie Design dla Konesera magazynu Dobre Wnętrze w kategorii meble. www.nobonobo.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Nowicki PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane? Biuro prasowe
2025-03-18 | 12:40

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zwyżki nożycowe to jeden z kilku typów podnośników koszowych. Cechują się one bardzo kompaktową konstrukcją, dlatego sprawdzają się przy pracach, w których
Przemysł Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
2025-01-23 | 11:00

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Wybór właściwego sprzętu spawalniczego to kluczowy element każdej firmy zajmującej się obróbką metali. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań szczególnie
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.