Komunikaty PR

OnRobot prezentuje nowy chwytak Gecko Single-Pad dla mniejszych aplikacji

2020-02-20  |  12:00
Biuro prasowe

Gecko SP automatyzuje przenoszenie płaskich, śliskich i perforowanych elementów bez zostawiania śladów; nie wymaga zewnętrznego zasilania ani dopływu powietrza


Warszawa, 20 lutego 2020: OnRobot, najszybciej rozwijający się duński producent narzędzi montowanych na końcu ramienia robota (EoAT, End-of-Arm Tooling), wprowadził na rynek kompaktową, jednopadową wersję innowacyjnego, niepozostawiającego śladów chwytaka Gecko. Chwytak Gecko Single Pad (SP) oferuje te same możliwości co klasyczny Gecko, jednak sprawdzi się także w nowych zastosowaniach na mniejszych powierzchniach i z lżejszymi przedmiotami. Gecko SP, dostępny w trzech rozmiarach: SP1, SP3 i SP5 (nazwy wskazują maksymalny udźwig w kilogramach), jest przystosowany do podnoszenia szerokiego zakresu elementów płaskich, gładkich, błyszczących lub perforowanych. Gecko nie zostawia śladów nawet na powierzchniach o wysokim połysku, eliminując dzięki temu etap czyszczenia elementów. Pozwala to zaoszczędzić czas i zwiększyć produktywność. Podobnie jak jego większy odpowiednik, Gecko SP może chwytać perforowane przedmioty takie jak płytki PCB, siatki aluminiowe czy uszczelki głowic. 

 

Wyróżniona wieloma nagrodami technologia Gecko wykorzystuje do chwytania takie samo rozwiązanie, jak łapy jaszczurki gekon podczas wspinania się: miliony cieniutkich włókien, wywierając siłę van der Waalsa, przyczepiają się do powierzchni przenoszonego przedmiotu. Chwytak nie wymaga sprzężonego powietrza lub zewnętrznego zasilania, co dodatkowo ogranicza koszty i usługi serwisowe. Ponadto Gecko może być szybko i łatwo podłączony za pośrednictwem jednosystemowego rozwiązania OnRobot, praktycznie nie wymaga programowania i współpracuje z większością robotów współpracujących i lekkich robotów przemysłowych, wspierając producentów w zwiększaniu elastyczności procesów.

 

„Nasza unikatowa technologia Gecko pozwala automatyzować procesy, których nie może obsłużyć żaden inny chwytak, i teraz jest dostępna także w kompaktowym, elastycznym formacie, dającym naszym klientom jeszcze więcej możliwości” – mówi Enrico Krog Iversen, CEO OnRobot. „Chwytak w 100% spełnia założenia plug & play  i jest kolejnym rozwiązaniem w szerokiej gamie łatwych w obsłudze, opłacalnych i elastycznych narzędzi robotycznych, które pozwalają klientom skoncentrować się na realizowanej aplikacji nie zaś na robocie”.


O Gecko SP

  • Kompaktowy, lekki i elastyczny
  • Obsługiwany udźwig: 1, 3 i 5kg
  • Bezkablowy, nie wymaga zewnętrznego źródła powietrza.
  • Praktycznie nie wymaga programowania
  • Chwytanie bez zostawiania śladów na błyszczących powierzchniach, nie wymaga czyszczenia
  • Mocny chwyt elementów perforowanych

 

Więcej informacji o Gecko Single-Pad: https://onrobot.com/pl/products/chwytak-gecko-single-pad

 

O OnRobot

Założona w 2015 roku firma OnRobot w 2018 roku połączyła się z Perception Robotics oraz OptoForce, a kilka miesięcy później nabyła także Purple Robotics. W kwietniu 2019 roku OnRobot wszedł w posiadanie własności intelektualnej należącej do Blue Workforce, duńskiej firmy produkującej chwytaki i system wizyjny. Obecnie oferta OnRobot obejmuje szeroki wybór narzędzi montowanych na końcu ramienia robota, w tym chwytaki elektryczne, czujniki siły i momentu obrotowego, chwytak podciśnieniowy, zwycięzcę wielu nagród – chwytak Gecko oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów OnRobot sprawia, że automatyzacja zadań takich jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż i wykańczanie powierzchni, staje się prostsza i szybsza. OnRobot planuje dalszy rozwój poprzez nabywanie kolejnych firm w najbliższych latach. OnRobot ma siedzibę w duńskim Odense, a biura regionalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Anyang, Singapurze oraz Budapeszcie. Więcej informacji na stronie https://onrobot.com/pl.

Więcej informacji: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl, + 48 882 502 401.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł tesa przedstawia tesa® 60418 Biuro prasowe
2024-11-28 | 12:00

tesa przedstawia tesa® 60418

Taśma tesa® 60418 posiada bardzo cienki materiał nośnika z poliestru, który w 85% składa się z materiału pochodzącego z recyklingu pokonsumenckiego, co stanowi 60% całego
Przemysł Nowe kompaktowe wózki czołowe
2024-11-28 | 11:15

Nowe kompaktowe wózki czołowe

Firma STILL Polska wprowadza na rynek nową serię wózków elektrycznych. Należące do portfolio Classic Line pojazdy RCE 15-20 są zoptymalizowane pod kątem dostępności,
Przemysł Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
2024-11-21 | 13:00

Zakup stali przez internet – jakie są zalety?

W dobie dynamicznego rozwoju cyfryzacji zakupy online stają się standardem również w branżach przemysłowych. Coraz więcej firm decyduje się na zakup stali przez internet,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.